Jump to content

Nete bağlanamama sorunu

menelaus

Recommended Posts

Laptop Toshiba A100-847. Yaklaşık 10 gündür kablosuz olarak nete giremiyorum. Sorun şu. Kablosuz olarak cihaz ağa bağlanıyor. Sinyal seviyesi normal gözüküyor fakat internete giremiyorum. Modemin içinede girebiliyorum. Kablolu olarak bağlandığımda herhangi bir sorun yok. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Not : Modem Usrobotics 5473

Muhtemel olarak bilgisayarınızdaki veya modeminizdeki ağ yapılandırmasında bir takım değişiklikler yapılmış.

Önce bilgisayara bakalım.Denetim masasından ağ bağlantılarına gelin,kablosuz ağ bağlantısı yazan simgenin üsütüne sağ tıklayıp özelliklerine gelin karşınıza çıkan listede internet iletişim kuralları (tcp-ip)'ye iki kere tıklayın çıkan pencerede otomatik ip seçenekleri aktif ise herşey normal demektir,değilse bunları otomatik olarak düzeltin.Modem tarafında kablosuz internet erişiminize kısıtlama getirilmiş olabilir.Göremediğim için kesin konuşamıyorum

arkadaş modeme ulaşabildiğine göre 2 seçeneğimiz war 1.si DNS adreslerini kontrol et 2.ise modem ayarlarında wirellesden bağlananlar internete çıkabilsin gibi bir seçenek olması lazım weya buna benzer bişi işte kurdalarsan bulursun şimdiden kolay gelsin :glare: birde ip yapılandırmasını düzgün yap...

bence de modem tarafında kısıtlama getirilmiş olabilir çok fazla karıştırma modemi bi resetle (fabrika ayarlarına döndür, bu işlem için modemlerde küçük bir düğme bulunur veya modeme erişebiliyosan bu işlemi restore defaults şeklinde bir seçenek var oradan da gerçekleştirebilirsin) sonra modem kurulumunu tekrar yapıp bağlanmayı dene bi de modemin nette mi? yani WAN IP kısmında DSL sunucusu ttarafından bir IP atandığını görebiliyor musun buna dikkat et problemi çözebilirsin... kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...