Jump to content

pess ! ßu kadar olur !

TeksasStyLe

Recommended Posts

Din değiştirmek istemesine kızan ailesini bıçakladı

Avustralya'da, İslam dininden Hristiyanlık'a geçmek isteyen 17 yaşındaki kız, bu kararı nedeniyle kendisine kızgın olan anne ve babasını bıçakladı.

Kendileri için sürpriz bir hediye aldığını söyleyerek anne ve babasının gözlerini bağlayan Kaihana Tahsin Hüseyin, ardından "Sürpriziniz işte bu, ikiniz de ölün" diyerek anne ve babasını bıçakladı. Kızın annesi olayda hayatını kaybederken, babası ise saldırıdan yaralı olarak kurtuldu.

Bangladeş doğumlu Muhammed Hüseyin (49), çıkarıldığı mahkemede olayı anlatırken, kızının, karısı ve kendisi için bir sürprizi olduğu gerekçesiyle gözlerini bağladığını ancak birden midesine bir şeyin saplandığını hissettiğini belirtti. Hüseyin şöyle devam etti:

"Sonra bana, 'Sürpriziniz işte bu' dedi. Karımın 'Beni bıçakladı' dediğini duydum. Kızım ise bir kez İngilizce bir kez ise Bangladeşçe 'Şimdi ikiniz de ölün' diye bağırdı. Ben de ona, 'Ölmek için ne hata yaptık' dedim." Hüseyin ardından koşarak evden çıktığını ve yardım çağırdığını ifade etti.

Yapılan soruşturmada Hüseyin'in, kızının İslam'dan Hristiyanlık'a geçme fikri nedeniyle "çok kızgın" olduğu ayrıca, Avustralya Üniversitesi'ndeki bir gençle yaşadığı ilişkiyi ise onaylamadığı bildirildi.

Kaihana'nın mahkemeye çıkarılıp çıkarılmayacağının karar verileceği duruşmanın Ekim ayında başlayacağı kaydedildi.

kaynak: İHA

peki ülkemizde hergün ailesinin rızası dışında biriyle birlikte oldu diye öldürülen, eniştesiyle evlendirilmeye zorladığı için evden kaçan ve bu yüzden abileri tarafından öldürülen, 14 yaşında kızlarla evlenip "nikah"lıyım diyen 1000lerce insan var. komşudakine kızmaya hakkımız yok kendi içinize bakın önce kendimizi düzeltelim sonra başkalarına kızarız.

İHA nın verdiği haberlerdeki samimiyete inanmıyorum. Maksatlı bir haber olduığunu düşünüyorum. Sanki tarafsızken kutuplaşmayı (ve bu kutupların savaşarak birbirini nötr lemesini) isteyen bir yayın politikası var. ;)

"Kendi nefsini ıslah edemeyen başkasının nefsini ıslah edemez." diye boşuna dememişler. ;)

Şimdi kim haklı kesen mi kesilen mi?

"...Kim bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir...." (Mâide Sûresi: 5:32.)

peki ülkemizde hergün ailesinin rızası dışında biriyle birlikte oldu diye öldürülen, eniştesiyle evlendirilmeye zorladığı için evden kaçan ve bu yüzden abileri tarafından öldürülen, 14 yaşında kızlarla evlenip "nikah"lıyım diyen 1000lerce insan var. komşudakine kızmaya hakkımız yok kendi içinize bakın önce kendimizi düzeltelim sonra başkalarına kızarız.

eeee diyen ne güzel demiş üstad...

Elin gözündeki çöpleri tek tek görürüz, gösteririz, kaçırmayız pek...

Bizim gözümüzde mertek var mertek...

Biz bizdeki suçu görüyormuyuz...

eeee diyen ne güzel demiş üstad...

Elin gözündeki çöpleri tek tek görürüz, gösteririz, kaçırmayız pek...

Bizim gözümüzde mertek var mertek...

Biz bizdeki suçu görüyormuyuz...

İki arkadaşında da (cumman, bilalatac) birkaç yerde gördüm; değişik bir tepkileri var, dikkat ediniz, kimse sizin değerleriniz ile alay etmiyor, ama verdiğiniz cevaplar bence biraz tahrikkar kokuyor, alınganlık etmeye kanımca gerek yok, Eğri veya yanlış her durum ve her zamanda yanlıştır, eğridir. Çözüm alıngalık psikolojisi yerine probelem çözmeye yönelimli, yapıcı düşünce ve fikirlerden geçer.

İki arkadaşında da (cumman, bilalatac) birkaç yerde gördüm; değişik bir tepkileri var, dikkat ediniz, kimse sizin değerleriniz ile alay etmiyor, ama verdiğiniz cevaplar bence biraz tahrikkar kokuyor, alınganlık etmeye kanımca gerek yok, Eğri veya yanlış her durum ve her zamanda yanlıştır, eğridir. Çözüm alıngalık psikolojisi yerine probelem çözmeye yönelimli, yapıcı düşünce ve fikirlerden geçer.

ben şimdi tam olarak anlayamadım ne demek istedin?

Tamam da cinayet olayının sadece ufak bir ayrıntısı inançla ilgili. Bu kadar abartacak birşey yok arkadaşlar...

Eğer haber : "Avustralya'da, ailesinin onaylamadığı biriyle evlenmek isteyen 17 yaşındaki kız, bu kararı nedeniyle kendisine kızgın olan anne ve babasını bıçakladı" şeklinde olsaydı sadece adi basit bir cinayet mi olacaktı yani...

Esas olay bir gencin ne sebeple olursa olsun anne ve babasına kıymış olmasıdır...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...