Jump to content

Everest Wireless-N Usb Adaptör Bağlanamama Xp ?

knight1180
 Share

Recommended Posts

Everest EWN-686N 300Mbps Wireless-N Usb Adaptör ile XP Bağlanamama Sorunu

S.A arkadaşlar ben bu usb wireless adaptörü MASAÜSTÜ PC'de kullanıyorum WİN7 , Win8 de herhangi bir sıkıntı yok Driver pack veya kendi driver CD'leri ile sürücüleri yüklüyorum herhangi bir sıkıntı yok bağlanıyor güzelce. ama XP kurduğum zaman kablosuz ağlar gözüküyor bağlan dediğim zaman bağlanamıyorum bu sorunu çözdüğüm zaman XP'ye geçecem hemen bu yüzden şimdilik win7 kullanıyorum bu sorun hakkında biligisi olan arkadaşlar veya başına böle gelen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim şimdiden TEŞEKKÜRLER.

aygıt yöneticisinde modem ayarlarından n özelliğini kapatıp sadece g veya b+g seçerek denemeni tavsiye ederim.

bunun yanı sıra router'dan da wireless şifresini kaldırarak şifresiz olarak bağlanmayı dene. Belki problem şifrelemede de olabilir.

aygıt yöneticisinde modem ayarlarından n özelliğini kapatıp sadece g veya b+g seçerek denemeni tavsiye ederim.

bunun yanı sıra router'dan da wireless şifresini kaldırarak şifresiz olarak bağlanmayı dene. Belki problem şifrelemede de olabilir.

modem ayarlarından n özelliğini kapatıp sadece g veya b+g seçerek nasıl yapacam bunu ?

Edited by knight1180

modem ayarlarından n özelliğini kapatıp sadece g veya b+g seçerek nasıl yapacam bunu ?

Aygıt yöneticisindeki ağ bağdaştırıcıları seçeneğinin altında bulunan wireless modemine çift tıklayarak yapılandırma ayarlarını aç. Modemden modeme seçenekler farklılık gösterir ama gelişmiş tabında 11n özelliğini bularak devre dışı bırak. Aşağıda benimkine göre aldığım screenshot var:

i-93765.jpg