Jump to content

Bir Silgi Olsaydın Ne Silmek Isterdin?

yineben
 Share

Recommended Posts

Bir silgi olsaydın ne silmek isterdin?

Bir silgi olsaydın ne silmek isterdin....?
Hatalarını mı yoksa kötü anılarını mı....? 
Yoksa başarısızlıklarını mı...?
Kalem olsaydın kimi eklemek isterdin hayatına...?
Seni dinleyecek birini mi..?
Sana küçük mutluluklar yaşatanları mı..?
Yoksa her daim yanında olanları mı...?
Şimdi durup bir düşün, neler eklemek isterdin...?
Neler silmek isterdin...?

Nazım Hikmet Ran

• 3 hafta sonra ...

silgi+ kalem +kağıt= yaşamın kendisidir. silgiyle hatalarını silersen "sen sen olmazsın" kalemle geleceğini yazsan "sen sen olmazsın " "kağıt" işte yaşamın ve yaşadıklarının yazıldığı yerdir ve sen çok az yerinde yazabilirsin. çünkü senin kağıdın zaten yazılmıştır, aradaki boşlukları bazen sen bazen de ötekiler senin yerine doldurur karalar çizerler ve sen hiç bir şey yapamazsın.yaşadığın hayattan ders almayı öğrenirsen hata payın düşer, silgi sen kullanmak zorunda kalmazsın ve boşlukları sen doldurursun.

silmek istediğim geçmişte yaptığım "hatalar, suçlar(en az 20 yıl hapis cezam vardı). aileme(anne baba kardeşler+ eşime) karşı yaptıklarım beni asla onore etmiyor, ama yaptıklarım dengeyi az da olsa sağlıyor.( zaman içinde) hayatım keşkelerle dolu, ama o keşkenin yerini şimdi tamamlıyorum. eğer geçmişimde yaptıklarımdan ders almasaydım bu denge kurulmazdı. yapmayıp ta pişman olmaktansa; yapıp pişman olmak evladır.geçmişimde yaptığım birçok şeyden (özellikle hatalarımdan) pişmanım. ama yaptığım bu hatalar beni doğruya yakın yaptı. hala hatalar yapıyorum. ama yaptığım hatalardan ders aldığım sürece hata payım azalıyor. hoşgörü(görecelidir) sınırlarımı zorlasam da iyi olmak gerçekten zordur. işin kolayı kötü olmaktır hiç değil kimse yargılamaz. "sadece zaten kötüydü, hala kötü der". yaptıklarından ders alıp, dersini iyi çalışırsan yaptığın hatalar görünmez olur.( sınırları zorlamamanızı tavsiye ederim)