Jump to content

Laptop Sürekli Kasıyor

yasin_92
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar imzamdaki laptopu kullanıyorum.geçen gün batman arkham origins oynundan çıkarken siyah ekranda takılı kaldı laptop reset attı ve açıldığında işletim sistem yok hatası verdi sonra windows 7 cd si taktım format atamadım laptop harddiski görmüyodu biostada baktım ordan düzeltmem işe yaramadı sonra başlangıç onarmadan komut sistemi yardımıyla diskparttan temizlik yaptırttım sonra pc normal eskisi gibi açıldı hiçbişey silinmemişti.fakat artık pc de çok kasmalar başladı normalde 30 saniyede açılan pc artık 256 saniye gibi bi sürede açılmaya başladı açıldığında da hep donmalar takılmalar oluyor hdd ışığı sürekli yanıyor pc yi geri alınca düzeliyo ama sonraki yeniden başlatmada tekrar böle olmaya başlıyor harddiski söküp tekrar taktım problem düzeliyor ama 1-2 saat sonra tekrar aynı sizce sorun neden kaynaklanıyor hard diskide alalı 1 ay oldu daha 

arkadaşlar imzamdaki laptopu kullanıyorum.geçen gün batman arkham origins oynundan çıkarken siyah ekranda takılı kaldı laptop reset attı ve açıldığında işletim sistem yok hatası verdi sonra windows 7 cd si taktım format atamadım laptop harddiski görmüyodu biostada baktım ordan düzeltmem işe yaramadı sonra başlangıç onarmadan komut sistemi yardımıyla diskparttan temizlik yaptırttım sonra pc normal eskisi gibi açıldı hiçbişey silinmemişti.fakat artık pc de çok kasmalar başladı normalde 30 saniyede açılan pc artık 256 saniye gibi bi sürede açılmaya başladı açıldığında da hep donmalar takılmalar oluyor hdd ışığı sürekli yanıyor pc yi geri alınca düzeliyo ama sonraki yeniden başlatmada tekrar böle olmaya başlıyor harddiski söküp tekrar taktım problem düzeliyor ama 1-2 saat sonra tekrar aynı sizce sorun neden kaynaklanıyor hard diskide alalı 1 ay oldu daha 

Recovery denedinizmi? 

recovery derken sistem geri yükleme yapıyom ama sonra gene aynı oluyor tek denemedim şey format şuanda 

Samsung notebooklarda hdd içine gömülü recovery olur ve bu size 3 seçenek sunar. Ya komple temiz format, ya sadece sistem dosyalarını geri yükleme yada kişisel dosya ve klasörleri geri yükleme olarak. 

Başlangıçta yazar  sol altta bios ve recovery tuşları. f2 - f4 gibi bişeydi yanlış hatırlamıyorsam. 

Hard diskinizi gözden geçirdiniz mi hd tune up tarzı bir programla hdd nizi test edin. en olası ihtimal o eğer sorun orda değilse everest tarzı bir program la ısı testi yapın. görev yöneticisi ile neyin kastığı konusunda da bilgi sahibi olamıyorsanız hdd yada ısı aklıma gelen iki şey. 

Recovery bolumu vardi fakat icinde sp siz win 7 kuruluydu o yuzden onu sildim ama samsungun pc im icin olan driver ve yazilim yukleme programi var formattan snra onunla herseyi yukluyor isidan kaynakli oldugunu sanmiyom ama format aticam ve baska harddisk takicam ole denicem

Sanırsam donanımsal laptop darbe aldıysa içindeki bağlantılardan gevşeme olabilir

Hani bazen flash çalışırken yanlışlıkla elin değerde olduğu yerde kalır sonra yeniden başlatırsın

Bugün buna benzer 1 olay başıma geldi

Normalde format attığım pc 1 sene kadar gider

3 ayda 1 format attığım makina geldi nedense windows açılmıyordu

Acronis imaj almıştım geri yükledim sıfır makine yinede kasma yapmaya başladı

Büyük ihtimalle makinede anakart sıkıntısı olabilir

Laptop açıp şöyle 1 göz gezdir ardında sökülüp takılan bağlantıları çıkarıp yeniden tak

Umarım işine yarar

Hadi ya bnde bundan korkuyodum laptop cok dustu bizimkiler hazman gibi kullaniyo zaten klavyesi bile duzgun calismiyo dvd rw okumuyo dogru duzgun hard disk bozuldu yenisini aldim bi ay duzgun rahat kullandim ama simdi gene ters gidiyo bisiler sence napim kardes servisine mi gotureyim samsungun yada normal laptop tamircilerine mi ben laptoptan pek catmam sokmeyim iyice bozarim icine para sikismis belli kardes bunun