Jump to content

Türkiye, Korsan Yazılımda Açık Ara Önde

chAsEEr

Recommended Posts

işletim sistemi	 -->vista ult			-->400$
ofice -->office2007 -->650$
cd dvd burning -->nero7 -->80$
media player -->windvd8 platinium -->60$
şıkıştırma -->winrar3.70 beta8 -->30$
sistem optimizer -->tune up 2007 -->40$
antivirus -->nod32 -->50YTL
resim editor -->photoshop cs9 -->650$
+ -----
2533 YTL
[/CODE]

iki-üç tane de oyun ve zaruri program eklersek 3500 YTL ve asgari ücret 403,03 YTL.

sonuç= Yaşasın Korsan :glare:

• 3 ay sonra...

Şimdi şöyle basit bir hesap yapalım. Bizdeki ortalama gelir ne kadar? Avrupa ve Amerika ortalaması ne kadar ? ve birde ortadoğu ve Afrika... Bu arada Universiteler Office ve Windows dışında başka bişey almıyolar (Hiç değilse benim üniversitem almıyor ). Şöyle Kendi kurduğum programlardan kısa bir hesap yapalım bakalım ne kadar cıkacak..

MS Windows

MS Office 2oo7

Nero

WinampPro

Nod32

Adobe Design Suite CS3

Bs Player

CloneDVD

Babylon

Acronis True Image Enterprise

...

daha yorgunluktan adını yazamadıgım onca program var bi hesaplayın bakalım ne kadar Tutuyor tutan miktar Türkiyede kaç asgari ücrete eşit ? Avrupa ve Amerikada kaça eşit? Afrikada kaça eşit ? Bende bunları Lisanslı kullanmak istemezmiyim ?? Lisanssız kullanımı savunmuyorum ama bizdede onlardaki imkanlar olsa acaba hangimiz lisanssız kullanırdık sorusuna yanıt aramamız gerekir bence?

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar böyle şeyleri neden konu olarak açıyorsunuzki yoksa bu güzelim forumun kapanmasınımı istiyorsunuz

yazmayın böyle şeyler eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin ya.Biri kalkıpta madem türkiyede korsan çok bismillah bu forumdan başlayalım derse ne yapacaksınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...