Jump to content

Windows Dan Bios Şifresini Ögrenmek

lamont
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar windows tan bios şifresini ögrenebilirmiyiz kesinlikle (bios pilini çıkar jumperle sıfırla gibi konuşmalar yapmayın bu yöntemleri biliyorum)

sadece bios taki şifrenin ne oldugunu ögrenmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz 

kardeş bu yöntemi zaten biliyorum ama pili sökersen karşı taraf bios ile oynandıgını anlar o zamanda başka tedbir alır ama şifreyi ögrenirsek istedigimiz zaman ayar yapıp degiştirriz mutlaka bir yolu vardır

bende bi ara arştırmıştım unutulan şifrelere karşı neler yapılabilir yada ikinci bir bios sifresi varmı diye ama biraz yorucu iş  sanırım bazı anakartların sifreleri oluyor kullanıcının belirledigi şifre dışında fabrika çıkışlı bir şifre yada yöntem tamam olarak bilmiyorum ama anakartı markasına göre deyisiyormus tabi

Ama gerçeken böyle birşey varmı ve işe yarıyormu bilmiyorum dedigim gibi nette ararstırırken okumustum

Bu arada windowstan ögrenmek gibi bir şansının oldugunu hiç sanmıyorum  çükü şifre windows dışında yapılan bir şifre hdd olmadanda o sifre yapılabilir diye düsünüyorum ama yinede iyice bir detaya inmen gerekiyor

Edited by pcnetcafe

RWEverything Die Bi yazılım var ben bunu biosa gömülü olan orjinal win8 keylerini bulmada kullanıyorum bak bakalım belki işini görür biosla ilgili ne varsa içinde mevcut die biliyorum ama bu güne kadar BİOS şifresini gösterip göstermediğini açıkcası kontrol etmedim

Edited by zlatan.ibo

aslında sana bir B planı lazım:

Mesela şimdi klavyedeki harflerin üzerine tek bir tuz tanesi koyuyorsun. Şifreyi giren; harfe basınca tuz ele yapışacak ve o harf de tuz olmayacak. Bunun gibi bir B planı bilen varsa çözüm olabilir 

Bilgisayarınızı başkaları kullanmasın ya da sadece belirli kişiler kullansın diye şifre koyabilirsiniz. Ancak, koyduğunuz o şifreyi unuttuğunuzda siz de hiçbir şekilde giriş yapamazsınız. Ancak yine de dert etmeyin, zorlu da olsa çözümü var. İşletim sisteminiz Windows 7  önerilerimize kulak verin.

Öncelikle Elcomsoft System Recovery Professional adlı bir yazılıma ihtiyacınız var. Artık kendi bilgisayarınıza kısa süre de olsa giriş yapamayacağınız için alternatif başka bilgisayarlardan bu yazılımı indirmelisiniz.

windows7passkurtarma.png

u uygulama 140 MB büyüklüğünde küçük bir uygulamadır. (Resmi yazılım linki: http://www.elcomsoft.com/esr.html) Yazılım Windows 2000, Windows 7 (32 bit), Windows 7 (64 bit), Windows 98, Windows Server 2003/2008, Windows Vista (32 bit), Windows Vista (64 bit), Windows XP işletim sistemlerini desteklemektedir.  Windows7 şifrenizi kırmak için yanınızda bir de boş bir CD bulundurun. CD’ye yazdırma programı Nero’yu kullanarak bu uygulamayı CD’ye yazdırın. Ama bunu yaparken dikkat edin. Mutlaka Kalıbı Diske Yazdır seçeneği işaretli olmalıdır. Bu seçenek ile yazdırdığınız CD bir önyüklemeli CD olacaktır.

Bu önyüklemeli CD’nin sistem açılışında görmesi için BIOS ayarlarını değiştirmelisiniz. BIOS Set Up’a girin. İlk sırada Boot yazan seçeneği CDROM olarak değiştirin.

Artık Windows7 şifrenizi kırabilirsiniz. CD’yi bilgisayarınıza yerleştirin, reset tuşuna basın. CD çalışacak ve yükleme başlayacak. Eğer ekranda Press any key to boot from CD or DVD yazısı çıkarsa herhangi bir tuşla yolunuza devam edin. Biraz bekledikten sonra karşınıza çıkan I accept the agreement’ı seçin ve OK tuşuna basın.

Windows7 şifrenize kavuşma yolunda karşınıza yeni bir ekran çıkacak. Sürücülerin listelendiği bu ekranda hiçbir işlem yapmadan next tuşuna basın.

Yeni sayfada work with local computer accounts seçeneği ile change account password and properties seçeneği işaretli olmalı. Ve yine next deyin.

Karşınıza çıkan yeni pencerede de bir şey yapmanıza gerek yok. Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey var. Bilgisayarınızda birden fazla sistem yüklü ise bu pencerede kırmak istediğiniz Windows7 şifresine ait sistemi seçmelisiniz.

Ve yine next diyorsunuz. Şimdi karşınızdaki yeni pencerede Windows7 şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçin. Password bölümüne dikkat edin. Unuttuğunuz şifreniz tam da orada yazılı… İsterseniz aynı şifreyi kullanın, isterseniz şifrenizi yenileyin. Ya da şifre olayını tamamen iptal edin. Tercih sizin…

Bazen unutulmuş kullanıcıyı, kullanıcı adına Administrator yazıp , şifreyi boş olarak açabilirsiniz.

Edited by yineben

arkadaşlar oaly şu şekilde bios şifreli biostan usb kapalı pili çıkartarak kırarsak anlaşılır tutanak tutulur ama şifreyi ögrenirsek istedigmiz zaman degiştirriz windows tan bios bilgilerini okuyup şifreyi ögrenme gibi bir şansımız varmı diye mantık yürüttüm bir çözümü mutlaka vardır