Jump to content

Ekran Kartı

emrah48
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba çalışan pc de monitörü deyiştirdim pc ekrana resim vermedi reset attım açılırkek normal bib 2 kere kısa bib diye ses yapıyor  normal bib açılış sesi kısa bib ler ekran kartına ulaşamorum sesi.ekran kartı vtx 5670 1gb ddr5 hurda gecube 2600 pro ile normal çalışıyor. neden böyle oldu.ekran kartını kurtarabilirmiyim

bios sürmünü yazsaydın sana daha net bilgiler verebilirdim. Şu yöntemi bir dene bakalım. (kasanın power kablosunu sök ve makinaya 10 dakka elektrik verme. Sonra bios pilini sök ve pcye güç ver. Sorunsuzca açılır ve sıkıntın giderilirse eğer bios pilini takıp kullanmaya devam et)

arkadaş anakartım msı 870 c45 en sürüm bios yüklü idi alt sürümü yükledim yine olmadı teşekkürler

bios güncellemesi bir sıkıntı olduğunda tavsiye edilir. Stabil çalışan biosu güncellemeni önermem. Ami bios kullanıyosun. Kontrol ettim 1 uzun 2 kısa senin dediğin gibi video ile ilgili sıkıntı olduğunu gösteriyor. Bios pilini çıkartıp biosunu resetlemeni öneriyorum. Anakartında onboard vga girişi varsa ekranı ona bağlamayı ve görüntü alıp almadığına bakmanı istiyorum. Cevabın doğrultusunda bikaç öneride daha bulunabilirim.

anakartın pilini çıkartım bekledim ve pc pil siz açtım anakartta onbord ekran kartı yok remlerin yerini deyiştirdim sonuç aynı gecube 2600 pro ekran kartı ile sıkın tısız çalışıyor vtx 5670 ile çalışmıyor

anakartın pilini çıkartım bekledim ve pc pil siz açtım anakartta onbord ekran kartı yok remlerin yerini deyiştirdim sonuç aynı gecube 2600 pro ekran kartı ile sıkın tısız çalışıyor vtx 5670 ile çalışmıyor

calısmayan ekran kartı ıle daha once calısıyor muydu? Yoksa monıtoru degıstırırken ekran kartınıda yukseltıp ılk defa mı taktın sısteme?

vtx ekran kartını 4 yıldır kullanıyordum sorunsuz pc de win 8.1 açıktı yani Windows monitörü deyiştireyim dedim deyiştirdim ekran kartı uçtu  ben bu işten bir şey anlamadım

valla gerçekten garip bir durum. Power kaplosunu çekip kasayı bi 10 dakka elektiriksiz bırakır mısın? denemekte yarar var. Ummadığın şeyler çözüm olabiliyor bazen.

arkadaşım deneyip cevabı yarın yazarım müsait deyilim teşekkürler

hiç önemli değil ne demek. Tahminim anakartında elektrik birikmesi var. Böyle durumda cogu anakartta önlem var kendini koruyo ama stabilite bozuluyo tabii. Ondanda sonuç alamazsan aklıma 2 durum geliyo. 1. Ekran kartı gümledi. Ki düşük ihtimal çünkü sapasağlam çalışıyodu diosun. 2.monitörün kablosunda bi sıkıntı var. Elektrik kaçağı gibi bi durum var yani ve anakart ekran kartını aktif etmiyo kendini korumaya alıyo. Donanım konusunda çok uzman değilim ama aklıma gelenler bunlar. Daha bilgili arkadaşlar ilgilenecektir mutlaka.