Jump to content

Sesli Komut Programı Lazım...

Recommended Posts

Arkadaşlar bir doktor arkadaşımın projesi için ses ile komut edilecek bir program lazım.

e eg diye bir cihazları varmış bu cihazın ürettiği "clik" sesini bilgisayar mikrofondan algılayıp bir komut yapacak.

bunun için bildiğiniz bir program var mı?

lisanslı dahi olsa bildiğiniz duyduğunuz programı söylerseniz bulmanıza gerek yok adı bile yeterli

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

buarada gvz komut anlar olmamış...

eğer isterseniz beko'nun lisansını aldığı GVZ (geveze) programı var. ben kullandım oldukçada memnun kaldım. nasıl bir şey düşünüyorsunuz bilemiyorum ama mikrofondan sesli komut veriyorsunuz istediğiniz komutu gerçekleştiriyor.

Bip sesini veren cihazın hoparlörüne gelen sinyali kullanarak çalışan küçük bir elektronik devre iş görebilir belki.

Gelen sinyal bir transistör sürer o da bir röleyi yani elektronik bir anahtara dönüştürülebilir. Röleden sonra bilgisayara en kolay seri yada paralel porttan bağlanıp uygun basit bir arayüz programı yazmak. Biraz zor gibi ama bir elekronikçi ve bir bilg. programcısı bunu halledebilir sanırım, en azından ses tanıma programı yazmaktan daha kolay geliyor bana.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...