Jump to content

Xp Işletim Sistemine Geçiş

malar
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar mrb size bir şey danışmak istiyorum elimde asus k55vd marka bi leptop um var win7 den xp ye geçmek istiyorum fakat asus un kendi sitesinde xp sürücüleri yok yüklesem bi sorun olurmu bide xp sürücüleri nereden temin edebilirim yorumlara şimdiden teşekkür ediyorum.Sistem özellıklerı kısaca altta resmını paylaıyorum

P3DpX9.jpg

Driverpack veya slimdriver ile deneme yap derim. Ekran kartı ve wireless bağdaştırıcısının driverlarında sorun olmazsa diğerlerinde de olmaz kanımca. Yada aygıt yöneticisinde donanım kimlikleri ile bir ön araştırma yap. 

sağolun arkadaslar ama bı sorun olurmu

arkadaslar kafama bı soru takıldı tamam DriverPack Solution tüm sürücülerı yukler dıyelımkı xp yı kurdum net olmadan DriverPack Solution yuklemezkı suruculerı

sağolun arkadaslar ama bı sorun olurmu

arkadaslar kafama bı soru takıldı tamam DriverPack Solution tüm sürücülerı yukler dıyelımkı xp yı kurdum net olmadan DriverPack Solution yuklemezkı suruculerı

Driverpack solution net gerektirmez hocam

Bende k55vd orjinal Win8.1 64 bit kullanıyorum. Xp ye geçersen rami kullanabilmek için 64 bit kurmalısın onunda türkçesi yoktu. Yani orjinal olarak yok. Güncelleme desteği bitmiş, zamanı geçmiş vs.. vs.. Kusura bakmada senin ki attan inip eşeğe binmek olur.

Xp güncellemeleri artık yayınlanmıyor karar sizin ancak bu sistem özelliklerinde zaten çoğu sistem çok rahat bir şekilde hızlı çalışır Xp geçerseniz yaklaşık 10 gün sonra Windows şişmeye başlayacak ve acayip şekilde yavaşlayacak. Virüs bulaşma derdi ise bambaşka bir konu sistem stabil çalışmayacak. Ram tamamını kullanamayacaksınız. Daha bir sürü neden var artık Xp geçilmez bu saatten sonra. Laptop da Harddisk kullanıyorsanız ( mekanik disk ) onun yerine ssd yükselterek çok daha hızlı bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.  

arkadaşım o sisteme hiç xp bulaştırma microsoft desteğini kesti.esas sebep ise sen win 7 de daha fazla performans alırsın o bilgisayarda xp ye nazaran.sıkıntı yaşıyorsan hdd ni test et ve sana esas tavsiyem ssd bir disk al ve tak kafan rahatlasın...

Edited by nefhaa

bu bılgısayara xp, sıstem ozellıklerıne dıkkat etmedım yoksa cevap vermezdim, bu pcye xp kurulur mu  yazık günah

arkadaslar sebbenı yazmıs ama sen hangı hıza erısmek ıstıyorsun i5 işlemcı ve 8 gb ram var xp ıle o işlemcı p4 performansı ve 8 gb ram da en fazla 3 gbtını sana ayıracak 

tekrar düşün