Jump to content

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar İlk ROMumu Sizlerle Paylaşıyorum.
Rom Xperia Tarzıdır.

Özellikler:
*Alarm Uygulaması Kaldırıldı.Alarm Kurmak İsteyenler Saat Uygulamasını Kullanabilir.
*Yepyeni Xperia Launcher
*Xperia Tarzı Analog Saat (Widget)
*Xperia Tarzı Status Bar
*Yeni Dosya Yöneticisi Eklendi(File Commander) İsteyen ES yi İsteyen File Commanderı Kullanabilir.
*T11'e Uygun Facebook Ve Twitter 
*Advanced Task Manager Uygulaması
*İCS Kamera Yerine Farklı Kamera Kullanıldı.
*ICS Galeri Yerine Farklı Galeri Kullanıldı.
*Boat Browser Kullanıldı.

Şimdi Ekran Görüntüsünde smile.png ;

xCoibFl.jpg bEQgyXF.jpg

E842Cpq.jpg BfVzNx0.jpg

1wq7Lk7.jpg

Evet Arkadaşlar ROM Bu Kullanmanızı Öneririm.

İlk ROMum Olumlu/Olumsuz Tüm Yorumlarınızı Bekliyorum.

Xperia Tarzını Geliştireceğim!

Eğer Beğeni Olursa Yeni Romlar Çıkaracağım..

tuncerr33 ve FurkanL Teşekkürler. En Büyük Katkı Onların!

Link : http://www.mediafire.com/?g8ag3g7fqj2r3fo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Tncte
      Merhaba Arkadaşlar Bugün Bulduğum Bir Şeyi Sizinle Paylaşmak İstedim.

Bilenler Olabilir Aranızda.

Aşağıdaki Linke Tıkladığınız Anda MediaPlayer Açılıp CANLI Bir Şekilde Uzayı Görebiliyorsunuz.

Nasa'nın Yaptığı Bir Şeydir.

Buyrun Link :  http://www.nasa.gov/multimedia/isslivestream.asx

> 7/24 İzleyebilirsiniz.
      > Nasanın Belirlediği Saatler Arasında Uydudaki Kameralar Değişmektedir. 
      > Canlıdır. Kesinlikle Resim Vs. Değil!

Konu Yanlış Yerde İse Özür Dilerim.
    • By Tncte
      Merhaba Arkadaşlar.
      Projedeki Belirli Bölgenin Resmini Nasıl Alabiliriz?
      Örneğin : Projeye MediaPlayer ve Buton Koyduk Biz Butona Tıkladığımızda MediaPlayerin Üstünde Belirlediğimiz Yerin Resmini Alıp Masaüstüne Kaydedecek. Nasıl Yapabiliriz. Şimdiden Teşekkürler..
    • By Tncte
      Özellikleri:
      + İstediğiniz Bölgeyi Seçip Resmini Alabilirsiniz.
      + Tam Ekran Resmini Alabilirsiniz Yani Seçmeden Sadece Bir Tık İle Bu İşlemi Yapabilirsiniz. (Bu Özellik v1.1 Yani Bu Sürümde Eklenmiştir!)
      + Seçerek Aldığınız Resimleri Anında Sosyal Paylaşım Sitelerinde Paylaşabilirsiniz.(Twitter,Facebook,Email vs.)
      + Programı Açtıktan Sonra Ekran Görüntüsünü Alıcağınız Zaman Program Sistem Çubuğuna İner Ve Böylelikle Resminizde Program Gözükmez, Uğraştırmaz.
      + Görünüm v1.0'a Nazaran Değiştirildi. (Windows 8 Görünümü Oluşturuldu.)
      + Ve Programın Boyutu Küçültüldü...

Boyut: 4.4 MB
    • By Tncte
      Merhaba Arkadaşlar. Proje Hazırlama Dersinden Bir Ödevim Var. Ödev Tablo Hazırlamaktı. Bende Tablo Hazırlamak İçin "Microsoft Excell 2003" Programını Tercih Ettim Tablomu Oluşturdum Lakin O Kadar Fazla Boş Sütun Var ki Bir Türlü Silemedim! İnternetten Araştırma Yaptım. Sonuçlar: F5 - Özel - Boşluklar - Tamam - Düzen - Sil vardı.
      Ben Burada F5'e Tıklayıp Özelden Boşlukları Seçip Tamama Bastığımda "Hiçbir Hücre Bulunamadı." Hatasını Alıyorum Yani Sütunlar Silinmiyor Ödev Olduğundan Acil Yardım Edebilir misiniz? Şimdiden Teşekkürler. 
    • By Tncte
      Merhaba Arkadaşlar Bu Konumda İyi Ya da Kötü Size Program Ekleme ve Silme Kodlarını Vereceğim.. Evet! Forumda Bir Sürü Örnek Var Lakin Araştırıp O Örnekteki Kodları Almaya Üşenenler Var. Bu Yüzden Anlatıyorum Yanlış Veya Eksik Yerler Varsa Üstadlarımdan Rica Etsem Düzeltebilirler mi? Teşekkürler...

Not: Bu Arada Kodlarda Kırmızı Olarak Belittiğim Yerleri Kendi Projenize Göre Değiştire Bilirsiniz!!!

::Başlayalım::

>En Başta Listbox(ListIcon)'a Program Ekleme Yapalım. Öncelikle Bir Buton Koyalım Ve "On Click" Evresine Aşağıdaki Kodları Yazalım...

[spoiler]tDosya = Dialog.FileBrowse(true, "Dosya Seçin", _DesktopFolder, "EXE dosyaları (*.exe)|*.exe|", "", "", false, true)
      if tDosya[1] ~= "CANCEL" then
      sDosya = String.SplitPath(tDosya[1]).Filename .. String.SplitPath(tDosya[1]).Extension;
      File.Copy(tDosya[1], _SourceFolder .. "\\Programlar\\" .. sDosya, false, true, false, true, nil)
      Dialog.Message("Bilgi.", "Programınız Eklendi..!")
      end[/spoiler]

Listbox(ListIcon)'a Program Eklemeyi Böyle Yapıyoruz Bu Kodu Yazınca Bir Pencere Açılacak Ve .exe'li Program Seçeceksiniz Ve Projeye Aktarılacak! Listbox'ta Malesef Program Silme Kodunu Bilmiyorum Bu Konuda Özür Dilerim :(

>Şimdi Sıra Geldi Treelist'e Program Silmeye Bir Treelist Plugini Ekleyelim Evet Karışık Gibi Oldu Anlamadığınız Yereleri Yorum Atarak Sorabilirsiniz Yardımcı Olabiliriz Treelist Plugini Ekledikten Sonra Treelist Pluginine Çift Tıklayın "On Context Menu" Evresine Bu Kodları Yazın Fakat Kodlar Çalışmaz Çünkü Bir Platform Yapmadık Örnekler Forumda Mevcut...

[spoiler] tblMenu = {};
      tblMenu[1] ={};
      tblMenu[1].Text = "Programı Sil";
      tblMenu[1].ID = 100;
      tblMenu[1].IconID = 11;
      tblMenu[1].Checked = false;
      tblMenu[1].Enabled = true;

ptMouse = System.GetMousePosition(false, nil);

nRes = Application.ShowPopupMenu(ptMouse.X, ptMouse.Y, tblMenu, TPM_RIGHTALIGN, TPM_TOPALIGN, true, false);

if(nRes == 100)then
      ---- Program Silme
      nSec = TreeList.GetSelected("Plugin1");
      nText = TreeList.GetCellText("Plugin1", nSec, 0);
      File.Delete(_SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs\\"..nText..".exe", false, false, false, DeleteCallback);

sys.init();
      end
      [/spoiler]

Bu Kodu Yazdıktan Sonra Treelist Plugininde Bulunan Programın Üstüne Gelip Sağ Tıkladığımızda "Programı Sil" yazar Ve Tıkladığımızda Programı Siler.

>Sıra Treelist Pluginine Program Eklemede Bir Buton veya Başka Bir Şey Örneğin Bir Resim Koyalım Ve "On click" Evresine Aşağıdaki Kodları Yazalım...

[spoiler]
      ---- Program Ekleme
      nFile = Dialog.FileBrowse(true, "Program Ekleme", _DesktopFolder, "Program (*.exe)|*.exe|", "", "dat", true, false);
      for i,v in pairs(nFile) do
      File.Copy(v, _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs", true, true, false, true, CopyCallback);
      end[/spoiler]

Bu kodu Yazdığımızda Ve Koyduğumuz Nesneye Tıkladığımızda Pencere Açılır ve .exe'li Program Seçerek Projeye Aktarılır. "Peki Bunu Treeliste Sağ Tıladığımzda Yapazmıyız?" Sorusuna Cevabım "Yaparız" Aynen Aşağıdaki Kod Gibi. Bu Kodu Yukarıda Belirttiğim Gibi Treelist Pluginin "On Context Menu" Bölümüne Aşağıdaki Kodları Yazalım... :)

[spoiler] tblMenu = {};
      tblMenu[1] ={};
      tblMenu[1].Text = "Program Ekle";
      tblMenu[1].ID = 100;
      tblMenu[1].IconID = 11;
      tblMenu[1].Checked = false;
      tblMenu[1].Enabled = true;

ptMouse = System.GetMousePosition(false, nil);

nRes = Application.ShowPopupMenu(ptMouse.X, ptMouse.Y, tblMenu, TPM_RIGHTALIGN, TPM_TOPALIGN, true, false);

if(nRes == 100)then
      ---- Program Ekleme
      nFile = Dialog.FileBrowse(true, "Program Ekleme", _DesktopFolder, "Program (*.exe)|*.exe|", "", "dat", true, false);
      for i,v in pairs(nFile) do
      File.Copy(v, _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs", true, true, false, true, CopyCallback);
      end
      sys.init();
      end[/spoiler]

Bu Kodu Yazdığımızda Treelist Pluginine Sağ Tıkladığımızda "Program Ekle" Yazısı Çıkar. Program Ekle Yazısına Tıkladığımızda İse Pencere Açılır Ve .exe'li Program Seçerek Projeye Aktarılır...

>Arkadaşlar Benim Anlatacaklarım Bu Kadar Biraz Karışık Olmuş Olabilir Veya Hatalarım Olmuş Olabilir Bu Yüzden Özür Dilerim Düzeltilirse Sevinirim... Bu Kodları Projenize Uyarlamaya bilirsiniz! Projenizi Yorum Olarak Atarsanız Üstadlarım Veya Ben Yardımcı Oluruz  ..Teşekkürler..<
      Yorumlarınızı Bekliyorum..
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...