Jump to content

Voip Internet Üzerinden Telefon Görüşmesi Yapmak

odyaka341
 Share

Recommended Posts

bir sure once her ikisinide kullandım voip 10 dolar(asgarisi)) odeme yapıyorsun günde 300 dakika konuşma hakkın var yanlız cep telefonları bu kapsama girmiyor mesaj göderebiliyorsun ucretli tabi PoivY telefon programı var kullanımı hemen hemen aynı şartlarda. sitelerine gir bir araştır çoktandır bende bakmadım şartları degişmiş olabilir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By mogokce
      Merhabalar arkadaşlar. Bu gün Pegasus'tan bilet alacaktım. Tam ödeme sayfasını da geçtim sayfa hata verdi ve beni başa gönderdi. Sonra tekrar işleme başladım bir debaktım bilet 10 ₺ zamlanmış. Müşteri hizmetlerini arayıp yarım kalan işlemi tamamlatacaktım ki numarayı çevirdiğimde görüşmenin dakikasının 1,5 TL olduğunu öğrendim. Yani astarı yüzünü gecekti, öyle olunca da vazgeçtim.
      Ancak konuyu açma sebebim şu; ben aynı numarayı telefonumdaki MobileVOIP uygulamasıyla bir SIP hesabımdan aradığımda dakikası 5kr'a geliyor. Ama ne var ki çalıyor çalıyor açan yok. Arayan numara olarak da yine benim şahsi numaram karşı tarafa gözüktüğü halde bir şekilde anlıyorlar olsa gerek telefona cevap verilmiyor. Buna bir kaç farklı özel servisli numarayı aradığımda da rastladım.
      Benim sorum şu, bir uygulama veya ayar ile karşı tarafı SIP ile aradığımı nasıl gizlerim? Bunun yolu var mıdır? PC tabanlı bir çözüm de olabilir. Webi biraz kurcaladım "SIP over TLS" gibi bir terimden bahsediliyor ama konuya hakim olmadığım için işin içinden çıkamadım. Bilenler yardımcı olursa minnettar kalırım. Teşekkürler...
    • By ekran
      Mrb tnctr ailesi
      askerden önce bir firmadan aldıgım modemi satıyorum bunun yerine daha yüksek bir firewall cihazı kuruldu.

Kısaca şöyle özetliyeyim modem Vpn özellikli (16 adet vpn tuneli sonlandırabilir. ) Voip özellikli ( 2 adet telefon takma yeri var (evde kulanılan normal tel) ) Gelişmiş firewall (bir cok kural yazılabilir ) içerik yasaklama ( web sitesi ve indirilen dosyanın uzantısına göre yasaklayabilrsiniz)  kobiler için üretilmiş ustun bir network ürünüdür. Sürekli acık kalabilir hiçbir sıkıntı yaşmazsınız.

Teknik Özellikleri;
      Combination ADSL Modem, router, firewall, print-server and Voice-over-IP device
      ADSL Interface compliant with :
      ADSL & RADSL
      ATM Protocols : G.DMT, AAL5, ATM UNI3.1/4.0 PVC, up to 8PVCs, MPoA (RFC1483/2684), OAM F4/F5 Loopback (ITU-T I.610), ILMI.
      Auto-Rate Negotiation (512Kb/s-8Mb/s Downstream). RADSL compatible.
      Twin phone ports - Connect any regular analogue telephone phone
      Compatible with all UK ADSL lines up to 8Mb/s and all ISPs
      Four-Port 10/100BaseT autosensing Ethernet interface with manual speed over-ride (expandable)
      Virtual LAN (VLAN) Facility - Enables you to segment the Ethernet ports to provide common or exclusive Ethernet access to the other segments (see earlier).
      Ethernet port throttling -Each of the four 10/100BaseT Ethernet ports can be limited to a maximum throughput (RX/TX selectable). e.g. Port 1 could be set to provide max 256Kb/s to prevent individual users, or LAN branches from consuming too much of your broadband bandwidth.
      Print Server capability via built-in USB port. Compatible with most printers with a USB port and any Windows 98SE, 2000 or XP client PC.
      Possible future support for DrayTek VigorCam via USB Port (schedule TBA)
      Internet Firewall facilities featuring :
      Automatic Keep-state facility for tracking packets and denying unsolicitied incoming data
      Selectable DoS/DDoS protection
      IP Address anti-spoofing
      User-configurable packet-filtering
      NAT/PAT with Port Forwarding/Redirection & DMZ
      Internet Content Filtering features selectable :
      URL (web-site) blocking by user-defined keyword. e.g. enter 'fredbloggs' into the blocking list and users will be unable to access www.fredbloggs.com etc.
      Prevent accessing of web sites by using their direct IP address (thus URLs only)
      Blocking automatic download of Java applets and ActiveX controls
      Blocking of web site cookies
      Block http downloads of file types :
      Binary Executable : .EXE / .COM / .BAT / .SCR / .PIF
      Compressed : .ZIP / .SIT / .ARC / .CAB/. ARJ / .RAR
      Multimedia : .MOV / .MP3 / .MPEG / .MPG / .WMV / .WAV / .RAM / .RA / .RM / .AVI / .AU
      Time Schedules for enabling/disabling the restrictions and regular Internet access
      VPN facilities :
      High performance VPN with dedicated co-processor : Up to 16 simulteneous VPN tunnels.
      Dial-in or dial-out, LAN-to-LAN or Teleworker-to-LAN
      Protocol support for PPTP, L2TP, IPSec (MD-5 & SHA-1)
      Encryption : MPPE, DES/3DES & AES
      PFS (Perfect Forward Secrecy) - Adds additional key protection
      Pre-shared/IKE keying & and PKI (X.509) certificate support
      IKE Phase 1 Agressive/Standard Modes & Phase 2 Selectable lifetimes
      Radius Support for dial-in teleworker profiles
      Compatible with other leading 3rd party vendor VPN devices
      Bandwidth-on-demand (automatically switches between 64Kb/s and 128Kb/s)
      Remote 'teleworker' direct dial-in access to your LAN (from a remote ISDN line)
      Remote activation of ISP dial-up (dials ISP on receipt of recognised Caller ID)
      Microsoft uPnP Compliant - The uPnP protocol enables router control and enhanced access for uPnP enabled multimedia applications, such as MSN Messenger etc.
      SNMP & Syslog control/logging/monitoring
      Dynamic DNS Posting, compatible with popular services
      Support for non-NAT public subnets (multiple public IP addresses)
      LAN Side IP address range and DHCP server/relay is fully configurable
      RIP & Static Routing configurable
      VPN Passthrough for VPN client/server running behind the router
      Easy configuration and monitoring from web-interface and comprehensive diagnostic tools
      Technical Specification of VOIP features :
      Versatile dedicated DSP processor for VOIP codec functions
      Toll-quality voice performance
      Modular Design of VoIP SLIC / DAA module board
      (SLIC supports FXS mode, DAA supports FXO mode)
      Industry Standard VOIP & Compression Protocols :
      SIP
      G.711 A - Law / u - Law
      G.726 ( 40, 32, 24 & 16 kbps )
      G.723.1 ( TrueSpeech / Annex A VAD / CNG )
      G.729A & B ( VAD / CNG )
      Fixed gain control
      G.168 Line Electrical Echo cancellation
      Jitter Buffer ( 125 ms )
      Compatible with 3rd party VoIP Gateway (assuming common protocols)
      Toll Quality Voice with QoS implementation for VOIP including :
      Low latency queuing ( LLQ )
      Policy-based routing
      Random Early Detection
      Support for VoIP through VPN tunnels

Yönetim paneli;

Kısaca;
      Dynamic dns; İpniz sabit olmasa bile dyndns den alacagınız ücretsiz bir hesapla domain ve ip nizi eşitler. Boylece ipniz değişse bile domaininizden modeminize ulaşılabilir.
      Call schedule; Porta takılan telde kısa no tanımlama. Örn ; 2 nolu tuşa basınca dukanı ara.
      NAT: NAT ve PAT ayarları (Port ypnelndirme vss.)
      Radius; Kullanıcı yetkilerinin alındıgı radius server ayarı
      Static route setup; Eger işternirse static route yolları yazılabilir.
      IPfilter/Firewall;  Gelişmiş firewall ( ıp grupları objeleri grup ip porta göre engelemler vss.)
      Vpn and remote  ; Vpn tunel ve vpn den girecek kullanıcı tanımları protokol tanımlamaları
      UPnp; Ağda modem gorunum ayaralrı
      Voip; Modemin ustundeki portlara voip hesabı girme voip ayarları
      Vlan/Rate;Ağagıda acıklaması var
      Qos control ; yük dengelem ayarları örn; vpn e daha cok bant genişliği ayır yada ssl sietlerine öncelik ver vss.
      Syslog /mail ; İsternirse syslg ayarları yapılıp modemden kim cıkıo ne zaman ccıkıo raporu anlık gonderir yada saldırı olursa mail atar..

Görüldüğü gibi ürüne çift ip verilebilir ve çift dhcp çalıştırılabilir.

Voip;

Başka bir voip modemle ücretsiz konuşma yapılabilir yada normal telefon takıp herhangi bir bedava voip hesabı acarak pc to normal tel ile ucretsiz gorusme yapılabilir veya ücretsli voip hesap ayaralrınızı modeme girerek tüm dunya ile voip ucuz tarifesiyle konuşun.Ayrıca ürüne usb printer bağlayıp networkden bağladıgınız printerla cıktı alabilirsiniz.

VPN;

2600V ürünü aynı anda 16 vpn tüneli sonlandırabilir. Bu ister site to site isterse client to site olabilir. Yani ister başka modemle vpn tunel yapın ( örnğin 2 şubeniz var ist ve izmir sanki aynı agdalarmış gibi çalışırlar ) isterseniz kendi bilgisayrınzdan vpn istemci ile ağınıza özel bağlantı yapın.

Bu özellikde internet cafecilerin işine yarayacgını düşünüyorum her porta ayrı ayrı upload ve download hızı verebilirsiniz. Yeni 4.porta 10kbps down verdiniz o porttaki pc 10k lık download yapar. (Sadece internet değil ağın toplam hızı 10k olur ) İstersinize portlara Vlan yapılır. Mesela her port ayrı vlande olursa her porta takılan pcler birbirini görmez. Sadece aynı vlan de olan portlara takılan pcler birbirini görür.

Ayrıntılı ayarlarına aşağıdaki linkden bakabilirniz;
      http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=tk039-draytek%20vigor%202200-2500-2600-2700-2800-2900%20serisi%20teknik%20egitimi&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC0QFjAA&url=ftp%3A%2F%2Fftp.tesanburada.com%2FDRAYTEK%2FTeknik%2520Egitim%2FTK039-DRAYTEK%2520VIGOR%25202200-2500-2600-2700-2800-2900%2520SERISI%2520TEKNIK%2520EGITIMI.pdf&ei=Sfv7ULTNL8Ss0QWfjIGQDQ&usg=AFQjCNHqD5N5yoLy4oVObZZYK2Xn2TT5tw&bvm=bv.41248874,d.d2k

Şuan için fiyat belirlemedim tekliflere acıgım Pm den ulaşabilirsiniz. Tesekkurler..
      Not; İstanbul anadolu yakasında ikamet etmekdeyim.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...