Jump to content

bios checksum error

marada65

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarım ilk açıldığınıda normal bir şekilde açılıyor bilgisayarı kapatıp yada yeniden başlattığımda bilgisayar hata veriyor iki defa bib çalıyor sonra açılmıyor 20 dk bekledikten sonra tekrar açılıyor. tahminimce anakart bozuk ama yardımcı olursanız sevinirim anakart modeli asus p4sp-mx bide ekran kartı onboard normalde ekran gelmior hata verinece bende bi harici ekran kartı taktım ekran geliyor hata olarak da bios checksum error diyor yardımcı olursanız sevinirim. -_-:wacko:

Arkadaşlar bilgisayarım ilk açıldığınıda normal bir şekilde açılıyor bilgisayarı kapatıp yada yeniden başlattığımda bilgisayar hata veriyor iki defa bib çalıyor sonra açılmıyor 20 dk bekledikten sonra tekrar açılıyor. tahminimce anakart bozuk ama yardımcı olursanız sevinirim anakart modeli asus p4sp-mx bide ekran kartı onboard normalde ekran gelmior hata verinece bende bi harici ekran kartı taktım ekran geliyor hata olarak da bios checksum error diyor yardımcı olursanız sevinirim. -_-:wacko:

Biostaki ramleri normal yap ve ram sayın kaçtane bilmiyorum ama onların yerleri değiştir..

birde bios pili kaç yıllık oda bitmiş olabilir.. Onuda bi kontrol et bence..

Pc yi yeni topluyorsan birde bios güncellemesi yap

arkadaşlar teşekkür ederim bios güncellemesi yaptım aslında bios güncellemesinide burda öğrendim sorun da düzeldi elektrik kesintisi yüzünden bios bozulmuştu güncelleyince düzelti tşk.

:p:p:p

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...