Jump to content

Yurt Dışından Gelen Telefonlar Için Pasaport Kaydı

ulashoca41
 Share

Recommended Posts

bir arkadaşım yurtdışından telefon getirecek fakat şöyle bir şey duyduk 1 pasaporta e devletten 3 telefon kaydedilebiliyormuş bu olayın aslı nedir bilen var mı ? ayrıca pasaporta telefon kaydı için kaç ay içerisinde yurt dışına çıkmak lazımdı gibi ufak tefek bilgileri rica edebilir miyim sizden

Soyle biliyorum benim kardesim yurtdisina geziyor 6 ayda bir bir telefon kaydettirebliyorsun 6 ay dolmadan 2 cisini isletemiyosun isletmek icin vergi dairesine 125 TL lik bir odeme yapman gerekiyor 1 ay icinde kayit ettirmezsen telefonu hic bi sekilde kayit edemiyorlar diye bliyorum ama 6 ayda 1 telefon kayit ettirebliyorsun pasaporta

Soyle biliyorum benim kardesim yurtdisina geziyor 6 ayda bir bir telefon kaydettirebliyorsun 6 ay dolmadan 2 cisini isletemiyosun isletmek icin vergi dairesine 125 TL lik bir odeme yapman gerekiyor 1 ay icinde kayit ettirmezsen telefonu hic bi sekilde kayit edemiyorlar diye bliyorum ama 6 ayda 1 telefon kayit ettirebliyorsun pasaporta

eyv sağolasın peki bu e-devlet ile ilgili bir bilgin var mı 

Oyle bi bilgim yok kardesimin getirdigi telefonlari sayarsam 10 yada 15 i bulmustur kayit yoluda sadece vergi dairesine 100 uada 125 TL lik odeme yapiyosun sana verdikleri belgeyle trkclde kayit yaptiriyosun

nerdeymiş o 6 ayda bir kayıt bolluğu? dünyanın heryerinde bir pasaporta 2 yılda 1 telefon kayıt ettirebilirsin. fiyat hemen hemen doğru ama ne e-devlet le nede iletişim merkezlerinde 1 pasaporta 3 kayıt yaptıramazsın en azından toplamda 6 yıl içinde olmazsa :) ayrıca telefonun geliş tarihinden değil pasaport sahibinin yurtiçine dönüş tarihinden itibaren 30 gün içerisinde telefonu kayıt ettirmen gerek. yani istersen 10 yıllık telefonu da kayıt ettirebilirsin.

telefonlar android işletim sistemli ise zaten kayıt derdiyle uğraşma ver telefoncuya 20-30 liralık bir telefonun i*ei (bu kelime sitenin başını derde sokabilir o yüzden yıldızın yerini siz doldurun ;) ) sini klonlayıp versin. daha ucuza gelir.

Arkadaşim  ben telefonumu daha 1 ay olmadı pasaport kaydı yaptıralı 

1) Her pasaportun 1 telefon kayıt hakı var ( daha 3 ay önçesine kadar her pasaportun 3 tlf hakkı vardı 1e indirdiler)

2 Her pasaportun 2 yılda 1 kayıt hakkı var

3) İşbankasına veya Vergi Dairesine 115 tl harç yatırıyorsun

4) E-devlet şifresi ile tlfnun kaydını hemen yaptırıyorsun Turkcell hat kullanıyorsan 24 saat içinde açılıyor diğer hatlar 3 veya 4 günde acılıyor

E-devlet ile yapacak olursan  Pasaport kimin ise tc nosunu ve pttden edevlet şifresi alıyorsun  siteye giriş yapıp  arama kısmına ( btk  imei kayıt )yazıyorsun geri kalanıda sayfa acılınca halledersin zaten

Arkadaşim  ben telefonumu daha 1 ay olmadı pasaport kaydı yaptıralı 

1) Her pasaportun 1 telefon kayıt hakı var ( daha 3 ay önçesine kadar her pasaportun 3 tlf hakkı vardı 1e indirdiler)

2 Her pasaportun 2 yılda 1 kayıt hakkı var

3) İşbankasına veya Vergi Dairesine 115 tl harç yatırıyorsun

4) E-devlet şifresi ile tlfnun kaydını hemen yaptırıyorsun Turkcell hat kullanıyorsan 24 saat içinde açılıyor diğer hatlar 3 veya 4 günde acılıyor

E-devlet ile yapacak olursan  Pasaport kimin ise tc nosunu ve pttden edevlet şifresi alıyorsun  siteye giriş yapıp  arama kısmına ( btk  imei kayıt )yazıyorsun geri kalanıda sayfa acılınca halledersin zaten

tamamdır sağolasın 3 telefon kayıt etmek olsa güzelmişte artık pasaport bulacağız napalım