Jump to content

Android-X86 Yı Multiboot Komutu

catre
 Share

Recommended Posts

android-x86-4.4-RC2.iso dosyasını aşağıdan indir

http://sourceforge.net/projects/android-x86/files/Release%204.4/android-x86-4.4-RC2.iso/download

usb ana dizine android klasörü aç iso içeriğini bu klasöre çıkart

komut

title Android-x86 4.4.2 RC2

kernel /android/kernel quiet root=root=dev/ram0 androidboot.hardware=asus_laptop acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android
initrd /android/initrd.img

android i bu şekilde çalıştırıyorum file not found uyarısı veriyorsa komutlarınızı ve klasörlerinizi gözden geçirin

ubuntu için

title Ubuntu 14.04 Desktop X86

find --set-root /LINUX/UBUNTUI386.ISO
map /LINUX/UBUNTUI386.ISO (0xff) || map --mem /LINUX/UBUNTUI386.ISO (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz  file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed noprompt boot=casper persistent iso-scan/filename=/LINUX/UBUNTUI386.ISO quiet splash -- locale=tr_TR
initrd /casper/initrd.lz

# =========================================================================

title Ubuntu 14.04 Desktop X64
find --set-root /LINUX/UBUNTUI364.ISO
map /LINUX/UBUNTUI364.ISO (0xff) || map --mem /LINUX/UBUNTUI364.ISO (0xff)
map --hook
root (0xff)
kernel /casper/vmlinuz.efi  file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed noprompt boot=casper persistent iso-scan/filename=/LINUX/UBUNTUI364.ISO quiet splash -- locale=tr_TR
initrd /casper/initrd.lz

komutlarda görüldüğü üzere benim isolar usb ana dizinde LINUX klasörü altında kendi yolunuza ve iso isimlerine göre komutu uyarlayınız

gerek android gerekse ubuntuları qemu yerine gerçek bi pc de boot ederek deneyiniz qemu da çoğu linux çalışmayabiliyor

Edited by oguzhan43

android i bu şekilde çalıştırıyorum file not found uyarısı veriyorsa komutlarınızı ve klasörlerinizi gözden geçirin

ubuntu için

komutlarda görüldüğü üzere benim isolar usb ana dizinde LINUX klasörü altında kendi yolunuza ve iso isimlerine göre komutu uyarlayınız

gerek android gerekse ubuntuları qemu yerine gerçek bi pc de boot ederek deneyiniz qemu da çoğu linux çalışmayabiliyor

çok sağol kardeş pc de denerim o zaman android qemuda çalışmadıydı :)

Bu andt-roid komutunda net bir iso adı yok nasıl buluyor isoyu :)

android klasörü nün usb ana dizininde (USBMENU veya başka bir klasör altında olmayacak ) olduğundan ve iso dosyasının içindekileri bu klasöre çıkardığından eminsen kodlarda verdiğim şekildeyse yapacak bişey yok donanımınla alakalı bi sorun ben 3 4 pc de denedim sıkıntı yok

android klasörü nün usb ana dizininde (USBMENU veya başka bir klasör altında olmayacak ) olduğundan ve iso dosyasının içindekileri bu klasöre çıkardığından eminsen kodlarda verdiğim şekildeyse yapacak bişey yok donanımınla alakalı bi sorun ben 3 4 pc de denedim sıkıntı yok

şundan olabilir mi android klasörünü büyük harflerle yazdım küçük haarfle yazıp deneyeyim 1 dk

şundan olabilir mi android klasörünü büyük harflerle yazdım küçük haarfle yazıp deneyeyim 1 dk

olduda kardeş açılırken windowsun bootunu sildi o run ekranı falan gelmiyor