Jump to content

Sunucu Kiralama Hakkında Yardım Lazım

Share

Recommended Posts

sunucu kiralayarak turbobit gibi yerlere 100mbit hızlarla upload yapabiliyormuyuz

sunucu kiralamak örn 200 gb kotalı aldık 1 yıllık ücretleri ne kdr oluyor

üyelik süresi bittikten sonra yüklediğimiz dosyalar sıfırlanır mı

turbobite yükleme yaparken dosyayı nasıl göstercez siteye 

:hım:  teşekkürler dogru yere konu açtıgımdan emın değilim

• 3 ay sonra...

Bunun için iki yöntem var;

1) Sanal Sunucular ( VPS ) : Bu sunucular paylaşımlı ve fiyat olarak daha uygundur. Bir tane server üzerine 4 tane sana işletim sistemi kurulur ve bant genişliği bu 4 sanal işletim sistemi arasında paylaştırılır.

2) Fiziksel Sunucular ( Dedicated ) : Bu sunucular tamamen fiziksel ve sadece sana ait olan paylaşımsız sunuculardır.

Ücretler için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin.

Üyelik sürenin bitimine yakın sana bilgilendirme mailleri gelir, ödeme yapıp üyeliğini devam ettirmen için. Eğer üyelik tarihin bitene kadar üyeliğini yenilemezsen sunucu senden alınır ve dosyaların silinir.

Kendi evindeki bilgisayardan turbobit e nasıl upload veya download yapıyorsan aynı şekilde yapacaksın, bu tarz sunuculara RDP yani uzak masaüstü hizmetiyle erişim sağlarsın. Dolayısıyla kendi bilgisayarın ve sunucu arasında copy-paste şeklinde kolayca dosya transferi yapabilirsin. 

https://www.seedboxco.net/vps.php

https://www.seedboxco.net/dedicated.php

Yukarıda verdiğim site gibi bu işi yapan bir çok site bulabilirsin... Önceden cutorrent vardı, gayet iyiydi sistemleri ama kapandı... Ben aklında bir şeyler oluşsun diye tek site üzerinden verdiğim örneği.

Kolay gelsin