Jump to content

Iphone 5 Ve 5S�In Fiyatları Düşüyor

iRealisT
 Share

Recommended Posts

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı tanıtmasının ardından, iPhone 5S kullanıcıları telefonlarını uygun fiyatlardan satışa sunmaya başladı.

1411346068_iphone-6-7-.jpg

En yenisini kullanmak gibi bir takıntınız yoksa, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus heyecanına kapılan Apple hayranlarının şu an kullandıkları iPhone’larını uygun fiyatlarla satışa çıkarması da değerlendirilebilir.

iPhone 5S, deneyim açısından ele alındığında, hâlâ bazı Android’li amiral gemileri ile boy ölçüşebilecek durumda. Üstelik, Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8 iPhone 5S’e de yüklenebiliyor.

1411346101_iphone-5-3-.jpg

Türkiye’deki en büyük dijital pazar yeri konumunda olan bir alışveriş sitesinin paylaştığı temmuz ile ağustos ayları arasındaki verilere göre, sitede satışa sunulan iPhone 5S’lerin adedi artarken, fiyatlarda yüzde 3 oranında bir düşüş yaşandı ve ortalama 1650 TL’ye geriledi. iPhone 5′in fiyatlarında ise ortalama yüzde 6 oranında bir düşüş gözleniyor. Şu an 1100 TL karşılığında iyi durumda bir iPhone 5 almak mümkün.

Kaynak : http://www.trtturk.com/haber/iphone-5-ve-5s-in-fiyatlari-dusuyor-84767.html

Alışveriş sitesinin verileri çok karışık çünkü doğrudan gerçeği yansıtmıyor, önemli olan distribitör fiyatları örneğin AVEA'nın distribitörü olan DATAGATE te iPhone5S in fiyatı 1800-1900 arasındadır. iPhone5 ise uzun zamandır bir çok distribitörde bulunmamaktadır; ancak 1100 lira gibi bi fiyat düşünülemez çünkü iPhone4S 8GB versiyonunun fiyatı  1135liradır. Uzunca bir sürede iPhone5S'in fiyatı daha aşağılara düşeceğini sanmıyorum. iPhone hiç bir zaman Samsung veya Sony gibi ani ve hızlı fiyat düşüşü yaşamamaktadır.

Arkadaş ikinci el fiyatlarından bahsediyor yanlız....

Hayırlısı be arda :) LG G4'ümüz geliyor onuda bir incele istersen. Ama daha düştügünü görmedim 0 Olanı yani 2.el Fiyatıdır bu muhtemelen az önce baktım hemen hemen o fiyata 2.el

Alışveriş sitesinin verileri çok karışık çünkü doğrudan gerçeği yansıtmıyor, önemli olan distribitör fiyatları örneğin AVEA'nın distribitörü olan DATAGATE te iPhone5S in fiyatı 1800-1900 arasındadır. iPhone5 ise uzun zamandır bir çok distribitörde bulunmamaktadır; ancak 1100 lira gibi bi fiyat düşünülemez çünkü iPhone4S 8GB versiyonunun fiyatı  1135liradır. Uzunca bir sürede iPhone5S'in fiyatı daha aşağılara düşeceğini sanmıyorum. iPhone hiç bir zaman Samsung veya Sony gibi ani ve hızlı fiyat düşüşü yaşamamaktadır.

Parelel ithalat telefonlarıda katarsak hemen hemen 1110 Liraya bulmak mümkündür. Yurtdışı Menşei yani. Veya daha düşük bir fiyata 

Edited by Myzteziz