Jump to content

sizce doğru olabilir mi?

okan57

Recommended Posts

oltaya atlıyacak sazan mı arıyorsunuz? :blink: yoksa gerçekten şaşırdığınız için paylaşmak mı istediniz? :closedeyes:

orta kulakta bulunan küçük organcıklar ve orta kulak sıvısındaki denge ile düzgün olarak ayakta duruyoruz.

hani bazılarına araba, gemi tutar ya işte bu durum kulakta bulunan bu sıvının dengesinin bozulmasıyla ortaya çıkıyor. -_-

Ben bademciklerin önünde bulunan iki adet trioid bezinin salgı dengeli salgı ile vucudu dengede tuttuğunu biliyordum ! Bu da ilginç .Zira bir yakınım trioid bezi ile ilgili bir hastalık sonucu 1000 lik rakı içmiş biri gibi 20 yıl yaşayıp sonra öldü. :closedeyes:

ayakta durmak ıcın ılk dedıgın gıbı "kulaklarımızda bulunan su ile kafa tasımız"o dedıgın tutuyo

sonra ıse alısıla gelıyo omurulık oto gorev yapıyo

ama yınede denge saglaya kulak ıcındekı salyangoza benzeyen ısmını bılmedıgım sey

tam olarak o bılgıyı arastırayım bakayım...

• Administrator

Lise'de biyoloji dersi dinlemiş olan arkadaşların bilmesi gerekir ki orta kulaktaki yarım daire kanallarındaki sıvı vücut dengesini sağlar. Çok şaşılacak birşey değil vücutta neler olurken.

vucutta dengeyi saglayan birden fazla organ vardır. bunlardan en önemlisi beyinciktir, onceki cvplarda belirtilen kulak sıvısının gonderdigi uyarılar burada yorumlanır ve bu sekilde dengeli hareket etmemiz saglanır

ayaklarımız vucut dengesinin saglanmasında en az etkisi olan elemandır

ruhsal dengesızlık ruhumuzdakı suyun cekılmesı ve corak kalması mı hayallerimizin... :D:p canım cok sıkkın metabolizmamla ugrasamayacagım kadar usengecım..elımde olsa nefes almıcam... :p

insanın ruhundaki sular asla çekilmez sadece durulur bazen bazen dalgalanır tıpkı hırçın bi deniz gibi bazen bakmak mümkün olmazken bazen dibi görebilirsin bazen fırtınalar kopar biz ağlarken ama sonrasında durulur işte çünkü fırtına sonrası denizler hep berraktır arkadaşım takma kafana :D

tesekkur ederım yorumun ıcın..asla'lara imkansızlara ınanmam ben..elbette sular cekılır kaybetmısse ınsan tum umudunu yıtırmısse ınanclarını ınancsızların dil yaralarında asılı kalmıssa dogruları ve sabah uyandıgında tum bıldıklerının yalan oldugunu gorurse..ıste bu surec zarfında ruh oksıjensız kalmamk ıcın kullanmıstır tum suyu ve kalmıstır hayatın terkedilmis sehir gibi... :D

kucukken mılyon kere kaza gecırdıgım ıcın bende denge problemı var..dengeden buralara gelmemız dogal degıl mı..hepımızın en cok zorda kaldıgımız nokta bu degılmı..uclarda yasamayı sevmıyormuyuz hepımız..ya sıyah ya beyaz..ortası yok..belkı yanılgı belkı dogru ..bılemıyorum .. dengesız bı ınsan olarak bu konuya bu kadar post atmam da dengesızlıgımı ıspatlıyor zaten :p :p

ayrıca dısarda hayat guzel..ben buna gonulden katılıyorum..ama cozemedıgım bır soru var ;

neden ınsanlar cırkın hayat bu kadar guzelken?!.. :D:D

neden ınsanlar cırkın hayat bu kadar guzelken?!.. :p:p

insan çirkin değildir, aslında çok güzeldir.( ve de çok şereflidir.) fakat bu durum kişiden kişiye değişiyor. :D

memleket güzel ama ahali pek o kadar değil sözünü söyleyen atamız kimse boşuna söylememiş. :D

neyse asıl konuya geleyim; :p

insanda bir de manevi kalb vardır. o kalbi huzura erdiremediğiniz takdirde hiçbirşey onu huzura erdiremez ve insanın kendini huzura erdirmek ve/veya mutlu etmek için arayışı da asla son bulmaz. :p

insan çirkin değildir, aslında çok güzeldir.( ve de çok şereflidir.) fakat bu durum kişiden kişiye değişiyor. :D

memleket güzel ama ahali pek o kadar değil sözünü söyleyen atamız kimse boşuna söylememiş. :D

neyse asıl konuya geleyim; :p

insanda bir de manevi kalb vardır. o kalbi huzura erdiremediğiniz takdirde hiçbirşey onu huzura erdiremez ve insanın kendini huzura erdirmek ve/veya mutlu etmek için arayışı da asla son bulmaz. :p

tasavvuf?? :p:p

tasavvuf?? :D:D

evet. :p

sizi çok şüpheci gördüm. :p bilirsiniz bazı şeyler yaşanmadan bilinemez.

ve bazı şeylerden de yaşamadan emin olunamaz.

ne yani sen yaşadın mı diyeceksin diye şimdiden söyleyeyim;

evet, yaşadım, gördüm ve emin oldum. :p

topicin baslıgını degistirin bare :D

hayata dair olsun :D :D

konu başlığı denge ile ilgiliydi.

ruhsal dengeyi sağlayamayanlar da bir yönüyle ayakta duramazlar ki; o ayakta duramamak daha vahimdir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...