Jump to content

Kapasitör Karşılığı Olarak Ne Kullanabilirim?

WinHacK
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar asagida resmini gönderdiğim kapasitörün karsiligi olarak ne kullanabilirim. Yardımcı olursaniz sevinirim.

ben 47uF 16v kullandım sonuc eskisinden de kötüydü kapasitör kaliteli bir ekran kartindan cikma ve sirali olarak 7 tane var ve hepsi eksik deger veriyor dolayisi ile ekran karti belli bir müddet sonra ariza veriyor.

Arkadaşlar asagida resmini gönderdiğim kapasitörün karsiligi olarak ne kullanabilirim. Yardımcı olursaniz sevinirim.

ben 47uF 16v kullandım sonuc eskisinden de kötüydü kapasitör kaliteli bir ekran kartindan cikma ve sirali olarak 7 tane var ve hepsi eksik deger veriyor dolayisi ile ekran karti belli bir müddet sonra ariza veri

onun yerine 1000mf 10 veya 16v kullanırsan hiç bir problem olmaz

ustam kolay gelsin. ğer lehim ile uğraşıyorsan ve temiz bir işçiliğin varsa lehim de onun yerine 1000 uf 603 v kondansatör kullanabilirsin. ben kullanıyoum bu gune kadar da bir sıkıntı cıkarmadı. ama değiştirdikten sonra selülozik tiner ve fırça ile iyice lehimlediğin yerleri temizle. yoksa sıkıntı yaşarsın.

ustam kolay gelsin. ğer lehim ile uğraşıyorsan ve temiz bir işçiliğin varsa lehim de onun yerine 1000 uf 603 v kondansatör kullanabilirsin. ben kullanıyoum bu gune kadar da bir sıkıntı cıkarmadı. ama değiştirdikten sonra selülozik tiner ve fırça ile iyice lehimlediğin yerleri temizle. yoksa sıkıntı yaşarsın.

603v derken? o kondansatorler dırenclı dıye bılıyorum yanlıs yonlendırmek ıstemem ama kafana gore bır kondansator koyman pek sağlıklı olmaz dığer elemanlarada zarar verırsın.1000uf ıse 1000uf kullanmak zorundasın voltaj da 16v ıse 16v dan kucuk olmamalı ama buyuk kullanabılırsın mesela ustunden cıkan 1000uf 16v sen 1000uf 60v takabılırsın