Jump to content

Icon Ve Sürüm Bilgisi Değiştirme Hakkında Yardım!

FireWalkeR
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar vlc player programını 7z sfx builder ile katılımsız yaptım ve winrar ile açılan sağ tuş eklentilerini kaldırmak için aşağıda ki autoit kodlarını kullandım şimdi icon ve sürüm bilgisini değiştiremiyorum resource hackerla yapmayı denedim olmadı nerede yanlış yapıyorum bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.açılan diğer konuları okudum ve yapmaya çalıştım ama başarılı olamadım :(

not: autoit versiyonu=3.3.8.1 ve autoit hakkında pek bilgili sayılmam.açık açık yazarsanız sevinirim :D

[spoiler]#NoTrayIcon
#Region
#AutoIt3Wrapper_Icon=icon.ico
#AutoIt3Wrapper_Res_Description=
#AutoIt3Wrapper_Res_Fileversion=
#AutoIt3Wrapper_Res_LegalCopyright=
#AutoIt3Wrapper_Res_Field=CompanyName|
#AutoIt3Wrapper_Res_Field=Author|
#EndRegion
#include
Global $Setup_File = _TempFile() ; Dosyamızı autoit içine alarak belirlediğimiz isimde Temp klasörüne çıkartıyoruz.
FileInstall("program.exe", $Setup_File) ;Temp klasörüne çıkan programı çalıştırıp, işinin bitmesini bekliyoruz..
RunWait($Setup_File)
Sleep(1000) ;Biraz daha bekleyelim

FileDelete($Setup_File) ;Şimdi temp klasörümüze çıkarttığımız dosyamızı silelim.
Exit ; Çıkış[/spoiler]

Edited by hur_82

script dosyasına sağ tıklayıp "Compile with options" seçin açılan pencere istediğiniz ayarları yapın ve derleyin.

ama autoit kullanmaya gerek yok WinRAR sağ tuş eklentilerini kaldırmak için kayıt defterine giriş yapmak yeterli. reg dosyası ile yap Hatta 7z SFX builder ile direk kod ekleyerek yap.

RunProgram="hidcon:cmd /c REG ADD \"HKCU\SOFTWARE\WinRAR\Setup\" /v CascadedMenu /t REG_DWORD /d 0x00000001 /f"

reyiz ve xarax yardımlarınız için teşekkürler Scite4Autoit3 yüklü değildi yükledim sonra script dosyasına sağ tıklayınca "Compile with options" seçeneği çıktı oradan hallettim ama "Scite4Autoit3" yüklü değilken sağ tıklamada sadece "Compile script" seçeneği çıkıyordu tekrar teşekkürler