Jump to content

Dell Laptopumdaki Başlatma Sorunu

venomgod
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Geçenlerde Dell Inspiron 5537 laptop aldım.Haliyle işletim sistemi Windows 8 geldi. Oyunlarda sorun çıkardığı için Windows 7 ye çevirmek istedim. Fakat diskler gpd korumalıymış. Bunları da kaldırmanın yönetimi cmd yardımıyla hard diskteki herşeyi yanlışlıkla sildim. Tüm partition(sistem için ayrılmış bölümler vb.) herşey silindi. Benim yapmak istediğim şey ise sadece Windows 7 ye çevirmekti.

Herneyse şu an ki sorunum başlatma ile ilgili. Format atma işlemi öncesine laptopum açılırken Dell simgesi gelip 2 sn içinde açılıyordu. Ama şu an ilk Dell simgesi geliyor,  ardından Windows 8 simgesi geliyor altta noktalar dönüyor ve sonra açılıyor. Haliyle buda zaman alıyor.

Bu sorunu çözümünü bilen arkadaşlarım lütfen yardım etsinler. 1 haftadır gece gündüz araştırma yapıyorum hiçbir şeye ulaşamadım.

DİPNOT: Yeni dell laptop alan varsa bana system image' ini herhangi bir siteye upload edip atarsa sorun düzelir diye düşünüyorum. Yeni dell laptop alan varsa lütfen bana ulaşsın.

@firtinax

Bu bilgisayarın biosu baya bi değişik. Yani işlemci ghz'iyle falan oynanmıyor garip biraz. Sadece sistem hakkında bilgi veriyor gibi. Öyle bi seçenek yok :(

@yasak_ask

Hibaernation hakkında bir bilgim yok. Araştıracağım. :)

@sensei5006

Orda hangi seçeneği seçmeliyim ingilizcem iyi değildir :)

@FırtınaLimanı

Bios çok değişik. Baya bi değişik yani 1. boot 2. boot falan seçemiyorum çok kötü bişey. Versiyonu A06 sanırım