Jump to content

hdd den xp kurulumu

realscorpion

Recommended Posts

arkadaslar dunden beri hdd den xp kurdurmaya calısıyorum olmuyor yardım edin lutfen.xp cdsinin iceriginin hepsini oldugu gibi hdd nin d sine attım sonra boot edip dos ekranında i386 klasorune gecip winnt komutuyla kurulumu başlatıyorum dosyalar kopyalanıyor diyor alttan dosya isimleri geçiyor sonra bitiyor fakat o mavi ekranda dosyalar kopyalanıyor yazısı ole kalıyor.reset atıyorum otomatik kuruluma geçiyor.windows xp kurmak için enter bas diyor basıyorum.sonrada hata geliyor.eula bulunamadı kur devam etmiyor.f8 basıp kabul edip geçtiğimiz eula lisans sozleşmesi gelmiyor.

arkadaş bildiğim kadarıyia caps dosyalarıyla 98 yükler gibi xp yi yükleyemezsin ama illede hdd den xp yüklemek istiyorsan sana iki önerim olacak 1.si ghost xp ile yükleyebilirsinki forumda aratırsan bulabilirsin 2.si de xp cdsiyle yükleme yaparken dosyaları yükleyip otomatik restart yaptığında makınayı farklı bır boot cd ile açıp xp kurduğun partitionun ghostla imjını alarak aynen ghost xp gibi yükleyebilirsin

arkadaş bildiğim kadarıyia caps dosyalarıyla 98 yükler gibi xp yi yükleyemezsin ama illede hdd den xp yüklemek istiyorsan sana iki önerim olacak 1.si ghost xp ile yükleyebilirsinki forumda aratırsan bulabilirsin 2.si de xp cdsiyle yükleme yaparken dosyaları yükleyip otomatik restart yaptığında makınayı farklı bır boot cd ile açıp xp kurduğun partitionun ghostla imjını alarak aynen ghost xp gibi yükleyebilirsin

yaw vallaha benim sıkıntım bu hdd bi notebooka ait ve notebookun cd-romu yok usb den boot desteğide yok çok müşkül durumdayım kurulum yapmam gerekiyor.her turlu imknım var ama kurulum yapamıyorum.yardımcı olabilecek arkadas varsa cok müteşekkir olurum.

• 2 hafta sonra ...

yaw vallaha benim sıkıntım bu hdd bi notebooka ait ve notebookun cd-romu yok usb den boot desteğide yok çok müşkül durumdayım kurulum yapmam gerekiyor.her turlu imknım var ama kurulum yapamıyorum.yardımcı olabilecek arkadas varsa cok müteşekkir olurum.

kardes işin en kolayı

öncelikle notebook hdd sök başşa bir pc de hdd güzelce formatla daha sonra cp cd kompe hdd içine kopyala

yanlız hdd formatı fat32 olsun daha sonra windowsu kurunca ntfs yaparsın neyse daha sonra bir başlanıç disketi yap

normal bir şey içinde mutlaka hımem.sys ve smartdrv exe bulunsun himem.sys ve smartdrv.exe dosylarını başlangıçta çalıştır çünkü dos sistemi belli bir mb kadar ram destekler samrtdrv çalıştırırsan butun belleği kullanırsın

disketten başlattıkdan sonra

git xp kopyaladğın klasör içinde i386 içinde winnt.exe dosyası var çalıştır

paşa paşa kurulum yaparsın

kardes işin en kolayı

öncelikle notebook hdd sök başşa bir pc de hdd güzelce formatla daha sonra cp cd kompe hdd içine kopyala

yanlız hdd formatı fat32 olsun daha sonra windowsu kurunca ntfs yaparsın neyse daha sonra bir başlanıç disketi yap

normal bir şey içinde mutlaka hımem.sys ve smartdrv exe bulunsun himem.sys ve smartdrv.exe dosylarını başlangıçta çalıştır çünkü dos sistemi belli bir mb kadar ram destekler samrtdrv çalıştırırsan butun belleği kullanırsın

disketten başlattıkdan sonra

git xp kopyaladğın klasör içinde i386 içinde winnt.exe dosyası var çalıştır

paşa paşa kurulum yaparsın

yaptık herseyi olmadi bi turlu ne networkten kurabildim nede hdd den sanırım makinede bi sıkıntı var yinede sağol

dostum normalde xp hddden senin yaptığın şekilde kurulur.

Sen doğru olanı yapıyorsun. ama bence ilk önce dosyaları kurduğun cd sağlammı ondan emin ol.

daha sonra i386 klasöründe "WINNT.SIF" dosyası varsa sil o dosya katılımsız kurulum için lazımdır.

belki o dosyadan dolayı hata veriyordur ki bence öyle. Çünkü eula hatası veriyor demişsin.

kolay gelsin ii şanslar.

Usb cdrom bağlayıp xp yi yükle kardeş yada xp yi windows açıkken yüklemeye çalış :blink:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...