Jump to content

Hedef Klasör Ismine Göre Kurulum

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Smart install maker ile katılımsız kurulum yapıyorum bi yerde takıldım yardım ederseniz sevinirim Mesela X1 diye klasör var katılımsız kurulumu gerçekleştirince otomatikmen arama yapacak ve klasörü bulacak ve bunun içine kurulacak

smart install makerde %programfiles% seçiyorum katılımsız kurulumu yapınca Programfilesi buluyor ve içine kuruluyor

smart install makerde bu seçenekler var
%programfiles% 

%installpath%

%systemdrive% (bu direk işletim sisteminin kurulu olduğu yeri buluyor ve içine kuruluyor)

%desktop)

....

böyle gidiyor denemeler yaptım hiç biri olmadı ne yapabilirim yada başka programlarda oluyor mu yardımcı olursanız sevinirim

Kardes mesala X1 kalsörüne kurulsun istiyorsan şöyle konut sırası :

%programfiles%\X1

diye yaparsan komutu program filesin içine otomatik X1 kaösrünü olusturur ve içine kurar kuracaklarını

@xmyk şimdi kuracağım dosya bazen farklı yerlerde oluyorlar örneğin C:\Programfiles\X1 bazen C:\Programfiles\shj\X1 bazende C:\X1 amaç burda X1 i bulup içine atması smart install makerde %programfiles% seçiyorum Programfiles nerdeyse onu buluyor ve içine kaydoluyor.

Eğer kurduracağınız program (X1 klasörü içerisindeki program veya bu klasör neye göre değişiyor.) bunun kaydını mutlaka bir yerde tutuyordur.

Regedit veya bir ini dosyasındadır onun içeriğindeki veriyi okutup ona göre kurdurtmayı deniyiniz.

Eğer kurduracağınız program (X1 klasörü içerisindeki program veya bu klasör neye göre değişiyor.) bunun kaydını mutlaka bir yerde tutuyordur.

Regedit veya bir ini dosyasındadır onun içeriğindeki veriyi okutup ona göre kurdurtmayı deniyiniz.

Açıkcası söylemek gerekirse anlatayım:

Ben counter strike için harita cfg model vb ufak eklentiler şeklinde bi katılımsız yapmayı düşünüyordum. 
Örneğin bir internet cafeye gittiğimizde 
Normalde Counter Strike 1.6 nın yolu şu
C:\Programfiles\Valve

Ama bazıları arkadaşların yaptığı counteri indiriyorlar ve yol bu şekilde yapıyorlar
C:\Programfiles\counterstrike1.6\Valve  vb

Böyle oluncada yaptığım katılımsız farklı sekılde kuruluyor (C:\Programfiles\Valve)

Dediğim gibi Tıklayacam katılımsıza Valve klasörünü görecek ve içerisine kurulacak bunun için varmı bir yöntem ?

Benim bildigim böyle bir secenegin yok fakat sunu yapabilirsin katılımsız yerine normal ınstall yap sende ama sadece kuralacagı yeri sordur bunu yapabilirsin sımde

Onu biliyorum maksat diğer şekilde bir yöntem varsa güzel olur.