Jump to content

300 Metreden Internet Paylaşımı - Çözüldü

blue_life
 Share

Recommended Posts

Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar. Araçtırmalarım neticesinde anten kablosu ne kadar uzarsa kayıpların artacağını öğrendim ve bu yüzden anten koblosundan vazgeçtim.

Modemi camın kenarına almak daha mantıklı geldi. Tabi sorun kablolardı. Bu yüzden aşağıdaki yöntemi izledim.

- Öncelikle eternet kablosu çekmekten kurtulmak için aşağıdaki ürünü aldım. Şuan 150 mbps ile modeme çok hızlı bağlantı sağlıyor.

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-WN723N

- Telefon ve power kablosunu tek tek çekmek yerine ince kibar içinden 5 tel giden bir kablo temin ettim. Bu kabloda bu iki kabloyu birleştirdim.

- Ayrıca modemin sinyalini kuvvetlendirmek için 8dbi anten aldım.

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-ANT2408CL

Şuan kardeşim kalitesiz bir usb adaptorle 12 mbps civarında bağlantı sağlayabiliryor.

Katkılarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Not: Ilgili modemi almak isteyenler daha önceki yorumumu okusunlar... Bu modemle bu kadar uzağa internet göndermek için çevre şartlarınız uygun olmalı!

• 3 hafta sonra ...

uzak mesafelerden kablosuz veri alışverişini en iyi ve kayıpsız bir şekilde sağlayabilmen için kullanabileceğin ürünler bir arkadaşımın da bahsettiği gibi nanostation m5, loco m5 veya m2 dir. m5 ler 5 ghz bandında yayın yaparlar, m2 ler ise 2.4 ghz bandında yayın yaparlar. m2 lerin sinyallerini standart wifi adaptörlerden görebilirsin fakat m5 leri sadece 5 ghz wifi destekli cihazlardan görebilirsin. bunun haricinde mikrotik denen firmanında buna benzer ürünleri mevcut. maliyetleri konusunda çok ucuz aletler olduğunu söyleyemem tabi ama yine de bir göz atmanı tavsiye ederim. şimdiden kolay gelsin.

• 2 hafta sonra ...

bu cıhazı kullanırken etraftaki ağları mutlaka algılıyordur diyelim kendi internetini kullanmayacaksında başkasının internetine bağlanıcaksın misal veriyorum yanlış anlaşılmasın bende alıcam bu cihazdan o yüzden bilgi amacı soruyorum başlat cizgisinde ağlar görünüyormu peki ordan başka bir ağ seçip o ağa bağlanabiliyormusun yani bu cihazın böle bir özelliği varmı

istemci modu ile cihazı tıpkı bir wifi adaptör gibi kullanabilirsiniz. üstelik şimdi cihazın yazılımıda başka bir firmanın yazılımı ile uyumlu ve stabil oldu.