Jump to content

İnternette Gezerken Ve Video İzlerken Kasma Sorunu

Bırak Gitsin...
 Share

Recommended Posts

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere yeni laptop aldım ve internette gezerken ve internette herhangi bir video veya dizi izlerken kasmalar ve takılmalar oluyor.Bana farklı tarayıcı dene demeyin arkadaşlar denemediğim tarayıcı kalmadı heralde :) diziyi laptoba hd kalitesinde indirip izlediğimde kasma hiç yok hatta banamısın demiyor ama gel görki ne zaman internette gezmeye kalksam yada video izlemeye kalksam kasma ve takılmalar oluyor....Laptobun özellikleri aşağıdaki gibidir;

Samsung-259604505-fr_NP905S3G-K02FR_029_

Marka:SAMSUNG ATIV BOOK 9 Lite NP905S3G-K01TR NOTEBOOK

İşletim Sistemi:Windows 8 (64-bit) İşlemci / Yonga Seti Dört Çekirdekli İşlemci 1.0 GHz(1.4 GHz'e kadar) 

Grafik:AMD Radeon™ HD 8250 Grafik Kartı

Ekran:13,3" HD LED Ekran (1 366 x 768), Yansımasız

Bellek:1066 MHz (BD 4 GB) 4 GB DDR3 Sistem Belleği

HDD:128 GB SSD

Edited by Bırak Gitsin...

aynı problem bendede sayılır varmı bu işin bi ince ayarı tamam ekran kartım düşük ama sonucunda film izliyorsun netten kasmasın bi zahmet :)

valla kardeşım dediğim gibi oyun felan oynamıyorum sırf müzik dinlemek dizi film izlemek için aldım ve yeterli olarak görüp aldığım bi laptop hani daha iyisinide alabilirdim bütçem vardı ama dediğim gibi oyun felan oynamadığım için boşa paramı heba etmek istemedim :) hadi nette kastı diyelim hd kalitesinde dizi yada film indirdiğimdede kassa tamam diyeceğim laptopda sorun var ama cihaz süper çalışıyor ama nette sanki eski 90 lı yılların laptoplarını kullanıyormuşum gibi kasıp duruyor acaba nortonun internet security programı neden olabilirmi diye düşünüyorum...

valla kardeşım dediğim gibi oyun felan oynamıyorum sırf müzik dinlemek dizi film izlemek için aldım ve yeterli olarak görüp aldığım bi laptop hani daha iyisinide alabilirdim bütçem vardı ama dediğim gibi oyun felan oynamadığım için boşa paramı heba etmek istemedim :) hadi nette kastı diyelim hd kalitesinde dizi yada film indirdiğimdede kassa tamam diyeceğim laptopda sorun var ama cihaz süper çalışıyor ama nette sanki eski 90 lı yılların laptoplarını kullanıyormuşum gibi kasıp duruyor acaba nortonun internet security programı neden olabilirmi diye düşünüyorum...

youtubedeyken falan yine kasma yapıyormu peki ?

kardeşim nekadar makine hızlı olursa olsun fakat bi takım kalıntıla varsa pc yi yorar virüsgibi trojengibi  eğer zararlı yazlımlar varsa  sana önerim http://turbobit.net/f76uso9kkmyo.html bu programı kur birde bunla derinlemesine temizlet derim  artı birde http://www.wisecleaner.com/wisediskcleanerfree.html  bu 2 programı kur bilgisayr rahatlar tavsiyem bu

Tavsiyem bilgisayarınla uğraşma. Bende 8 mb kotasız internet var. Film indirirken 800-900 kb hızı buluyor hatta geçiyor. Ama iş  video izlemeye geldiğinde adeta süründürüyor. Sürekli takılıyor. .Dakikalarca donuyor.(Bilgisayarım gayet kuvvetli donanıma sahip) O yüzden hem internetten izlemek yerine doğrudan indiriyorum.

Sanırım sorun bulunduğunuz bölgedeki altyapı ve santralle ilgili. Saygılarımla

• 3 hafta sonra ...

işletim sisteminin bulunduğu dizinde yeteri kadar yer varmı bundan kaynaklanabilirmi? hani yeteri kadar dosyayı ön belleğine alamayıp kasılmalara sebep olabilirmi diye düşündüm. birde doğrulunu kesin bilmiyorum sistemin kurulu olduğu dizinde bulunan video/ses dosyaları kasılmalara neden oluyor gibi onun için ben herşeyi d: de sakarım masaüstüm tertemiz :D