Jump to content

Bilgisayar Açılırken Problemle Karşılaşıyorum

venom3535
 Share

Recommended Posts

Aslında ne yalan söyleyeyim hiç aklıma gelmedi ve Bios 'dan hiç anlamam . ... Şunu söyleyeyim Bilgisayarı 2008'de aldım. Eskidiğinden olma ihitimali var ama ? dün B.B. Max payne 3 yükledim 2,5 saatte. Ondna sonra oldu bu olay... Biraz açabilirsen  bu olayı deneyeyim.

Açma tuşuna basınca Bios, kimi zaman kimi zamanda direkman siyah ekran sol üstte alt çizgi yanıp sönüyor.

Aslında ne yalan söyleyeyim hiç aklıma gelmedi ve Bios 'dan hiç anlamam . ... Şunu söyleyeyim Bilgisayarı 2008'de aldım. Eskidiğinden olma ihitimali var ama ? dün B.B. Max payne 3 yükledim 2,5 saatte. Ondna sonra oldu bu olay... Biraz açabilirsen  bu olayı deneyeyim.

Açma tuşuna basınca Bios, kimi zaman kimi zamanda direkman siyah ekran sol üstte alt çizgi yanıp sönüyor.

dostum sorun hard disk kaynaklı olabilir hard diskinde bad sektor var büyük bir ihtimalle yada hard diskin ömrünü tamamlamış ise ses yapıyormu onu sorayım eğer bad sektor yok ve ses gelmiyorsa anakartındaki kondansatörler şişmiş olabilir tıpkı bu şekilde olabilir illa sıvısının dışarı akmasına gerek yok hafif şişmeside yeterli bi sebepcapzt6.jpg

Önerileriniz için teşekkür ederim. Ama nedenini hala çözemedim ?

1-Cpu fanının altındaki aliminyum soğutucu eli yakmayacak derecede sıcaklıkta  yani  15'  20'   civarı idi...

2   -) Arada sırada KAsanın içinden ses geliyor ama , Hiç boş vaktim olduğundan net olarak bakamadım genelde bilgisayar açılırken ses geliyor ve.  1-2 dakikada ses azalıyor. Tahminen , fanlardaki toz biikmelerinden kaynaklı sanıyorum . KAsayı açıp temizleyeceğim bu gün temizledikten sonra, net bir şekilde sesin nereden geldiğini söyleyebilirim.

2.5 -) Hard diskim gayet eski Samsung. 2008 yılında aldım 500 GB. Örneğin arada bayağı zorladığımda oldu 20-15 günde bir format atmak zorunda kaldığım oldu... (  yanlış ekran kartı driver'i  yüklemesinden dolayı sistemsel kararsızlıktan ötürü ) Veya Bir oyunu yüklemek için 15 GB'lık 3'kere rardan çıkartmak zorunda kaldığım yani 1saat içinde 80 GB'lık veri yükleyip , 45 GB'lık veri sildiğim. Bunlar bozarsa HDD'yi Değiştirebilirim şu an.

XpCD'sinden boot Edemedim Sistem izin  vermedi fakat Sorunun sebebi

Bilgisayar açıldığında seçebileceğiniz birçok önyükleme seçeneğini gösteren bir ön yükleme menüsü görüntülenir. Hangi önyükleme seçeneğini seçildiğinden bağımsız olarak ekran, sadece sol üst köşede yanıp sönen bir imleç bulunan siyah veya boş bir görüntü gösterir. Olarak bulabildim.

2 seçenek kalmış oldu ya hard disk yada ana kart. Şuan bilgisayar açıldı vekendi bilgisayarımdan yazıyorum bu mesajı ama neden olduğunu hala anlayamadım ?_