Jump to content

Mozilla Firefox 10.0.2

Share

Recommended Posts

kintaro ben aile hekimlerine hizmet veren bir yazılım şirketinde çalışıyorum doktorlarımız otomatik gelen bütün uyarılara tıklıyor mozilla güncellendiği için barkod okuyucu çalışmıyor o yüzden bütün uyarıları kapalı olarak göndermek gerekiyor web sitemize ekleyip otomatik kurup bütün uyarıları devredışı bırakmak lazım web kullanıcı ahbs de teamviewer bağlantısı kurmuyoruz o yüzden direkt kapalı olarak gelmesi lazım umarım anlatabilmişimdir

Evet sorunu tam olarak anladım. Yolu şu şekilde; hosts dosyasından mozilla update sunucunun adresini bloke ederseniz, firefox'un güncelleme yapmasını  engellemiş olursunuz. Eklenecek satırlar şu şekilde:

127.0.0.1 mozilla.com
127.0.0.1 aus3.mozilla.org

yukarıda verdiğiniz 10.0.2 versiyonlu kurulumla denedim, güncellemeyi denetlediğimde sürüm güncel mesajı veriyor. Katılımsız ile uğraşan arkadaşlardan birine rica ederseniz firefox kurulumunu bu satırları hosts dosyasına ekletecek şekilde yapılandırması yeterli.

iJ3zLwe.png

AMS ile katılımsızı yaptım:

https://www.mediafire.com/download/nw8i15fubnrh146/Firefox_katilimsiz.rar

Program açılıp kurulumu kendi yapıyor, gerekli satırları ekliyor. İndirip deneyin sorun olursa yine bakarız. AMS ile kendiniz yapmak isterseniz kodlar şu şekilde:

File.Run("AutoPlay\\Docs\\firefox.exe /S", "", "AutoPlay\\Docs", SW_SHOWNORMAL, true)
TextFile.WriteFromString(_SystemFolder .. "\\drivers\\etc\\hosts", "\r\n127.0.0.1 mozilla.com", true)
TextFile.WriteFromString(_SystemFolder .. "\\drivers\\etc\\hosts", "\r\n127.0.0.1 aus3.mozilla.org", true)
os.exit();