Jump to content

Autoplay'de Rtmp Çalıştırma

soyfox18
 Share

Recommended Posts

Bass.Dll yi AMS deki exnin yanına kopyala birtane buton oluştur onun OnClick evresine veya nerde çalacaklsa işte bu kodu yapıştır

PlayBassURL = function (nDllFile, nURL)
DLL.CallFunction("kernel32.dll", "LoadLibraryA", "\""..nDllFile.."\"", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_Init", "-1,44100,0,0,0", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_Start", "", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
nStream = DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_StreamCreateURL", "\""..nURL.."\", 0, 0, 0, 0,", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_ChannelPlay", nStream..",1", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
end

PlayBassURL(_SourceFolder.."\\bass.dll", "Buraya Radyo URL");

Radyo yayınına göre Bass Pluginleri Kullanman gerekiyor onlarıda aynı şekilde indir ve :

DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_PluginLoad", "buraya Bass Plugini örneğin bassflac.dll gibi", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);

Bunuda PlayBassURL = function (nDllFile, nURL) fonksiyonu içine eklemeyi unutma !

Hiç AMS bilgin yoksa ilk önce biraz bilgi edin sonra çalışmaya başla derim

Örnek Proje :

http://www.dosya.tc/server28/uHCo2o/Bass.rar.html

Edited by milano88

hocam dediklerini yaptım ama çalışmıyor ben yaptıklarımı yazayımda yanlış biryer varsa çıkar ortaya.Bass.dll'yi exenin yanında çalıştırıyorum.

bass.dll içeriği

DLL.CallFunction("kernel32.dll", "LoadLibraryA", "\""..nDllFile.."\"", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
    DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_Init", "-1,44100,0,0,0", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
    DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_Start", "", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
    nStream = DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_StreamCreateURL", "\""..nURL.."\", 0, 0, 0, 0,", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
    DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_ChannelPlay", nStream..",1", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
    end
    PlayBassURL(_SourceFolder.."\\bass.dll", "http://chicago.discovertrance.com:9214");

buton onClick

end

PlayBassURL(_SourceFolder.."\\bass.dll", "Buraya Radyo URL");

"Buraya Radyo URL" yazan yere radyo url yazıyorum ama çalışmıyor.Benim radyo adresleri çalışmıyor diye senin bass.dll içeriğindeki "http://chicago.discovertrance.com:9214" adresini denedim o da çalışmıyor.Ama senin projenin kopyasını yaptım herşeyiyle global functions kodlarına kadar bu seferde sadece o linki çalıştırıyor diğerleri çalışmıyor.Yanlışım nerede hala çözemedim.

"Buraya Radyo URL" yazan yere radyo url yazıyorum ama çalışmıyor.Benim radyo adresleri çalışmıyor diye senin bass.dll içeriğindeki "http://chicago.discovertrance.com:9214" adresini denedim o da çalışmıyor.Ama senin projenin kopyasını yaptım herşeyiyle global functions kodlarına kadar bu seferde sadece o linki çalıştırıyor diğerleri çalışmıyor.Yanlışım nerede hala çözemedim.

Yukarda milano88 verdiği örnekle olayı çözmüş olman lazım? Adreslerinden birkaçını örnek verirsen bakabiliriz

:) bass.dll exenin yanında çalıştırıyorum'da ne demek?

şimdi çok net ve basit şekilde anlatmaya çalışacağım belli ki bu konularda bayağı bir eksiğiniz var.

1. http://www.un4seen.com/files/bass24.zip burdan arşivi indirin içinden bass.dll dosyasını çıkarın.

2. Çıkardığınız bass.dll dosyasını C:\Documents and Settings\KullanıcıAdınız\Belgelerim\AutoPlay Media Studio 8\Projects\Projeİsmi\CD_Root içine kopyalayın aynı şekilde plugin varsa onuda aynı dizine burada pluginler mevcut :

http://www.un4seen.com/

3.Projenizde bir button oluşturup içine :

PlayBassURL = function (nDllFile, nURL, nPlugin)
DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_PluginLoad", nPlugin, DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
local nStream = DLL.CallFunction(nDllFile, "BASS_StreamCreateURL", "\""..nURL.."\", 0, 0, 0, 0,", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
end

PlayBassURL(_SourceFolder.."\\bass.dll", "Radyo URL si", _SourceFolder.."\\bass_aac.dll");

Eğer bu işlemlerden sonra hala radyo çalmıyor ise ya sizin radyo URL'lerinde bir sıkıntı mevcut veya siz yanlış birşeyler yapıyorsunuz demektir.Çalmak istediğiniz radyo URL sinide buraya bir koyun birde ben bakayım.

Abi sanırım sıkıntısı adresle ilgili :) Bu işten anlamıyorum açıkcası :D Dinayet radyoyu oynatmak istiyormuş.Adres olarak bunu buldum ama çalışmadı yada bende olmadı :D

rtmp://diyanet.live.noccdn.net/dvr//diyanetradyo.stream

milano88 ben bass.dll yi senin dediğin yere kopyalamıştım zaten exe dememdeki sebep autorun var o yüzden exe dedim :) önceden çalışmayan radyolarda çalışıyor sıkıntı yok bir yerde yanlış yapıyordum galiba dediğiniz gibi galiba url de bir sıkıntı var

Edited by soyfox18