Jump to content

Bilgisayar Açılmıyo Neden Ola Bilir ?


loksben14
 Share

Recommended Posts

masaüstüne bi kaç gün önce yeni ekran kartı takdım sonra kasmalar başladı dün gecede birden ekran da böle beyaz çizgiler filan çıkdı kapadım sabah açmaya kalkdımda power tuşuna bastıkdan sonra gelen anakart ekranında kalıyo az bekleyinde orayı geçiyo ve ctrl alt del yap yeniden başla diye bi kara ekran geliyo neden kaynaklı ola bilir ?

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 8 işletim sistemlerinde açılış ekranında "BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"  "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL" şeklinde hata alıyorsanız, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemlerinde açılış bölümü zarar görmüş ve onarılması gerekiyor olabilir.

Windows Vista, Window 7 ve Windows 8 işletim sistemlerinde "BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL" hatasını çözmek için aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"  "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL"  hatasının nedeni Windows Vista, Windows 7, Windows 8 önyükleme bölümünün bozuk veya eksik olduğunu anlamına gelir. 

Windows Vista, Windows 7, Windows 8 önyükleme bölümün bozulmasına sebep, NTFS veya FAT32 sisteminde oluşan hasarlar, Virüs veya benzeri bir zararlı yazılım, elektrik kesintileri, doğrudan, düzensiz kapatmalar sonunda oluşan dosya sistemi hataları olabilir.

"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"  "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL"   hatasını çözmek için şu adımları izleyin:

Öncelikle bilgisayarınıza CD/DVD ve USB disk gibi cihazların takılı olmadığından emin olun. Bunlardan birisi takılı durumda ise çıkarttıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.  Bazen açılış özelliği barındırmayan ve açılış önceliği verilmiş USB taşınabilir bir disk bu soruna sebep olabilir. Bilgisayarınız böyle bir USB diski sistemde takılı gördüğünde, açılış önceliği USB aygıtlara verilmiş ise, açılışı USB diskten deneyecektir. Fakat USB diskte açılış dosyalarını bulamadığından "BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"  "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL"  hatası verecektir.  Yukarıda saydığım durumlar söz konusu değilse aşağıdaki aşamaları yapmaya başlayabilirsiniz.

"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"  "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL"  hatasını ilk defa alıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hata devam ediyorsa aşağıdaki aşamalara geçin.

Onarım işlemleri için Windows Vista, Windows 7, Windows 8 işletim sistemlerinden hangisini kullanıyorsanız o işletim sistemine ait kurulum diskina ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınızı bu disklerden biriyle açmanız gerekecek.

 1. Bilgisayarınıza Windows VistaWindows 7Windows 8 yükleme diskini disk sürücüsüne yerleştirin ve ardından bilgisayarı başlatın.
 2. CD veya DVD'den önyükleme için herhangi bir tuşa basın iletisi göründüğünde bir tuşa basın.
 3. Dili, saati ve para birimini, klavyeyi veya giriş yöntemini seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.
 4. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
 5. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Windows'un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve İleri'yi tıklatın.
 6. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
 7. Onarmak istediğiniz işletim sistemini tıklatın ve sonra İleri'yi tıklatın.
 8. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda, Başlangıç Onarma'yı tıklatın.

Windows Onarma işlemi bittiğinde bilgisayarınızı açmayı deneyin. Sorun hallolmadıysa aşağıdaki işlemlere geçin.

 1. Bilgisayarınıza Windows VistaWindows 7Windows 8 yükleme diskini disk sürücüsüne yerleştirin ve ardından bilgisayarı başlatın.
 2. CD veya DVD'den önyükleme için herhangi bir tuşa basın iletisi göründüğünde bir tuşa basın.
 3. Dili, saati ve para birimini, klavyeyi veya giriş yöntemini seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.
 4. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
 5. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Windows'un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve İleri'yi tıklatın.
 6. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Komut istemini tıklatın.
 7. Windows Vista, Windows 7 Siyah Komut istemi ekranında C:\ yazın ve enter tuşuna basın. Csürücüsü Windows Vista / Windows 7 işletim sisteminin kurulu olduğu sürücüyü temsil eder.
 8. Windows Vista, Windows 7 siyah Komut istemi ekranında  Cd boot yazın ve enter tuşuna basın.
 9. Windows Vista, Windows 7 siyah Komut istemi ekranında Bootrec /FixMbr yazın ve entertuşuna basın.
 10. Windows Vista, Windows 7 siyah Komut istemi ekranında Bootrec /FixBoot yazın ve entertuşuna basın.
 11. Windows Vista, Windows 7 siyah Komut istemi ekranında Bootrec /RebuildBcd yazın veenter tuşuna basın.
 12. Son olarak disk sorunlarını gidermek için Chkdsk /R yazın ve enter tuşuna basın. 
 13. Yukarıdaki komutları çalıştırdıktan sonra C:\ sürücüsünde Exit yazın ve enter tuşuna basın. Komut istemi ekranının kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"  "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL"  hatası yukarıdaki işlemler sonunda giderilmiş olacaktır.  Yaptığınız işlem Boot ve Master Boot Records alanlarını onarmak, son olarak da sabitdiskisinizi, harddisk, hatalara karşı taramak oldu.

alıntıdır

Biraz Googlede Araştırma Yapsaydın

 

eğer sorun çözüldükten sonra beyaz çizgiler varsa ekran kartınız sağlammı bakın sağlamsa fırınlayın

Edited by umutbsl
Link to comment
Share on other sites

500 wat power var 750 lik sipariş ettim vatandan 3 gün oldu gelecek hayla izmirden yolladılar pakete istanbulu dolaşdırıyo kargo şirketi heralde mahalleme kadar geldiler uramadılar gittiler esenlere bilmem nereye 4.leventdeyim düşün vermiyolar adam gibi bi kargo şirketine

 

 

--

 

cd deişdim atıyo format bakalaım sonuç nolacak yardım için teşekkürler

Edited by loksben14
Link to comment
Share on other sites

sorun power supplydeyse power supplye kısa devre yaparak çaıştırmayı deneyin. (garanti dışı kalabilir)

 

Peki Amacımız Nedir?

Amacımız Bilgisayar Power Supply‘sini bilgisayara herhangi bir bağlantı yapmadan sadece fişe takarak çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edeceğimizin sorusunun cevaıbıdır.

Peki Nasıl Yapılır?

Öncelikle elinize 15 cm gibi bir boyutta kısa bir iletken kablo alınız, Daha sonra Power supply’nin Soketli olan kablosunda bulunan yeşil renge kablomuzun bir ucunu değdirip bekletelim (Genelde 5. Sırada olur ve tek bir yeşil renk vardır) ve hemen ardından kablonun diğer ucunu yeşilin yanındaki siyaha değdirdiğiniz an power supplyniz tetikleme yapacaktır.

Daha Kısa anlatmak gerekirse, Elinizdeki 2 başlı kısa kabloyu, Power supply’nin anakarta bağlanan soketindeki yeşil ve hemen yanındaki herhangi bir siyaha aynı anda değdirin power tetiklenecektir.

Edited by umutbsl
Link to comment
Share on other sites

kısa devre nasıl yapdırılıyo bilmiyom arkada bi kırmızı tuşu var bi ara indirdim aşada heryer duman içinde kaldı :D format attım düzeldi arada bi zorlanıyo power aldım gelmesini bekliyom hade hayırlısı power gelene kadar pc yanmaz inş. :D yardım için teşekkürler herkeze :D 

Edited by loksben14
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...