Jump to content

Depremlerin ve Kuraklığın Nedeni..!?

CaVeLL

Recommended Posts

Demin Bir Sitede Okuduğum HADİS, Beni Şaşırttı..!

Fuhuş yeryüzünde yaygınlaşınca yer sarsıntıları (depremler) olur. İdareciler halka zulüm ve haksızlık yaptıklarında yağmurlar kesilir (Kuraklık ve kıtlık başlar). İslam toplumunda yaşayan gayr-i müslimlere verilen sözler (taahhütler) yerine getirilmediğinde de düşman, müslümanlara galip gelir.

[Hadis-i Şerif (Deylemi)]

Yoruma Hiç Gerek Yok, Hem Söyleyen Belli Hemde Gayet Açık ve Net....

Sadece Paylaşmak istedim..

Şu islami Bölüm Olsunmu/Olmasınmı Konusu Noldu..! Anket Sonucu Olsun Şeklinde idi ama..!?

BuTür Paylaşımlar Serbestmi Değilmi..!

Hadis yazarken lütfen dikkatli olalalım. Hadisler bazen Mevzu hadis*olabilir.

Konunun Hassasiyetinin Farkındayım..

Lakin Siz Bu Uyarıyı Sadece Bilgilendirmek Amaçlımı Verdiniz, Yoksa Yukardaki Hadisi Şüpheli Gördüğünüzden Dolayımı..!?

Eğer Sadece Bilgilendirme Amaçlı ise; Lütfen Bunu Mesajınızdada Belirtiniz, Aksi Takdirde Sahih bir Hadise Şüphe ile Yaklaşmış ve Kişilerin Hafızasındada Böyle izler Bırakmış Olursunuz..

O Hadisi www.sorularlaislamiyet.com Sitesinde Gördüm, ve O Siteye itimatım Güvenim Tamdır...

Sn CaVell,

Sizin verdiğiniz hadisi hiç duymadığım için şüpheyle yaklaştım. Yalnızca, bu bilgilendirme platformunda yanlış olabilecek bilgilendirmenin önüne geçmeye çalıştım.

Saygılarımla.

canavar 55 kardeş yukarıdaki cümlenize istinaden sormak istiyorum; şu ana kadar bütün hadis-i şerifleri duymuş ya da okumuş olabilir misiniz?

hassasiyetinize katılıyorum. söylenmemiş bir sözü söylenmiş gibi ileri sürmek kesinlikle yanlıştır. fakat Cavell kardeşimizin verdiği hadis-i şerifte insanları kötü bir davranışa hiç bulaşmamaları konusunda uyarı vardır.

selamlar ve saygılar.

Kuraklığı kıtlığı anladıkta; yanlız ülkemizde yaşayan yaşamayan gayri müslümler şimdiki zamandan daha mutlu ve keyifli olamaz.Zira şimdiki zamandan daha iyi kullanamazlardı bağımsız olduğunu iddia ettiğimiz Türkiye Cumhuriyetini.Malum İdare edenler bir dediğini iki etmiyorlar.İmf ekonomimizi çiziyor AB bize medeniyet öğretiyor,ABD kaderimize karar veriyor . Bizde bu işlerle paslaşıyor kendimizi avutuyoruz işte ! :D

Kuraklığı kıtlığı anladıkta; yanlız ülkemizde yaşayan yaşamayan gayri müslümler şimdiki zamandan daha mutlu ve keyifli olamaz.Zira şimdiki zamandan daha iyi kullanamazlardı bağımsız olduğunu iddia ettiğimiz Türkiye Cumhuriyetini.Malum İdare edenler bir dediğini iki etmiyorlar.İmf ekonomimizi çiziyor AB bize medeniyet öğretiyor,ABD kaderimize karar veriyor . Bizde bu işlerle paslaşıyor kendimizi avutuyoruz işte ! :D

dinin insandan ne istediğini idrak edebilen ve yaşayabilen hiç kimse tembel olamaz. ve yaptığı işleri de çok kaliteli yapar. aynı yunus emre'nin yakılacak odun toplarken dahi odunların düz olanlarını toplaması gibi. :D

ülkede bu kalitede kaç kişi var ki ülkenin işleri düzgün olsun.! :D

*(mevzu hadis Hz. Peygamber (s.a.s)'in hadisi olmadığı halde kasıtlı olarak onun hadisi imiş gibi anlatılan söz olmaktadır. Allah Rasulü (s.a.s)'nin, söylemediği bir sözü ona nisbet etmek veya hadis uydurmak aşağıdaki hadis gereğince haram kılınmıştır. "Her kim benim adıma yalan söylerse cehennemdeki yerine hazırlansın" (Buharî, İlm 38, Cenâiz 33, Enbiyâ 50, Edeb 109; Müslim Zühd 72; Ebü Dâvud, İlm 4; Tirmizî. Fiten 70, İlm 8, 13 Tefsir I, Menâkıb 19:, İbn Mâce, Mukaddime 4; Dârimî, Mukaddime 25, 46; Müsned, II/47, 83, 133, 150, 159, 171).

aynen katılıyorum bu arkadaşa

Elimdeki Bir Hadis Ansiklopedisinde (ebook) Aynı Hadisi Buldum..

407- [1:401 Hadîs No: 750.]

îbni Ömer (r.a.) rivayet ediyor:

Fuhuş yaygınlaşınca yer sarsıntıları olur. idareciler zulüm ve hak­sızlık yaptıklarında yağmur kesilir. İslâm idaresi altında yaşayan gayr-ı müslimlere verilen sözler yerine getirilmediğinde de düşman galip gelir. [176]

[176] Deylemi’nin Müsnedü’l-Firdevs’inden.

dinin insandan ne istediğini idrak edebilen ve yaşayabilen hiç kimse tembel olamaz. ve yaptığı işleri de çok kaliteli yapar. aynı yunus emre'nin yakılacak odun toplarken dahi odunların düz olanlarını toplaması gibi. :D

ülkede bu kalitede kaç kişi var ki ülkenin işleri düzgün olsun.! :D

Kastettiğim vatan hainleri işlerini (!) o kadar mükemmel yapıyorlarki minareye değil camiye bile kılıf buluyorlar.

eğri büğrü ******ürmüyorlar dümdüz ,temiz ve okkalı olanlarını ayıklıyorlar. Onun için çok kısa sürede yaklaşık 400 milyar dolar dış borcu odun toplayan yunusların sırtına sarıyorlar.

80 yıldır ekonominin lokomotifi olan kitleri satıp yarısı genç olan türk gençlerini işsiz ve aç bilaç bırakmak vız geliyor.-''ne olacak çiftçinin hali,,? diyen vatandaşa -''işimiz gücümüz sizmisiniz ,,! diyebiliyorlar.

Bu ülkede o kadar düzgün insan varki % 34 Yüce Türk Milleti için bir kıstas olamaz.En güzel örneğide beş yıldır bu ülkeyi mükemmel bir şekilde yönetip bu şer odaklarını en güzel şekilde frenleyen Medarı iftiharımız Sayın Cumhurbaşkanımız ;Ahmet Necdet SEZER 'dir .ve onun gibi düşünen onun gittiği yolda giden Atatürkçü Türk gençleri, Aydınları ve bilim adamlarıdır.!

Kastettiğim vatan hainleri işlerini (!) o kadar mükemmel yapıyorlarki minareye değil camiye bile kılıf buluyorlar.

eğri büğrü ******ürmüyorlar dümdüz ,temiz ve okkalı olanlarını ayıklıyorlar. Onun için çok kısa sürede yaklaşık 400 milyar dolar dış borcu odun toplayan yunusların sırtına sarıyorlar.

80 yıldır ekonominin lokomotifi olan kitleri satıp yarısı genç olan türk gençlerini işsiz ve aç bilaç bırakmak vız geliyor.-''ne olacak çiftçinin hali,,? diyen vatandaşa -''işimiz gücümüz sizmisiniz ,,! diyebiliyorlar.

Bu ülkede o kadar düzgün insan varki % 34 Yüce Türk Milleti için bir kıstas olamaz.En güzel örneğide beş yıldır bu ülkeyi mükemmel bir şekilde yönetip bu şer odaklarını en güzel şekilde frenleyen Medarı iftiharımız Sayın Cumhurbaşkanımız ;Ahmet Necdet SEZER 'dir .ve onun gibi düşünen onun gittiği yolda giden Atatürkçü Türk gençleri, Aydınları ve bilim adamlarıdır.!

hımm sizin derdiniz iktidarla demek ki. olabilir ?

fakat ben onları savunmak için yazmadım. yunus emre'nin çalışkanlığını ve yaptığı işlerde kaliteye verdiği önemi vurgulamak istedim. örnek bir müslümandan bahsettim.

bu ülkede o kadar çok düzgün insan vardı da memleket neden böyle oldu. sakın son 5 yılda olmuş olmasın.

hani o bahsettiğiniz 400 milyar dolar dış borç da zaten son 5 yılda oldu değil mi?

özeleştiriden kaçmadan, insanımızı daha iyi tanımalı ve ona göre çözüm yolları aramalıyız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...