Jump to content

Türkçe İbadet

fesli
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar birkaç gündür kafamı kurcalayan bir soru var tükçe ibadet edilirmi ?

nedeni ise namaz kılarken okuduğum suğrenin duanın anlamını bilmiyorum bakıyor araştırıyorum ama herzaman aklımda tam olarak kalmıyor nedeni olarakta arapçasını ibadetlerimde okumamdan kaynaklandığını düşünüyorum birçok kişiye sordum ya hiç bilmiyor bilenlerde unutmuş

bu yanlış değilmi sizce?

Arapçası orjinal olanıdır. Hiç bir şeyin çevirisi orjinalini vermez. İbadetin Türkçe olması diye bir şey yoktur. Türkçe dua yapabilirsin bunda bir sakınca yok ama iş namaz'a gelince değişir. Bir örnek vereyim: Bizim eski yerli filmleri yabancı bir dile çevirsen ne olur? Mesela, Kemal Sunal'ın konuşmasını yabancıya hissettiremezsin. Türkçe ibadet olayına takılma. İbadetini yaparken orjinal sureyi oku. Anlamını da istersen kolayca öğrenirsin.

Arkadaşım

Şimdi Şudur Şöyledir Diye Anlatsam Konu Uzar Herzaman Olduğu Gibi Gereksiz üzücü Polemik Başlar Burada

Birçok Kişiye Sormaktansa Madem Bu Konuda Takıntınız Var Size En Yakın Müftülüğe Gidip Konu Hakkında Bilgi Edinmeniz..

teknik bir konu açıldığı zaman bu kadar hızlı yanıt gelmiyor, konu din olunca herkes birden yüklenmeye başlıyor. işte bu yüzden dini ve siyasi konulara izin vermiyoruz. herkes eksik ya da tam bildiğini söyleyecek, ona karşı çıkanlar olacak ve tartışmaya çıkacak. o yüzden sizleri şuraya alalım: https://kurul.diyanet.gov.tr/SoruSor/SoruSor.aspx

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...