Jump to content

Yarım Saate Bir Kapanma Sorunsalı

ErtanNatre_363192
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

2 gün önce Toshiba Satellite C850 serisi 2. el bir laptop aldım. i5 2.40 ghz. 4 gb ddr3 1333 mhz. Ram. 250gb hdd.

Bilgisayarı ilk açtığımdan yarım saat sonra kapandı. 3 Saniye sonra tekrar açtım. Yarım saat sonra yine kapandı. İşlemci ısındığı için kapanabileceği aklıma geldi. İşlemci sıcaklığını gösteren programlarla takip ettim. Fanı temizledim. Termal macununda sıkıntı yoktu ama fan biraz tozluydu. Neyse temizleyince 10-15 derece farketti sıcaklık. 60C'den 40-45C'lere düştü. Velhasıl sorunum yine düzelmedi. Yine yarım saat sonra kapandı bilgisayar. İnternetten araştırma yaptım. 2 x2gb olan ramleri teker teker takarak denedim. Yine düzelmedi. Bataryayı çıkartıp direk adaptörden kullandım yine düzelmedi. Sadece batarya ile denedim yine düzelmedi. Windows 7 tekrar kurdum yine düzelmedi. Sürücülerden kaynaklı olabilr mi bilmiyorum. Zira aygıt yöneticisinde bir tane Bilinmeyen Aygıt diye bir donanım kalıyor sadece. Geriye internetten araştırdığım kadarıyla HDD ve Anakart kaldı sanırım. HDD taraması yapıcam birazdan. ama ondada bi sorun çıkacağını düşünmüyorum. SOrunun kaynağı sizce ne olabilir? İŞlemci sıcaklığı 40C iken bile kapanıyor pc. kesinlikle ısınmadan dolayı değil. Bir tavsiyesi olan var mı arkadaşlar? Aldığım yeri aradım fanı temizleriz düzelir dedi. ama ben yaptım düzelmedi. Yardımlarınızıı ve fikirlerinizi bekliyorum

İyi Forumlar

Edited by ErtanNatre_363192

hocam büyük ihtimal kuzey köprüsü gibi bilgisayarında sıkıntı yaratan bir bölüm var her şeyden önce bir bios güncellersen iyi olur ne olur ne olmaz çok dandik bir sıkıntı için satıcıyla tatava yapmana gerek yok ama ola ki sıkıntılı götür ver adama geri. çipset arızaları 70 80 liradan aşağı çıkmaz servisten