Jump to content

Harici Diskteki Dosyalara Erişme Sorunu

Agarta
 Share

Recommended Posts

Merhaba.. Bugüne kadar ki bilgilerimi yedeklediğim 1 TB'lık harici diskim açılınca boş olarak görünmeye başladı. Düzenle'den klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster ve korunan işletim sistemi dosyaları gizleyi seçtikten sonra, dosylarım görünebiliyor. Ancak hiçbir dosya, yazı ve klasöre erişemiyorum, sadece her işlem için güvenlik ve yönetici izinlerini tek tek düzenleyince açabiliyorum ve bu da oldukça çok zamanımı alıyor. Bu hardiskteki bilgiler çok önemli, başka bir diskim yok yedekleme yapamıyorum, format ta atamam. Üç veya dört çeşit antivirüs yazılımı ile tarama yaptırdım, hiçbir virüs bulamadım. Bu harddiski normal olarak nasıl kullanabilirim, bilgilerim zarar görmeden nasıl düzeltilebilir?.. Teşekkürler

ubuntuyu cd den aç tüm bilgilerini masaüstü yada notebook bilgisayarının c ve d bölümünde bir yere yedekle sonra usb hard diskini ubuntuda ext4 formatında biçimlendir sonra normal windows ortamına geç hard diskini ntfs formatında biçimlendir bu dediğin sorun hardi diskin ya raw formatına dönüştü yada uft formatına dönüştüğünün işareti

ubuntuyu cd den aç tüm bilgilerini masaüstü yada notebook bilgisayarının c ve d bölümünde bir yere yedekle sonra usb hard diskini ubuntuda ext4 formatında biçimlendir sonra normal windows ortamına geç hard diskini ntfs formatında biçimlendir bu dediğin sorun hardi diskin ya raw formatına dönüştü yada uft formatına dönüştüğünün işareti

raw olsa gizli şekilde göremez bu hdd virüslü bi pc ye takılmış virüs tüm dosya klasörleri gizli ve sistem dosyaları haline getiriyor verdiğim komutla çözülür formata felan gerek yok dosya ve klasör özelliklerini değiştirmesi yeterli herhangi bi bilgi kaybı olmaz