Jump to content

Usb Port Sorunu

meda33
 Share

Recommended Posts

Usb Port Sorunum Var  Yardım Edin Arkadaşlar soruna gelecek olursak bilgisayarımdaki usb portlara sadece flash bellek hafıza kartı ve telefonlar da veri depolama yaptığımda ilk başlangıçta  görüyor ama veri aktarma yapmak istediğimde biraz aktarmadan sonra kitleniyor ve donanım olarak kayboluyor ve doğal olarak hata veriyor sistemim win 7 64 bit format atarsam düzelir dedim düzelmedi formatı da bu arada sıkıntı yaratan flash bellek ile attım buda enteresan bilgisayarımda kablosuz maus klavye,wires modem takılı onlar çalışıyor portlar sağlam gibi elimde 4 flash bellek var hepsi aynı sorunu yapıyor başka bilgisayarlar da denedim sorun yok herşey normal sebep ne olabilir

Edited by meda33

Power Suply Arızasına benziyor. Yetersiz güç +5 ve  +12 v güçte ölçüaleti ile kontrol edin. Veya pc probe de voltajları özellikle +5 volt değerini kontrol edin.

Ölçü Aleti Olmadığından Arkadaşımın power supply lisini takarak test ettim sonuç olumsuz aynı hatayı verdi

Edited by meda33

Arkadaşım Piyasada o kadar kötü regülasyonu yetersiz Power Suply varki sen dış görünüş ile hiç bir şey anlayamassın , Görünüş mükemmeldir ama ,Elektronik konusunda uzman biri içini açıp devreye bakması yeterli ,Adamlar malzemeden çalmışlar Filtrasyon ve koruma devreleri eksik Güç kaynağı değil adaptör niyetine kullanılır. Pc de kullanırsan sana fazlaca sorun çıkarır ki sen bu sorunların software veya farklı nedenlerle olduğunu düşünürsün.Ucuz olan Power suply den uzak dur. Marka olanını tercih edin. Senin tanımladığın sorun (muhtemelen)Mainboard un fazla akım çekiyor, veya Board daki kapasitörler deforme olmuş veya bazıları arızalı olabilir senin güç kaynağı ömrünü tamamlamış eski yetersiz olabilir olasılıklar fazla bunları bakarak anlayamassın.Ancak güç üzerinde voltaj ve akım değerlerini ölçerek bu sonuca ulaşabilirsin, arkadaşından söküp taktığın Power Suply eski olabilir .Farklı bir sonuç alamassın. + Farklı Mainboardlarda güç ve Akım tüketim değerleri aynı olmaz. Sen Yük üzerinde voltaj ölçümü yaptınmı ki sonuç aynı diyorsun!Ama ben Elektronik konusunda bilgim yok diyorsan ozaman yetkili bir servisten yardım al. 

Edited by ozgurece

Arkadaşım Piyasada o kadar kötü regülasyonu yetersiz Power Suply varki sen dış görünüş ile hiç bir şey anlayamassın , Görünüş mükemmeldir ama ,Elektronik konusunda uzman biri içini açıp devreye bakması yeterli ,Adamlar malzemeden çalmışlar Filtrasyon ve koruma devreleri eksik Güç kaynağı değil adaptör niyetine kullanılır. Pc de kullanırsan sana fazlaca sorun çıkarır ki sen bu sorunların software veya farklı nedenlerle olduğunu düşünürsün.Ucuz olan Power suply den uzak dur. Marka olanını tercih edin. Senin tanımladığın sorun (muhtemelen)Mainboard un fazla akım çekiyor, veya Board daki kapasitörler deforme olmuş veya bazıları arızalı olabilir senin güç kaynağı ömrünü tamamlamış eski yetersiz olabilir olasılıklar fazla bunları bakarak anlayamassın.Ancak güç üzerinde voltaj ve akım değerlerini ölçerek bu sonuca ulaşabilirsin, arkadaşından söküp taktığın Power Suply eski olabilir .Farklı bir sonuç alamassın. + Farklı Mainboardlarda güç ve Akım tüketim değerleri aynı olmaz. Sen Yük üzerinde voltaj ölçümü yaptınmı ki sonuç aynı diyorsun!Ama ben Elektronik konusunda bilgim yok diyorsan ozaman yetkili bir servisten yardım al. 

bilgilendirme için sağol arkadaşım tamam dediklerinde haklısın ama 3 ayrı power saupply ile aynı hatayı yaptım ölçüm yapamadığımı zaten belirmiş idim kopyalama yapamadığım flaşh belleğe film aldım arkadaştan onu izlerken sıkıntı yok birde kendi pc aktarayım dedim sorunsuz hızlı olarak aktardı anlayamıyorum ne cins bir sorundur chipset sürücülerini güncelledim