Jump to content

Aimp 2 Ye Dfx Entegre Etmek

Share

Recommended Posts

s.a. arkadaşlar aimp 2 var ve ben bunun yanına dfx i entegre etmek istiyorum @Forjest , @ApocaLypSe yaptıkları uygulamalrı inceledim fakat 2 haftadır uğraşmama rağmen entegre olayını bi türlü halledemedim yardımcı olacak bi arkadaş muhakkak vardır bi el atarsanız sevinirim

AIMP2 de denemediğim için bilmiyorum ama AIMP3 de şu şekilde yapabilirsiniz.

Ön işlem

• DFX'i kurmadan önce GOMPlayer'ı kurun. DFX kurulurken GOMPlayer için olan eklentisini de seçin. dsp_dfx_gom.dll dosyasını kurulum dizininden alın.
  • Alternatif Yöntem: DFX kurulum dosyasını 7-zip ile açın şu yola gidin GomPlayer\Dlls\$INSTDIR\GomPlayer\Dlls\ ve oradaki dsp_dfx_gom.dll.newdfx dosyasını alıp adından .newdfx kısmını kaldırın.

Aimp DFX Ekleme

• AIMP kurulduktan sonra Ön işlemde elde ettiğiniz dsp_dfx_gom.dll eklenti dosyasını %ProgramFiles%\AIMP3\Plugins\ dizinine gönderin.
  • AIMP açıldığında DFX entegre olmuş fakat pasif durumda olacaktır. Etkin olarak gelmesi için %AppData%\AIMP3\AIMP3.ini dosyasında Player bölümünden ActiveDSP anahtarının değerini DFX yapın. Elle etkinleştirmeyi AIMP üzerinden yapabilirsiniz.

@xarax kardeşim senin belirttiğin şekilde aimpden sonra kurulum yapıyorsun  @Forjest , @ApocaLypSe arkadşalr nasıl yapmışsa dfx i aimp e entegre etmeyi başarmışlar aimp katılımsız kurulurken yanında dfx de kurulu geliyor yani extradan sen dfx kurmuyorsun zaten aimpin yanında kurulmuş oluyor

Edited by excavator07

AIMP ile DFX'i birarada kurdurmak lazım, sırası önemli değil. Başkaları nasıl yapıyor bilmiyorum ama tahminim yeniden paketleme yapıyor olabilirler. Orijinal dosyaları da kullanabiliriz ama DFX gereksiz şeylerde kuruyor tek sorun orda.

AIMP parametre ile sorunsuz kuruluyor. DFX'i de interneti kesip(Temiz kurulum için) parametre ile kurdurabilirsin. Sonra da bahsettiğim entegrasyonu gerçekleştirirsin. (Kodlayabiliyorsan Autoitle kolayca yapılabilir.)

Bunlarla uğraşmak istemiyorsan yeniden paketleme yaparsın.

@xarax kardeşim senin belirttiğin şekilde aimpden sonra kurulum yapıyorsun  @Forjest , @ApocaLypSe arkadşalr nasıl yapmışsa dfx i aimp e entegre etmeyi başarmışlar aimp katılımsız kurulurken yanında dfx de kurulu geliyor yani extradan sen dfx kurmuyorsun zaten aimpin yanında kurulmuş oluyor

Doğrumu anlamışım sen katılımsız setubu kurarken dfxde kurulsun diyorsun tek setupta iki program mı?, eğer böyleyse çok basit anlatabilirim...

@xarax , @makıncı kardeşim doğru anlamışsınız tek kurulumda 2 sinide kurdurmak istiyorum büyük ihtimalle tekrar paketleme yapmışlar çünkü sadece aimp program ekle kaldırda gözüküyor dfx gözükmüyor ama aimp çalıştırdığın zaman yanında sorunsuz çalışmaya başlıyor

Sana şöyle anlatayım kardeşim o kurduğun programlar ne yazıkki çok eski artık dfx tüm sisteme hakim ve bilgisayardaki diğer seslerde dfx entegre yani şu anlama geliyor dfx kurarsak her ses onla çıkar ama yinede aimp 3 kurulumunu yapınca dfx  plugin dll' sinide ilgili bölüme atarsak entegre olur.

Aimp3 Katılımsız Parametresi;

/AUTO="%PROGRAMFILES%\AIMP3\" /SILENT

Dfx entegre olması için dsp_dfx.dll dosyasını C:\Program Files\AIMP3\Plugins yoluna atacaksın

DFx Katılımsız parametresi; /S

Aynı scrip dosyasının içinde ilk önce aimp'i kurdur peşinde dfx bu iş tamamdır, unutmadan dfx'in crak dosyasını ilgili yola kopyalatıp değiştirtmeyi unutma, kolay gelsin...

tamam kardeşim repack yöntemiyle yapıyorlarmış yani benim anladığım öye bende biraz uğraşınca repack yöntemiyle oldu aimp ve dfx tek kurulumla ve tek uninstalle kaldırılabilir oldu şu anda denemelerim başarılı oldu cevaplarınız için hepinize teşekkürler uğraşan arkadaşlarda önce Emco Msı Package Builder kurun sisteminizde aimp, winamp,dfx varsa kaldırın ve bütün dosyalarını temizleyin pcden winamp için olan dfx i kuracak olanlar programfiles da AIMP2 klasörü açıp içine winampı kursunlar yani şu şekilde C:\Program Files (x86)\AIMP2\Winamp daha sonra Emco Msı Package Builder çalıştırın programın güzelliği burda baişlıyor winampı program çalışmadan kurduğumuz için onun kurulum dosyalarını almıyor daha sonra aimp 2 yi C:\Program Files (x86)\AIMP2 buraya kurun en son dfx i kurmak kaldı onuda kurarken C:\Program Files (x86)\AIMP2\Plugins klasörü içine kurdurun crackini yapın daha sonra programın kaydetmesini durdurun ve sol taraftan silinecek olanları sillin son olarak sol taraftan dfx in setup dosyasını seçin sağdan registry kayıtlarını seçin HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Wow6432Node > Dfx > 11 

> host_plugin_folder kaydını C:\Program Files (x86)\AIMP2\Plugins

> top_folder kaydını C:\Program Files (x86)\AIMP2\PlugIns\DFX\Winamp

> top_host_folder kaydını C:\Program Files (x86)\AIMP2 

ye çevirin diğer ayarları kendinize göre ayarlarsınız arkadaşlar şimdilik benden bukadar kolay gelsin