Jump to content

Wifi-Slax 4.8 Tr Multiboot Kumutları

herz
 Share

Recommended Posts

wifi-slax 4.8 tr multiboot kumutları nasıl omalı acaba ben aşağıdaki şekilde yaptım çalışmadı

(wifislax 4.7.2 tr nin komutunu kullandım) olmadı

title Wifislax TR v4.8 
find --set-root /wifislax48/vesamenu.c32
kernel /wifislax48/vmlinuz initrd=/wifislax48/initrd.xz vga=788 acpi_osi=Linux acpi_backlight=legacy noload=000-PAE*;010-xfce*;012-ins*;011-wi* autoexec=telinit~4 root=/dev/ram0 rw ramdisk_size=6666 
initrd /wifislax48/initrd.xz
Edited by herz

ben aşağıdaki kodlarla iso dan çalıştırıyorum

title Wifislax TR v4.8

map /LINUX/wifi48.iso (0xff) || map --mem /LINUX/wifi48.iso (0xff) 
map --hook 
root (0xff) 
kernel /boot/vmlinuz from=/LINUX/wifi48.iso ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw 
initrd /boot/initrd.xz

ben iso yu http://www.downloadwireless.net/isos/wifislax-4-8-final.iso adresinden indirdim ve iso içerisinde ki wifislax/base klasörüne turkish.xzm dosyasını ekleyip iso yu wifi48.iso olarak kaydettim ardından MB_USB.EXE ile defrag yaptım ve usb anadizininde LINUX klasörüne isoyu attım

qemu da rem yetersiz gelir gerçek bi pc de boot edip deneyiniz 

Edited by oguzhan43

ben aşağıdaki kodlarla iso dan çalıştırıyorum

ben iso yu http://www.downloadwireless.net/isos/wifislax-4-8-final.iso adresinden indirdim ve iso içerisinde ki wifislax/base klasörüne turkish.xzm dosyasını ekleyip iso yu wifi48.iso olarak kaydettim ardından MB_USB.EXE ile defrag yaptım ve usb anadizininde LINUX klasörüne isoyu attım

qemu da rem yetersiz gelir gerçek bi pc de boot edip deneyiniz 

benim yaptığım menu list

title Wifislax TR v4.8 
map /WIFISALX/wifi48.ISO (0xff) || map --mem /WIFISLAX/wifi48.ISO (0xff) 
map --hook 
root (0xff) 
kernel /boot/vmlinuz from=/WIFISLAX/wifi48.ISO ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw 
initrd /boot/initrd.xz

mrb cevabınız için teşekkür ederim.wifisalax 4.8 tr  bende vardı  oradaki iso dosyasının adını değiştirdim ve sizin verdiğiniz kodlara göre düzenleyip usbmultiboot 'da menu list yapıştırdım ve kaydttim.

usb den başlattım açılışı (1256M) yazana kadar saydı bayğı uzun sürdü sonrada 1256M yi sayıp bitirdi ondan sonrada şu hatayı verdi

is/USBMENU/IMAGAS/HIREN.iso  find--set-root/USBMENU/IMAGES/HIREN.iso   

sonuç çaşılmadı acaba neden

sizin linkini verdiğiniz yerdende indirdim dosya boyutu bendekine göre yarı yarıya bendeki 1.22 gb  gibi bişey oradan indirdiğim dosya ise 695 mb  boyutu neden bu kadar farklı acaba

Edited by herz

benim yaptığım menu list

title Wifislax TR v4.8 
map /WIFISALX/wifi48.ISO (0xff) || map --mem /WIFISLAX/wifi48.ISO (0xff) 
map --hook 
root (0xff) 
kernel /boot/vmlinuz from=/WIFISLAX/wifi48.ISO ramdisk_size=6666 root=/dev/ram0 rw 
initrd /boot/initrd.xz

mrb cevabınız için teşekkür ederim.wifisalax 4.8 tr  bende vardı  oradaki iso dosyasının adını değiştirdim ve sizin verdiğiniz kodlara göre düzenleyip usbmultiboot 'da menu list yapıştırdım ve kaydttim.

usb den başlattım açılışı (1256M) yazana kadar saydı bayğı uzun sürdü sonrada 1256M yi sayıp bitirdi ondan sonrada şu hatayı verdi

sonuç çaşılmadı acaba neden

sizin linkini verdiğiniz yerdende indirdim dosya boyutu bendekine göre yarı yarıya bendeki 1.22 gb  gibi bişey oradan indirdiğim dosya ise 695 mb  boyutu neden bu kadar farklı acaba

boyut tr olarak dağıtılanda ilave programlar var ondan fazla zaten aynı dağıtımın sadesi var onun boyutu aynı ve multibootta bi önceki sürüm sorunluydu o yüzden orjinal isoyu ekledim hiren nerden çıktı onu anlamadım :) bende sıkıntı yok 

ben şu şekilde yaptım acaba yapımda mı hata var

sizin verdiğiniz linkten iso dosyasını indirdim ve  klasöre çıkardım sonrada  wifislax/base klasörüne turkish.xzm  dosyasını koydum ve nero prorramı ile iso olarak kaydedip kullandım.ama çalışmadı bir yerde eksiklik yada yanlışlık mı yapıyorum

ben şu şekilde yaptım acaba yapımda mı hata var

sizin verdiğiniz linkten iso dosyasını indirdim ve  klasöre çıkardım sonrada  wifislax/base klasörüne turkish.xzm  dosyasını koydum ve nero prorramı ile iso olarak kaydedip kullandım.ama çalışmadı bir yerde eksiklik yada yanlışlık mı yapıyorum

uzun zamandır nero kullanmıyorum tavsiyem ultraiso dur isoyu kaydettikten sonra defrag blue_life ustanın usb multiboot paketindeki MB_USB programı ile defrag yapmanızda fayda var

bide verdiğiniz komutta klasör isimleri yanlış bi yerde WIFISALX demişsin bi yerde WIFISLAX :)

evet orada yanlış yapmışım düzelttim.teşekkürler.MB_USB prorramı ile defrag yapmanızda fayda var demişsiniz .defrag dediğiniz mb_usb proğramı ile mi yükleme yapmam gerektiğini mi söylüyorsunuz acaba.

evet orada yanlış yapmışım düzelttim.teşekkürler.MB_USB prorramı ile defrag yapmanızda fayda var demişsiniz .defrag dediğiniz mb_usb proğramı ile mi yükleme yapmam gerektiğini mi söylüyorsunuz acaba.

http://666kb.com/i/covo028n2t89gbeev.jpg

http://666kb.com/i/covo1ikz8mh4ainjr.jpg

file kısmından iso yu seç defrag a bas işlemin bitmesini bekle

dediklerinizi aynen yaptım olmadı şöyle bir hata veriyor . bana anlamsız bir hata gibi geliyor hiren boot la ilgili ama hiren boot nerden çıkıyor onuda anlamadım.

hiren disk imajı rame yüklenirken lütfen bekleyiniz.

diskinizin hızana bağlı olarak rame yükleme süresi uzun sürebilir

error 15: file nat found

diye hata veriyor