Jump to content

Gigabyte Ga G31M-Es2L Anakart Görüntü Sorunu

dede1515
 Share

Recommended Posts

Elimde  gigabyte  in  g31m es2l   anakart  var   ve  hiç  bir şekilde  göüntü vermiyor 

ramsiz denedim speakerden  ses bile gelmiyor  işlemci degiştim  butun  ek  bilesenleri çıkardım

işlemci  ısınıyor  ama  her hangi  bi  tepki  yok  butun  diyot  ve bilesenlerinde herhani şişme yada  patlak  yanık  birşey göremedim .!

1164_m.jpg

anakart on board dan mı alamıyorsun görüntüyü yoksa ekran kartından mı? Güç kaynağınıda bir kontrool edebilirsin.yeterli enerjiyi veremiyordur,bozuk olabilir

anakarti tamamen kasadan sök ve öyle kontrol et bazen altaraftan sisiyor kondüstörler

birde elektirik verdiginde entegre cipset gibi bilesenlerin isi si normal mi ?

elektirik stabil mi ?

Psuda Sorun yok    ve  ısınma  normal   anakartı zaten   söktüm ve öle deniyorum    onbordan alıyorum  ekran kartıda  denedim sorun gene aynı

Edited by dede1515

Psuda Sorun yok    ve  ısınma  normal   anakartı zaten   söktüm ve öle deniyorum    onbordan alıyorum  ekran kartıda  denedim sorun gene aynı

ekran karti soketini temizlermisin belki pislik yüzünden temassizlik vardir 

sokket iicinde sorun olabilir yada ekran karti soket baglantisi da sorun olabilir ekran karti baska pc de denediniz mi ?

Anakart testerleri var elinizde varsa bir deneyin socketler yada mikroçipler de sıkıntı olabilir elektronik devrelerde sorun olabilir genelde sorun çipsette oluyor havalı lehim ile söküp takman gerekebilir uzun iş yani.

Anakart testerleri var elinizde varsa bir deneyin socketler yada mikroçipler de sıkıntı olabilir elektronik devrelerde sorun olabilir genelde sorun çipsette oluyor havalı lehim ile söküp takman gerekebilir uzun iş yani.

evet  teknik  servis elemanıyım  ama  dukkanda  anakart  tester  yok elimizde   gerekli  butun  yapılcak   yöntemleri uyguladım  ama her  hangi  bir   cozume ulasamadım 

hocam aynen bende teknik servis elemanıyım son günlerde benimde basıma geliyor asus anakart ve gigabyte sorun buldum ısınma oluyor bazılarında.ama basit olacak ama bios pilini degiştir bi benim denedigim anakarttlarda ya  biosta yada sokketteki pisliyten kaynaklanıyor kolay gelsin..

hocam aynen bende teknik servis elemanıyım son günlerde benimde basıma geliyor asus anakart ve gigabyte sorun buldum ısınma oluyor bazılarında.ama basit olacak ama bios pilini degiştir bi benim denedigim anakarttlarda ya  biosta yada sokketteki pisliyten kaynaklanıyor kolay gelsin..

pilsiz denedim kardeşim ve herhangi bi şekilde tepki göremedim  bence chipsetle alakalı bir sorun