Jump to content

Format Sorunu ( Gpt Stılı)

serhat_1992
 Share

Recommended Posts

Windows 8 sistemim vardi ancak windowa 7 format atydum D diskim haric btun suruculeri sildim ancak sistemi krmak icin ileri butonu calismiyor sebebo diskler GPT stlindeymia. Bnu nasil duzeltebilirim. Arastrmama gore butun diskleri silmekle oluyormus ama benim D surucumde onemli bilgiler var .. Allah rzasi icin yardm edin :(( Edited by serhat_1992

Windows 8 sistemim vardi ancak windowa 7 format atydum D diskim haric btun suruculeri sildim ancak sistemi krmak icin ileri butonu calismiyor sebebo diskler GPT stlindeymia. Bnu nasil duzeltebilirim. Arastrmama gore butun diskleri silmekle oluyormus ama benim D surucumde onemli bilgiler var .. Allah rzasi icin yardm edin :((

Buyur http://www.kodpaylas.net/sorular/se%C3%A7ilen-disk-gpt-b%C3%B6l%C3%BCm%C3%BC-stilinde-hatas%C4%B1.html#yanıt-233 

Hiren Gpart kullanarak sadece C 'ni sil Fakat yapmadan önce D'ne isim yaz Ör: Data Depo arşiv gibi 

ardından Gpartı açıp data kalanı silmeyeceksin Sonra digerlerini silip Fat32 türünde Yeni partiton yap appyl de ardından yeniden formatlaya başla.

Bise soracgim ben suan bilgisayarimi acamyrm sistem yklu degil cnku.. bu olayi nasil yapacagim anlamdm .s

Hiren Boot CD indir bu forumda vardır. yoksa google amcadan Son sürümünü indir . iso olarak iniyor bi pc'de yazdır sonra tak o pc'ye ardından bott etdir. 

HDD partiton'dan Gpart Seçip linüx yada mini xp gibi bi yer açıklacak ordan Düzenleyerek format atacaksın.

windows xp cd'si ile dısklerı bıcımlendır :)

Gerek kalmadı  Çünki Arkadaşın cihazı HP  Windows 7 Desteği Bulunmamakta Teamwiever ile Destek sagladım. , Gerekli bilgiyi verdiim Pazartesi HP arayıp Win 8 - 8.1 Recovery DVD İsteyecektir. Evine Kdr Kargoyla ücretsiz gelecektir.