Jump to content

Adsl Firmasi Önerileri

firtina_limani
 Share

Recommended Posts

arkadaslar adsl firmami deyismeyi düsünüyorum cünkü git gide netimde cok yavaslama ve cogu zaman da indirmek istedigim dosyalar yarimkaldi  cok fazla kesinti yapmayan 2 de bir neti düsmeyen kaliteye müsteriye önem veren bir firma ariyorum 

biliyorum ki cogu firma bu istedigim sistemi karsilamiyor ama ginede az sorun cikaricak hemen cözüm bulacak bir firma ariyorum 

hepinize saygilar sevgiler 

firma neden o firmayi sectiniz memnunmusunuz ve nasil kullaniyorsunız

not : mod arkadaslardan özür dilerim yanlis yere konu acmis isem tasirsaniz sevinirim :)

nekadar sorunlu olursa olsun ttnet nedenmi derseniz örnek veriyorum Superonline veya herhangi br firma olsun bunlar zaten telekomun yani ttnetin alt yapısını kullanıyor sorun çıktımı telekoma yönlendiriyor buda zaman kaybı oluyor şuan mahallemde süper online fiber kullanıp bir sokak yan ataşınan birine nakil yapıp hattı taşıyamadı Superonline taşıyamadığı gibide arıza kaydı verilmesine rağmen hiç oralıda olmuyor komşum gitti geri iade etmeye 500tl ücret çıkarmışlar oda modemi falan atmış kafalarına gelmiş sorunu çözemedikleri gibi veya yeni hat aldın sana hattı bağlayamıyorlar hemen ama fatura tahsilatı yapıyorlar faturan işlemi yaptığın andan itibaren işliyor ama sen hizmet alamıyorsun o yüzden en iyisi herşeye rağmen ttnet çünkü alt yapı onun en kötü şikayet edebilecğein bir merci bulabilirsin

ayrıca sokağımda fiber kablo var turkcell superonlineyi arıyorum hat almak için müşteri hizmetleri bana sizin sokakta
fiber kablo yok diyor gözümemi inanayım müşteri temsilcisinemi

Edited by mustafakarasan

Türkcell Süper online Fiber olmayan yerde max 16 megabit paket satın alabilirsin fiber olan yerlerde 50 + olarak alabilirsin ama TTNETTE şöyle bir durum

TTNET Fiber alt yapı olmayan bölgelerde 24 Megabit internet satıyor Onun adıda Hipernet

Uydunet ise alt yapısı bazı yerlerde inanılmaz ama ÇOGU YERLERDE resmen ölü bulunduğun Lokasyona bağlı Uydunetin türkiyedeki yapanı ise TÜRKSAT dır sitesinden alt yapı varmı diye bakabilrisin bulunduğun yerden

Not : Facebook sayfasından türksatın şikayetlerine bak görürsün :)

Edited by Myzteziz

bulundugum bölge  fiber yok malesef bant genisligi kac ne dir ne deyildir bilmiyorum ama size modem den resim verebilirim 

7V8ZzL.png

benim bildigim bu adsl kablo hizi galiba ondan bunu verdim airties 5443 modem 

yer adana kozan 

Şuan hangi firmanın internetini çekiyorsunuz ? TTNET'i arayarak bulunduğunuz bölgenin adresini verin onlar sistemden kontrol etsinler en uygun hızı

suanda doping adsl kullaniyurum 

Onlar Süperonlinenin alt yapısını kullanıyorlar diye biliyorum kendileri söyledi sen bir TTNET'i ara oturduğun yerin adresini ver 24 megabit hızı destekliyormu diye bir kontrol etsinler eyer desteklemiyorsa 16 megabitide sor onlar bakar alt yapıya sonra başvurunu yaparsın.

Onlar Süperonlinenin alt yapısını kullanıyorlar diye biliyorum kendileri söyledi sen bir TTNET'i ara oturduğun yerin adresini ver 24 megabit hızı destekliyormu diye bir kontrol etsinler eyer desteklemiyorsa 16 megabitide sor onlar bakar alt yapıya sonra başvurunu yaparsın.

vallah 3 aydir sürekli sorunlar sürekli yavaslamalar oluyor idm de 400 mb hiz ile indiriyor saniyede 8 gb lik bir sistem indirmeye calistim 90 dedi kaldi 3 yada 4 kere denedim sonra doping adsl den sogudum 

bir arkadas da galiba sizin gibi tv ile demis ben odamda bile tv  yi pc ye baglayip öyle aciyorum  tv izlemek ile isim fazla olamaz benim onun icin bosuna masraf olarak görüyorum suanda 

zaten bizde kullanmıyoruz iş yeri olduğundan evde olsa uydu yerine onu kullanırım 

paket öyle idi 20 gün oldu bağlanalı

n5Gov5.jpg

kablo net ( turksat ) kullanıyorum adil kotası 250gb 50megabit hız  87 tl  tv ile beraber

test sonucu

isterseniz sizde deneyin

ama kesinlikle şebeke destekleyip desteklemediğini sorun

Keşke dediğin gibi yapabilsek TÜRKSAT heryerde desteklemiyor gerçi çoğu yerde destekliyor ama mahalle olarak tabiki yoksa bende bağlatırdım ama şöyle bir sorum var sana sen o resimde gözüken 50 megabiti gerçekden uydunet alt yapısı ilemi çektin ? TTnetinkini niye koyursounki :)

1 ay önce ttnet bağlı idi onda bu değerler

indirme hızı 7,25 hz

yükleme hızı 0,69 cıkıyordu

uydu net yeni bağlantım doğrumu diye ttnet sayfasından ölçüm aldım 

ve süper gördüğü rakam 

Şanlısın ne diyim Uydunet ile 50 megabit sorunsuz çekiyorsan  nimet gibidir bu eyer nimetmi diye kontrol etmek istiyorsan facebook sayfasına bak ama gerçekden çok ucuz uydunet daha çok ucuzlacakmış uydu fırlıyacak gene uzaya 5 - 6 uyduları alt yapı genişleyecekmiş haydi bakalım.

uydu net bağlarken dikkatimi ceken olay hızı bina içindeki panodan ayarlıyorlar bilginiz olsun

bana ilk bağlandığında hemen hız ölçtüm bbağlayan arkadaşa dedim bizim hız 50 bgbit olacak dı niye az bu oda gitti panodan ayar verdi 50mhz  oldu 

Edited by ertanmahmut