Jump to content

Idm Ye Alternatif?

TosunPASA
 Share

Recommended Posts

merhabalar

son 2 yıldır birçok sitede sorunsuz download yaptığım idm geçen ay indirme yaptığım siteden online video yu görmemeye başladı

oda yetmezmiş gibi download linki gelen dosyayı da indirmemeye başladı. 

güncel versiyonu kullanıyorum

şuan özel bir siteden flasget in en eski serilerinden biri olan 1.9.4 ile idm ye linki gelip şifre ekranı çokan yere şifreyi yazmama rağmen download yapamadığım yerden flashget ile indirebiliyorum

ama bu eski versiyon doğal olarak sürekli benden aynı iş için onay istiyor vede online video kaydetme özelliğide yok tabiki

idm deki sorunu çözemede veya alternatif bir downloader yazılımı önerebilecek varmı ?

amaç sadece download linki olan bir dosyayı indirmesi değil, online olan video ları da algılayıp kaydetme desteğinin olması

şimdiden teşekkürler

Kullandığın browser muhtemelen Chrome dur.

Tavsiyem, Chrome komple kaldır.

Google girip online olarak chrome u yükle.

IDM nin son versiyonunu çekip kur.

Chrome idm'yi görmezse, IDM'nin diznine gidip, IDMGCExt.crx dosyasını chrome un eklentiler sekmesini açtıktan sonra içerisine bırak.

Sorununuzun çözülmüş olması gereklidir.

linkdeki programı sitesinden indirip kurdum

ordaki video için olan eklentiyi de yükledim

ayrıca firefoc için olan eklentiyi de buldum yükledim ama .. maalesef 

bu program idm ye pek yaklaşan bir program değil bile.

daha çok linklerden download ve torrent destekli bir programa benziyor

yine de teşekkürler

AkOzdemir 

seri olarak video vs download eden biri asla ama asla chrome kullanmaz.. kullanıyorsa da hatalı bir iş

tabiki ie ve chrome un trojan - zombi amaçlı birçok eklentiyi desteklemesi gibi güvenlik sorunundan bahsetmeye bile gerek yok   :)

FireFox u tek geçerim

son 7-8 yıla yakın bir süredir de sürekli portable versiyonu kullanıyorum.

enbasiti AddBlock gibi harika bir eklenti ile FireFox da güzel işler çıkartabiliyor iken chrome da ve Opera da o eklentinin arabirimine hiç erişemiyorum. orda host dan gelen bloke ler den ileri detaylı bir iş yapamıyorsun gibi... bir sürü ayrı detay var FireFox da yapılabilen

tabiki herkesin amacına ve kullanımına göre browser

Edited by tosunpasa

Ben sizin yerinizde olsam bir de firefox veya cyberfox ya da waterfox u indiririm idm cc eklentisini güncel bir şekilde onların üzerinde denerim. Ben firefox tabanlı browser kullanıyorum ve bahsetmiş olduğunu hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Flashgot ve DonwloadHelper eklentileri kısmen işine yarayabilir.

• Moderator

[member='tosunpasa'] şu dediğimi bir deneyin sıkıntınızın aşılacağını düşünüyorum ilk olarak idm full şekilde kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ardından. Yönetici olarak pcnize idmyi kurun. Kurulum bittikten hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız idmnin eklentisinin kurulup kurulmadığını kontrol edin. Eğer kurulu halde hala sorun varsa İndirmeler>Seçenekler menüsünden gelişmiş tarayıcı ilişkilendirmesindeki onayıu kalkdırıp tekrardan işaretleyin. Şu an için ben her sitede idmnin sorunsuz çalıştığını söyleyebilirim. Tabi bazı özel indirme korumalı videolar var onlarda sadece sıkıntı oluyor.

Tornado

dostum senin son verdigini ve daha oncekileri de kullanan biriyim

ve ayrıca eskisini silip yenisini yuklemek icin her zaman reboot ister pc. dogal olarka da reboot ettim ama FULL olarak degil. cunki eski indirdiklerimi gormek istiyorum. 

ama dersen ki full temizleyince sorun gider dersen ki.... mumkun... mevcut history i nasıl yedekleyeceğimi belirtirsen bide öyle denerim

bahsettiğ ayarı yedekleme aldıktan sonra deneyeyim dicem

sorunun sitelerdeki yeni modifiye player larda olabilecegini dusunuyorum

flashgot da çok uzun süredir yüklü zaten

bazı playerlar idm yi desteklemediğinde FireFox dan flashgot ın save özelliği ile kayıt ediyordum

büyük ihtimal ile de player lardan kaynaklı

1-2 versiyon sonra idm tekrar algılayacaktır ama bakalım

bu bahsettiğim günlük hayatda rastladığınız site-lerden olmadığını hatırlatmak isterim

misal.. idm nin rtmp desteği yok

bakınca interface aynı olsa bile video nun geldiği yer farkından da olabilir

kardeş 2 site var. görsel tasarım birebir aynı. ama birinden filmleri source dan mp4 linkini alıp idm ye ekleyerek indirebiliyor iken diğerinden 4-5 aydır hiç film indiremiyorum

bu arada

idm yi ve ayarlarını bildiğimi iddia etmiyorum

rtmp veya farklı streaming sistemlerini destekliyor ise ben ayarlarını bilmiyor da olabilirim

AkOzdemir

ara ara diger firefox kokenli browser ları evde deniyorum. hatta 64 bitlerini de denedim. update ve destek bu 32 bite nazaran daha yavaş olunca vaz geçtim

bu arada

aranızda DRM li video siteler hakkında bilgisi olan varmı desem ?

misal bu sitelerde online izleme sorunsuz iken idm de linki görüyor ama iş download kısmına gelince idm başlayıp bir süre sonra bitiriyor veya hata verip duruyor

bu sitelerin bir kısmı da video yu wmv formatında indirmeye izin veriyor ama tabiki inen dosya drm li. ve daha da kötüsü microsoft un media player ı gibi yazılımlar ile login ekranını player içinde açıp hesabınızda token var ise her izleme başına token ödeyerek ... çalışan siteler var

geçen senelerde drm deleter adı altında birçok program indirdim. aslında hepsi de aynı işi yapıyor. sana login ekrnaı çıkartıp token hesabından düşüyor ama bu arada drm kısmı siliyor.. mantıken de screen recorder işlemi yapıyor arka planda

bunun yerine direk drm yi hack veya crack mantığında silebilecğeimiz yazılımlar varmı ?

baya detaylı isteklerim oldu kusura bakmayın

:)

Edited by tosunpasa

:)

iş yine bana düştü.. 1-2 gün debelleşcem artık sitelerdeki source lara filan bakıp

kod lardan anladığımdan değil. sadece ordkai kullanılan standart kelime öbek ve download için kullanılan linklere bakıyorum. olursa olur.

rtmp ve drm hakkında bilgi ve tecrüben var ise paylaşabilirmisin ?