Jump to content

Anakartım Gitti Mi ?

sonfacia
 Share

Recommended Posts

Hayırlı günler arkadaşlar 

Bende 

GIGABYTE GA-945GZM-S2  anakart var.

668_m.jpg

bu vatandaş ben üzerinde değişiklikler yapmadan çalışıyordu :)

şimdi sizlere üzerinde ki değiştirdiğim oemleri sırasıyla söyleyeceğim hatam nerde nasıl çözebilirim bana yardımcı olursunuz inşallah.

bu anakart üzerinde 2 GB ram vardı hala aynı işlemci E3000lerde birşeydi hatırlamıyorum ben bu işlemciyi çıkardım. yerine 6M ön bellekli E8200 taktım yalnız macun sürmedim fanı kapadım açtım bilgisayar açıldı oh miss gibi performansı hissediliyor. sonra kapattım fanı söktüm üzerine macununu sürdüm fanı taktım açılmadı :D açılırken speakerden ses geliyor ama ne speakerde ses var nede ekranda görüntü bana bir yardımcı olun rica ediyorum 

Şimdiden teşekkür ederim.

Tüm Parçaları Sök Sırasıyla 

1.Ramlar

2.Ekran Kartı

3.Varsa Ek Tüm Kartlar...

4.İşlemci Fanını Hiç Takmadan Macununu iyice Temizledikten Sonra işlemcinin ısınıp ısınmadığını kontrol et.(Parmağınla dokunduğunda algılayabilirsin)

5.Ramları Sök Bİr Fırça İle(Eski Diş Fırçası İle Yapabilirsin Bu İşi) Ram Slotlarını ve ramların anakarta denk gelen Sarı Renkli İletkenleri Selülozik Tinerle Fırçala.

Buraya Kadar Devam Edip speaker dan Hala ses Alamıyorsan veya Bilgisayar Sana hiç Cevap Vermiyorsa EN SON POWER SLUPPY DENE.

Sonucu Bildirirsen Farklı Yollar arayabiliriz.

Edited by hacibaba44

Ramsiz çalıştır ve speaker dan ses duyulup duyulmadığına bak. Eğer ses yoksa işlemci montajını kontrol et. İşlemci ısınıyor demişsin. İşlemci sağlam dersek, ana kartta çatlak oluşmuş olabilir fan takılırken aşırı baskıdan dolayı. Düşük bir ihtimal ama reset tuşu takılı kalmış olabilir. Reset kablosunu çıkar. Kasa ön usb kablolarının yanlış takılmasından dolayı da açılmama olabilir.

ram gitmiş olabilir başka bir ram dene bios clear cmos jumperini kullanıp anakartı sıfırla

ekran kartı varsa çıkartıp, varsa anakarttaki çıkışı kullan

cpu fanın soğutucusu bakır tabanlı değilse bul buluştur bakır tabanlı ister o cpu ;)

herşeyi denedikten sonra baktın hala olmuyor hdd ve cdroom hariç bütün anakart ekran kartı ram vs kartları kasa power fırça ile musluğun altına atıp güzelce bi yıka varsa sabunda kullanabilirsin sonrada saç kurutma makinesi ile iyice kurut kesinlikle nem olmamalı(tabi uğraşırım dersen :lol: )