Jump to content

Xp de klavye sorunu

isimsiz19

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeniyim. Bilgisayar dersliğinde bir bilgisayarda şöyle bir sorunla karşılaştım: bilgisayarda öncelikle xp kuruluydu bir gün klavyesi çalışmıyor diye çocuklar söyledi kurcaladım falan baktım klavyenin sürücüsünü kaldırmışlar, bilgisayar çok eski bir bilgisayar klavye girişleri falan eski kalın girşli. Ben de yeniden xp yükleyeyim dedim. Sonra taktım cd yi ancak hangi sürücüye xp kurmak istiyorsunuz diye gelen mavi ekranda klavye kullanmak gerektiği için orada klavye çalışmadığı için kalıyorum. Ben de bari 98 kurayım dedim 98 de hernagi bir sorun çıkarmadı. Kurdum şu anda çalışıyor ama bazen ethernet sürücüsünü tanıtmama rağmen sürücü iliniyo kendinden. Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Başka klavye ile xp kurmayı denedinizmi.

Denedim kardeş ya olmuyo hep aynı hatayı veriyo, klavyede bir sorun yok, xp cd sinden boot ediyorum xp yi cd den yüklemek için bir tuşa basınız diyo ya orada falan açlışıyo, bios ayarlarında çalışıyor. Taki Xp yüklemek için sürücü seçin ekranına kadar çalışıyor sonra iptal

e hocam sizde milattan önceki adetleri milattan sora yapmaya çalışmıssınız =) yapmanız gereken müdür bey e başvurup yeni br bilgisayar aldırmak...=) şimdiden hayırlı olsun...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...