Jump to content
TNC-TR

Extended

Üye
 • Content count

  1611
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

Extended last won the day on September 5 2017

Extended had the most liked content!

Community Reputation

2258 Excellent

5 Followers

About Extended

 • Rank
  SolidShare TEAM

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

5644 profile views
 1. Visual Studio 2017'nin çok Fazla Ram Yemesi

  Evet yer. Bu bir sorun değil, daha çok özellik daha çok veri tutma ihtiyacı = daha fazla RAM kullanımı.
 2. Hocam o bahsettiğiniz olay toplu güncelleştirmede var. Ben de diyorum bu toplu güncelleştirme niye çıkmıyor bende. Geri çekmişler.
 3. Ekran Kartı önerisi

  Hocam GTX 750ti 2GB satıyorum 375₺ ilgilenirsen
 4. Ekran çözünürlük Sorunu

  Kabloyu bi daha çıkar tak kablodan kaynaklı olabilir.
 5. Laptop Almak Istiyorum

  Alınır işini görür tüm oyunları da oynatır.
 6. Asus TornadoEffect-> Tam 10 sene notebookunu kullandım. Eski serileri çok iyiydi ama yeni modelleri sıkıntılı olduğu söyleniyor. Özellikle servisini baya kötülüyorlar. Başkasına baktığım için bitaz temkinliyim.
 7. DFX kurulumda şunlar var sorun yaratır mı bilmiyorum diğeri temiz. RegDelete("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching") RegWrite("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Device Metadata", "PreventDeviceMetadataFromNetwork", "REG_DWORD", 1)
 8. Kimin hazırladığı hangi çalışmayı kurduğunuzda ne tip sorunlarla karşılaştığınızı söylerseniz ilgili arkadaş bilgilendirmesini yapar sorunla ilgilenir. Orijinal dosyadan kurulum yapınca düzeliyor diyorsunuz da biz de programı sıfırdan yazmıyoruz orijinal setup'lar kurduruluyor. Belki saatlerce günlerce uğraşılan çalışmalara kolayca virüslü demek büyük saygısızlık. Maalesef virüs konusunda çok bilgisiz bir toplumuz en ufak kararsızlıkta ya da sorunda virüs deyip çıkıyoruz. Lütfen ya ispatlayın, ya da hangi çalışmada hangi sorun var paylaşın ki ilgilenelim.
 9. Aniden Ekranın Kararması

  ATK driver ı yanlış kurulmuş olabilir fn tuşuyla beraber ekranı kapatma tuşuna bastığınızda ekran kapanıyor mu yoksa kararıyor mu?
 10. Windows 10 Exe Dosya Ve Skype Sorunu

  Windows 10 S sürümünü kurduysanız ondandır.
 11. Tarihsel Işlemler

  DateTime dateTime = dateTimePicker1.Value; //dateTimePicker'ı forma eklediyseniz böyle aldım. int day = Convert.ToInt32(dateTime.DayOfWeek); //haftanın kaçıncı günü lazım diye baktım. DateTime temp = dateTime.AddMonths(1); //geçici bişey oluşturup bir ay ekledim if (Convert.ToInt32(temp.DayOfWeek) > day) { do { temp = temp.AddDays(-1); } while (Convert.ToInt32(temp.DayOfWeek) != day); } else if (Convert.ToInt32(temp.DayOfWeek) < day) { do { temp = temp.AddDays(1); } while (Convert.ToInt32(temp.DayOfWeek) != day); } MessageBox.Show(temp.ToString()); Yanlış anlamadıysam bu
 12. Ah ah hem yapıyorsun hem benim konumun iletisini alıyorsun tebrik ederim seni
 13. Ekran Kartı

  Yeni bir anakart desteklemediği ekran kartı yok zaten bütçenize göre alın bi tane
 14. https://urun.n11.com/tasinabilir-sarj-cihazi/xiaomi-mi-20000-mah-2c-gen-2-powerbank-2-nesil-son-versiyon-P139322624 eskiden almıstım 125 tlye kılıfıyla beraber hala taş gibi
 15. Xiaomi yıllardır kullanıyorum cok memnunum 2.nesil alabilirsin
×