Jump to content

Windows 8.1 Wifi ''sınırlı'' Sorunu

kerim mert
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar bugün windows 8.1 e geçiş yaptım daha önceden windows 8 de wifi problemim yokken win8.1 de wifi ye bağlandığımda sınırlı olduğunu gösteriyor driverler falan hepsi tamamdır ama bu sorun hala devam etmekte şu anda kablolu bağlantıyla bağlanabiliyorum bunun bir çözümü varmıdır 

notebook: hp pavilion g6 1152st

ram: 4gb 

bluetooht kablosuz ağ 802.11 b/g/n

ağ kartı: tümleşik 10/100 base-t ethernet lan

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

driverları driver solection pack ilemi tarattın yoksa :)

hayır win 8.1 kurulduktan sonra direk tanıdı wifi hariç diğer programları slim drivers adlı programla yükledim şimdi aygıt yöneticisinden wifi adaptörünü kaldırıp hp nin sitesinden yeniden kuracağım

bende onu diyecektim geçen ay ve 3 gün önce bu modelden yaptım win8 ve 8.1 bu modelin driverini tanımasına karşın bağlanmıyor driver ve software yazılımını kurunca düzeliyor eğer düzelmezse direk format at ve kendi sitesinden indirdiğin tüm driver ve softwareleri kur hal olur

bende onu diyecektim geçen ay ve 3 gün önce bu modelden yaptım win8 ve 8.1 bu modelin driverini tanımasına karşın bağlanmıyor driver ve software yazılımını kurunca düzeliyor eğer düzelmezse direk format at ve kendi sitesinden indirdiğin tüm driver ve softwareleri kur hal olur

hp nin sitesinde win 8.1 64 bit wifi driver desteği yoktu win 7 64 bit indirdim kurdum ama düzelmedi başka bir öneriniz varmıdır

kendi sitesinde windows 8 desteği var onu niye indirip kurmadın ki http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4132&lc=tr&cc=tr&dlc=tr&sw_lang=&product=5116736

benim sürücüm broadcom ben win 8 de yok derken broadcom sürücüsünün olmadığını kastettim win 8 deki intel wifi sürücülerini falan da kurdum ama nafile olmadı

al bakılım üretici sitesi indirme linki

http://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php

yükledim ''failed to update bluetooth software'' hatasını aldım  bluetooth driverim yüklü olmayabilir mi yoksa hata başka bir sebepten mi kaynaklanıyor

Aynı model bir makinada indirmediğim driver kalmadı ama bende wifi yi calıstırmayı başaramadım windows7 kurmak zorunda kaldım

haklısınız gerçekten çok zor uyumlu driver bulabilmek ve en önemlisi çalışması bu gidişle bende win 8 ya da win 7 ye dönüş yapacağım gibi gözüküyor

Edited by kerim mert

• 3 ay sonra...

yükledim ''failed to update bluetooth software'' hatasını aldım  bluetooth driverim yüklü olmayabilir mi yoksa hata başka bir sebepten mi kaynaklanıyor

haklısınız gerçekten çok zor uyumlu driver bulabilmek ve en önemlisi çalışması bu gidişle bende win 8 ya da win 7 ye dönüş yapacağım gibi gözüküyor

Daha önceden indirdiğim şu program sorunu çözdü 
broadcom_wifi_6.30.59.78
Ancak bu programı nereye yükleyebilirim onu bilmiyorum.55 mb.
Link: 
http://www.4shared-china.com/zip/0GNlEG1aba/broadcom_wifi_6305978_win8.html?