Jump to content

Ekran Kartı Çalışmıyor

sibel541
 Share

Recommended Posts

Ekran kartı  bilgisayarıma takılı iken ekrana görüntü vermiyor. Ekran kartı takılı olmazsa görüntü veriyor. 

Ekran kartı takılıyken onboard girişine monitör fişini taktığımda görüntü yine görüntü geliyor biosta bakıyor ekran kartı takılı gözüküyor.

Ekran kartı fanı çalışıyor. Bu sorunla  ilgi yardımcı olabilecek kişi var mı.

Valla bende şu olayı gözümde canlandırma çalışıyorum ama yok... benimde ekran kartı görüntü vermiyor :D

Anlayabildiklerim doğrultusunda monitörün kablosunu onboard kısmından çıkarıp, harici ekran kartının yuvasına takmadınız gibi bir sonuca ulaştım... :huh:

Valla bende şu olayı gözümde canlandırma çalışıyorum ama yok... benimde ekran kartı görüntü vermiyor :D

Anlayabildiklerim doğrultusunda monitörün kablosunu onboard kısmından çıkarıp, harici ekran kartının yuvasına takmadınız gibi bir sonuca ulaştım... :huh:

ekran kartı yuvasına monitör fişini takmışım. ama söyle bir olması gerekmiyor mu  ekran kartı takılı iken görüntü onboard vermemesi gerekmiyormu.

Edited by sibel541

biosta ayarı kacmıştır..biostaekran karttını pci-e olması lazım sizin ankartttaa nassıl yazıyor bilmiyorumm.yani harici ekran kartı yerine onboard ekran kartı çalışıyor.ayarı kaçmış..

pci-e   ve auto var.  Pci-e yaptım yine olmadı. 

ekran kartını tekrar söküp takmaya bir deneyin iyi yerleştiğinden emin olun ve monitor kablosunun da ekran kartına taktığınızdan emin olun. denemekta fayda var. :)

yine olmadı.

söyle bir şey var mı bilmiyorum bozuk ekran bile olsa pce slotuna taktımızda yine onboard görüntüyü vermemesi gerekmiyor mu. 

dediğinde haklı olabilirsin 
kasamda deneyeyimm dedim sonra ekran kartımı yaktığımı hatırladım
ama hatırladığım kadarıyla büyük ihtimalle görüntü vermiyordu bu durumda

söyle bir şey var mı bilmiyorum bozuk ekran bile olsa pce slotuna taktımızda yine onboard görüntüyü vermemesi gerekmiyor mu. 

ekran kartı arızalı ise pci slotta kartı algılayamayıp onboard görüntü vermesi normal diğer bi olasılık

pcı slotunuz arızalı ise ekran kartı sağlam olsa bile yine onboard görüntü vermesi normal

en garanti yol sağlam olduğunu bildiğiniz bi ekran kartı ile kendi pcnizi  denemeniz yada sizin ekran kartını başka bi pc de denemeniz, sorunun kaynağı hakkında size yol gösterecektir

ekran kartinin arizali oldugu kesinlesince firinlama yontemini dene Ben de çalisti cok şaşırmıştım

fırınlama işlemi çok riskli bir işlemdir.bir ekran kartı için ana kart veya daha fazlası yanabilir.kaş yapayım derken göz çıkarmayalım sonra  :pc:

fırınlama işlemi çok riskli bir işlemdir.bir ekran kartı için ana kart veya daha fazlası yanabilir.kaş yapayım derken göz çıkarmayalım sonra  :pc:

saatlerce tutulmacağı için sıkıntı olmaz. bende zamanında birkaç ekran kartını kurtardım :D