Jump to content

Dreambox Uydu Alıcısı Alayım Mı?

ahmetbayram5
 Share

Recommended Posts

merhaba.dijitürk bağlatmayı düşünüyordum.amacım belgesel kanallarını izlemekti ama bir tanıdığım önceden dreambox kullandığını ve dijitürk,dsmart gibi uydulardaki tüm kanalları şifresiz izleyebildiğini sadece bir kerelik 500 tl civarında bir ödeme yaptığını ve her yıl 50 tl uyducuya ödeme yaptığını söyledi.evinde sınırsız internet varsa dreambox al lig tvyi bile izlersin dedi. gerçekten böyle bir şey var mı ? milyon liralık şirketler dreambox karşısında çaresiz mi kalıyor ? belgesel kanalları,film kanalları, lig tv falan ücretsiz mi bu uyduda?

kullanan varsa bana da önerir mi ? alayım mı ? o kadar para vereceğim boşa gitmesinden korkuyorum.lütfen dreamboxtan iyi anlayanlar ya da kullananlar yorum yapsın.şimdiden teşekkürler...

yok öyle eskidendi o dsmart falan digidede son ataktan sonra belgesellar falan kaldı ama diğer uydularda binlerce kanal sd hd 3d gibi izleyebilirsiniz tabiki emulatörler aracılığıyla en çok kullanılan cccam denilen card paylaşım şekli ister bir kart alır internetten bu kartı takas yaparsın net üzerinden sende olmayaını istersin sen karşıdakine onda olmayanı verirsin böylelikle 10-30-50-100-300 adet kart takası yapar bir çok uyduda olan bir çok kanalı sorunsuz izleyebilirsin net üzerinden free de bulabilirsin yada hazır cccam server satanlar var aylık 6 aylık yıllık vs zamanlarda şnuda söyleyeyim 6 aylık gibi bir sorunsuz server 100 tl civarında gelelim cihaza dreambox dediğiniz cihazın onlarca modeli, var ayrıca klonlarıda var linüx altyapısını kullanan bir çok imaj (yazılım) var ayrıca diğer markalarda vu+ next vs vs gelelim dmart ve digi için maç kanallarına bunlarıda ip tv yoluyla izleyebilirsin lig 1 2 3 sd hd dsmart için smart spor 1 2 ntvspor hd gibi evet izleniyorlar ama alacağın kişi çok önemli bunda görüntüsü için donmaması için dolandırılmamak için bununda aylık 6 aylık yada yıllık üyeliğini alabilirsin fiyatlar değişik cccam gibi değil şu an türkiyeye veren 5-6 kişi var çok sağlıklı olan diğerleri onlarda bayilik almış olan kişiler biraz karışık oldu ama uydu forumlarında cihazlar ile ilgili bir çok bilgiyi bulabilirsin.

merhaba.dijitürk bağlatmayı düşünüyordum.amacım belgesel kanallarını izlemekti ama bir tanıdığım önceden dreambox kullandığını ve dijitürk,dsmart gibi uydulardaki tüm kanalları şifresiz izleyebildiğini sadece bir kerelik 500 tl civarında bir ödeme yaptığını ve her yıl 50 tl uyducuya ödeme yaptığını söyledi.evinde sınırsız internet varsa dreambox al lig tvyi bile izlersin dedi. gerçekten böyle bir şey var mı ? milyon liralık şirketler dreambox karşısında çaresiz mi kalıyor ? belgesel kanalları,film kanalları, lig tv falan ücretsiz mi bu uyduda?

kullanan varsa bana da önerir mi ? alayım mı ? o kadar para vereceğim boşa gitmesinden korkuyorum.lütfen dreamboxtan iyi anlayanlar ya da kullananlar yorum yapsın.şimdiden teşekkürler...

Bu konunun DETAYLARI, Tecrübemle sabitlenmiş Önerilerim ;

Dreambox tavsiye etmem Arkadaşım aldı bana anlattı böyle böyle sizin yazdığınız gibi özellikleri varmış diye heveslendi garibim aldı hatta nette biraz araştırıp server dosyasını ben attım :D nette okadar çok döküman varki bunlarla alakalı bikaç uydu sitesine girseniz resimli videolu yazılı anlatımlar sunumlar var,  çok para vermek istemedi Dreambox 500 aldı kanal geçişleri yavaş herkanalı açmıyor birde benim bir elektronikci olarakta dışarıdan bağlanan bir adaptörle uydu anteni çalıştırmak hep mantıksız gelmiştir :) neyse LNB'ye tam voltaj gitmediğinden yada akım yetmediğinden diseq yani siwiçleme doğru çalışmıyor bu cihazların horozantal=18Volt Vertical=13 volt olmalı hele birde bu dreambox'ında cin malları var ki değme bana zaten adaptörle çalışan bir sistem birde cinmalı olunca o 18 volt oluyor  21-22Volt yada vertikal oluyor 16-17 Volt bu nedemek oluyor vertical yayın neredeyse izleyemiyorsun :) atıyorum herhangi bir marka reciver ile TRT ATV KANAL D izlerken aynı atneten bu ucuz cinmalını takıyorsun sinyal yok :D  ahahaha ne güzel dimi bunun sebebini açıklarım olması gereken 13voltluk vertikal voltajı Horizantal sınırında olduğundan vertikal yayın almıyor senin ucuz dreambox'ın sense hevesle ulan 800Liralık cihazı 150 liraya aldım diye seviniyorsun dimi Ama aldığın cihaz bi halta yaramıyor...

Kardeşim benim param var diyorsan orjinal ve yüksek model bir dreambox alacaksın onlarında fiyatları 1000TL ve üzeri bunu samimi olarak söylüyorum, Haa unutmadan Serverda öyle 1yıllık değil öyle yıllık diye satılanlar sürekli donan takılan serverlar yani yukarıda da yazdığım gibi biraz uydu sitelerini incelesen hangisi diye isim sorma bana incene kendin bul freeserver bile bulabilirsin boşuna para vermemiş olursun sana  biryıllık diye satılanlarla aynı kalitede emin ol ;) Bu yayınlar yasal olmadıklarından yani illegal olduklarından adamlar sürekli server ip, port değiştiriyorlar doğal olarak en kaliteli serverin ömrü SADECE 6AYDIR !!! Ama benim çok param yok bunada heves ediyorum almak istiyorum 6 aydan 6ayada 50-100lira arası server parası veririm diyorsan sana önereceğim kötünün iyidi hemde HDMI ve S2 yayınları yani HD dijital yayınlarıda destekleyen model izmir/Çankayada var sen nerede oturuyorsun bilemem ama sıkıdurr TAPLiN Uydu bu iş için gayeet başarılı marka, bunu bulabilmek için kafa patlatarak kullanıcı yorumlarınıda okuyarak araştırarak bulduk bu cihaz oldukça kullanışlı hem HD hem fiyatı makul hemde Ethernete gerek kalmadan yani kablosuz Ağdan internete bağlanarak şifre çözüyor kurulumunu bizzat ben yaptım dediğim gibi çıkıp çarşıya Çankayaya gittik ( izmir ) Elektornikciler çarşısını dolaştık dükkan dükkan gezerekte sorduk araştırdık herkes elindeki çinmalı Dream box'ı satmaya çalışıyor :) onu övüyor ama sanki onda olan kanallar başka uyduda yokmuş gibi bizi hiçbirşey bilmiyormuş gibi düşünerek anlatıyorlar çinmalını orjinal fiyatına satıyor pazarlık edersen 50 - 100 TL düşürüyorlar felan neyse çok uzattık kısa keseyim sana önereceğim ve kurulumunu bizzat yaptığım cihaz ve hala arkadaşımın kullandığı cihaz " TAPLiN HD 1080 LiNE " 150TL fiyatı 25TL Korax marka USB WLAN yani kablosuz bağlantı aparatı başka marka alma sinyali çok zayıf buluyor denedik burada tecrübe konuşuyor ;) birde benim önerim 5TLde vererek yeni bri Diseq almak toplamda 150+25+5= 180 TLye Adam gibi kullanabileceğin hatta kablosuz ağabağlanabileceğin hatta ve hatta YOUTUBE'ye bağlanıp HD TVde varsa yutubeden filmler klipler izleyebileceğin bir sistemin olmuş oluyor elinde ;) inşallah sana yardımcı olmuşumdur birebir yaşadıklarım ve tecrübemle sabit deneyimlerimi yazdım...

buraya yorum yazanlara teşekkür ederim.alanya'da oturuyorum.ben de o kadar para verip kazıklanmaktan,dolandırılmaktan korktuğum için tnctr'ye bir yazayım dedim.evimde internet yok hadi bağlattım diyelim dreambox çalışacak mı çalışmayacak mı diye düşünmek istemem.6 ayda bir 50-100 tl vereceğime bağlatırım dijitürkümü keyfime bakarım.amacım belgesel kanallarını izlemek.özellikle national geographic kanalı için istiyorum.dsmartta bu kanal yok.dijitürk hd ve belgesel paketi alırsam aylık 20 tl ödeyeceğim 12 ay taahhüt vermem durumunda.en ufak bir şeyde teknik destek telefonun ucunda olacak.yayın 6 ay sonra gidecek mi korkusu yaşamayacağım.240 tl verip 1 yıl keyfime bakarım.baktım beni sarmıyorum 1 yılın sonunda kapatırım.1 yıl da internet bağlatırım bbnet'ten.1 yıllık peşin ödeyince aylığı 25 tlye geliyor 8 mbite kadar sınırsız internetin. televizyonu da yeni aldım.vestelden 102 ekran hd smart tv.yani anlayacağınız keyif yaparak televizyon izlemek istiyorum.normak kanallar sarmıyor ve bizim ev biraz belgeselci.gs fb maçı dışında maç da izlemeyiz pek.o yüzden dijitürk işimi fazlasıyla görür.herkese iyi günler...

Valla benim bildiğim kadarıylada,  bi kaç arkadaş toplanım full paketli bi kart alıyosun. Bu kartı birinin boxuna bğlayıp diğerlerine card sharing denilen programlarla paylaşıyosun, kartın parasınıda ortaklasa ödüyosun,  Tabi herkeste internet olmalı, paylaşım için..