Jump to content

Laptop Tavsiyesi

Share

Recommended Posts

DELL 3537-B20F45C i5-4200U 4GB 500GB 1gb HD8670 15.6" DOS Siyah Notebook

LENOVO 59-416559 B5400 İ5-4200M 4GB 500GB 1gb GT720M 15.6" DOS Notebook

HP F1F09EA Pavilion 15-n012st i5-4200U 4GB 500GB 2gb GT740M 15.6" DOS Gümüş Notebook

Fiyatlar 1400-1550 Arası daha ucuzda bulunabilir tabi arastırmak lazım..

hepsiburada gibi siteler güvenli ben hepsi buradadan aldım

6 gb ramli olan sürümü

http://www.hepsiburada.com/liste/lenovo-ideapad-z510-intel-core-i5-4200m-25ghz-31ghz-6gb-1tb-8gb-sshd-156-tasinabilir-bilgisayar-59-413193/productDetails.aspx?productId=bd601034&categoryId=98

buda 8 gb ramli sürümü

http://www.hepsiburada.com/liste/lenovo-ideapad-z510-intel-core-i5-4200m-25ghz-31ghz-8gb-1tb-8gb-sshd-156-tasinabilir-bilgisayar-59-413192/productDetails.aspx?productId=bd601002&categoryId=98
Edited by corolla98

Ustadlar pcdepo nun sitesine bakiyorum lenovo z510 serilerine 5-6 cesit seri var cogunun ozellikleri ayni olmasina ragmen fiyatlari farkli anlayamadim gitti ne farki var hangisini onerirsiniz i5 olanlarindan. (renk olarak kahverengini hic sevmem:-) )

Ustadlar pcdepo nun sitesine bakiyorum lenovo z510 serilerine 5-6 cesit seri var cogunun ozellikleri ayni olmasina ragmen fiyatlari farkli anlayamadim gitti ne farki var hangisini onerirsiniz i5 olanlarindan. (renk olarak kahverengini hic sevmem:-) )

Bilgisayarı ne için kullanacaksın? Bütçe ne kadar? 

Dediğin modellerin linkini koyarsan yorumlayabiliriz.

Telefondan girdigim icin linkleri koymam zor oluyor ama sitede 5-6 model mevcut zaten biraz is biraz oyun autocad kullaniyorum oyunda ship simulator battlefield 4 tarzi oyunlari severim butcemi arttiracagim ortalama 1700 gecmeyek

bu tarz bir ultrabook var geçenlerde görmüştüm... intel işlemciye göre biraz düşük fiyatı ama performansı için bir şey söyleyemiyorum daha bilgili arkadaşlar yorumlarını esirgemezse bizde mutlu oluruz :)

http://www.kliksa.com/urun/hp-pavilion-amd-a10-4655m-200-ghz-156-4-gb-1-tb-tasinabilir-bilgisayar-n265st-f8s56ea/902065490

Edited by Cyber-Warrior

Delin 7437 de islemcisi u serisi sonrun cikartmasin ayrica hdd de lenovo daki gibi sshd degil performans ta etki yapmazmi

U işlemcilerin güç tüketimi azdır o yüzden tercih ediliyor batarya kullanımı açısından.  Hdd ye gelince sshd olanların 8gb lık bölümü ssd geri kalanı normal hdd dir. Buda en çok sistemin hızlı açılışında etki etmektedir vede sistem kullanımında. Ekran kartı avantajından dolayı dell önerdik. Biliyorsun ki işlemciler ekran kartları kadar çabuk eskimiyor model ve performans olarak.

bu tarz bir ultrabook var geçenlerde görmüştüm... intel işlemciye göre biraz düşük fiyatı ama performansı için bir şey söyleyemiyorum daha bilgili arkadaşlar yorumlarını esirgemezse bizde mutlu oluruz :)

http://www.kliksa.com/urun/hp-pavilion-amd-a10-4655m-200-ghz-156-4-gb-1-tb-tasinabilir-bilgisayar-n265st-f8s56ea/902065490

Hocam bu bilgisayara o para verilmez 

Delin 7437 de islemcisi u serisi sonrun cikartmasin ayrica hdd de lenovo daki gibi sshd degil performans ta etki yapmazmi

U işlemci ile bahsettiğin programlarda fark hissedemezsin, 2.7'ye kadar kendi çıkarıyor yük altında. Ancak ekran kartının yararını göreceğin kesin. Optik sürücü olmamasıda sorun çıkarmıyor, ayrıca benim gibi eski laptop sürücüsüne bir kutu alıp, usbden bağlayarak ihtiyaç oldukça kullanabilirsin. 

Peki dell7437 de ekran mat mi ve klavye aydinlatmalimi galiba bunda fanda yok

Klavye iki kademe aydınlatmalı. Ve fan tabiki var. Ekran menteşelerinin ortasında kalıyor çıkış. Ayrıca alt kapağı açıncada görebilirsin.

özel mesaj gönderdim size

ek olarak şunları yazmak istiyorum normal kullanımda cihazda ısınma yok buz gibi denebilir hatta işlemcinin u olması benim işime geliyor bu sayede hem az ısınıyor hem bataryası daha uzun dayanıyor oyun falan açtığınızda işlemci hızını yükseltiyor böylece sorun olmuyor ekran kartına gelecek olursak eğer i5 modelini tercih ederseniz tam bir f/p ürünü demek yanlış olmaz o fiyata alabileceğiniz en iyi ekran kartına sahip laptop kasasına gelirsek kasası gerçekten çok hoş benim tek sevmediğim tarafı klavye tuşlar çok yakın olduğundan alışmanız gerekiyor bir de chicklet klavye olduğundan içe esniyor ama laptop verdiğiniz parayı kesinlikle hak edecek emin olabilirsiniz ekran konusunda yorum yapmam doğru olmaz çünkü full hd modeli kullanıyorum ve bu ekran konusunun göreceli olduğunu düşünüyorum ekran bana gayet güzel geliyor parlak ekran sevmiyorsanız mat ekran filmi yapıştırabilirsiniz ayrıca içindeki hdd yi söküp ssd takanlar da var ileride değiştirebilirsiniz ben de düşünmüyor değilim açıkçası, fiyatları bıraz daha düşerse 512 gb lık bir ssd edinmeyi düşünüyorum pil bozulacak olursa ki genelde lityum iyon pillerin ömrü ortalama 2 sene pil kasayı açarak sökülebiliyor amazon gibi sitelerden siparişle pili getirtip takabilirsiniz veya serviste taktırabilirsiniz o da sorun olmayacaktır bana göre hiç ama hiç önemli olmayan bir nokta daha var cihazda dvd rom yok ama bir kez olsun kullanmış değilim 2 sene içerisinde bu dvd rom u o yüzden pek yabancılık çekmedim ama illa lazım diyorsanız usb den takılan romlar mevcut bir tane edinir laptop çantanızın bir köşesine iliştirirsiniz

Edited by mfs776