Jump to content

Gerekli Bir Cd/dvd Sürücü Aygıtı Eksik Sorunu

efsane_6868
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar arkadaşımın lenova marka bir leptopbu vardı çökmüş mavi ekran hatası veriyordu bana format atalım dedik ama 4 tane  farklı farklı Windows 7 denesekde 4 ündede aynı sorunu yaşadım

Windows 7 imajını Windows 7 USB DVD Download Tool programı ile flasha atıyorum bilgisayarı yeniden başlatıp flsh ile başlatıyorum   Siyah ekranda bir iki ekran geçtikten sonra "Windows Yükle" başlıklı pencerede "Yüklenecek Dil" "Saat ve Para Birimi Biçimi" "Klavye veya Giriş Yöntemi" seçimi yapılabilecek kutucukların olduğu pencerede "İleri" tuşuna tıklıyorum. Logo altında Windows 7 yazısı altında "Şimdi yükle" butonuna tıklıyorum. "Kurulum başlıyor..." yazısı bir süre bekliyor. Ve "yüklenecek sürücüyü seçin" diye bir pencere içinde "Sürücü yükle" başlıklı bir pencere daha açılıyor ve "Gerekli bir CD/DVD sürücü aygıtı eksik. Sürücü disketiniz , CD , DVD veya USB flash sürücünüz varsa şimdi takın." yazısı görüntüleniyor ve sağ altta Gözat,Tamam,İptal düğmeleri var.Tamam'a tıkladığımda altta "Yeşil" rankli bir animasyon ilerliyor ve sonunda "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" diye yazıyor. Tamam'ı tıklattığımda pencere kapanıyor ama hiç bir ilerleme olmuyor. Gözat butonuna tıklattığımda "Klasöre Gözat" başlıklı pencere açılıyor ve orada görülen sürücüler ise:

*yerel disk (c:)
*yerel disk (d:)
*cd sürücüsü (e:)
*Boot (X: )
gibi seçenekler geliyor. CD takılı sürücüyü seçtiğimde yine "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı.Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" yazıyor.
Burada kalıyorum ve daha ileri gidemiyorum. 

4 tane farklı Windows 7 denedim olmadı imajı flasha Windows 7 USB DVD Download Tool değilde Universal-USB-Installer-1.9.4.4  programı ile imajı kopyaladım gene aynı  yardımcı olursanız çok sevimirim :(

Genelde lebtop ve modifiyeli Windows 7 sürümlerinde meydana gelen klasik sata sürücü hatası.Mümkünse başka bir Windows 7 ile deneyip usb yada nt6 hdd installer olarak deneyebilirsiniz

Edited by kacaksevgilim

peki napmam gerekiyor bu programı kullanmak için bilgisayar hiç açılmıyor 

Hocam bilgisayar hiç açılmıyorsa ya cd sürücüsünden kurucaksın. Yada başka pc den usb yazdıracaksın. Yalnız ben "Windows 7 USB DVD Download Tool"  programına çok güvenemiyorum. Ultraiso, power iso programlarını da deneyebilirsin. Yada "xboot" programını.

Genelde lebtop ve modifiyeli Windows 7 sürümlerinde meydana gelen klasik sata sürücü hatası.Mümkünse başka bir Windows 7 ile deneyip usb yada nt6 hdd installer olarak deneyebilirsiniz

arkadaş haklı bende bi çok kez bu sorunla karşılıyorum nt6 ile denedim olmuyor ama farklı windows 7 ile denersen sorunun çözülecektir

http://www.tnctr.com/topic/234176-windows-7-tum-surumler-11in1-ekim-2013-guncel/ burdan indirdim bi kaç leptopda denedim problem olmadı bi bak istersen