Jump to content

Modem Kurulumu Zyxel Kablosuz Ağ

mustafa2763
 Share

Recommended Posts

öncelikle modemine kablo ile bağlanmaya çalış yemezsede tekrar resetle reset tuşuna 10 yada 15 sn basılı tutarsanda fabrika ayarlarına dönecektir

tek kablo  girişi var  yani internet giriş yuvası birtane  bir ucunu modeme bir ucunuda bilgisayara baglıyorum kablolu  olarak  ortalama  4 defada reset attım ve 20 sn basılı tuttum yine boş  

tek kablo  girişi var  yani internet giriş yuvası birtane  bir ucunu modeme bir ucunuda bilgisayara baglıyorum kablolu  olarak  ortalama  4 defada reset attım ve 20 sn basılı tuttum yine boş  

abi cd si varsa bide onun kolay kurulum programları oluyor onu dene oda yemezse adaptörünü değiştir yada başka bi cihazın adaptörünü bir kereliğine dene(adaptör ne alaka deme benim başıma çok geliyor senede 2 tane adaptör yakıyorum ben)

abi cd si varsa bide onun kolay kurulum programları oluyor onu dene oda yemezse adaptörünü değiştir yada başka bi cihazın adaptörünü bir kereliğine dene(adaptör ne alaka deme benim başıma çok geliyor senede 2 tane adaptör yakıyorum ben)

cd yok  adaptör de yarın bulursam olabilir

Resetledikten sonra modem arayüzüne kullanıcı adı ve şifreni girmelisin.(Ttnet için) Eskiden böyle idi artık modemi taktığın gibi internet bağlanıyor kurulum gerekmeden .

reset attıktansonra arayüzüne giremiyorum

gene denedim internet sayfası görüntülenemiyor diye yazı çıkıyor

modemin arkasında arayüz ismi yazıyorda şifre yazmıyor bunların sabit şifresi yokmu

Modem şifresi sabittir zaten netten araştırmak lazım. Modem arayüz adresine giriyorda MODEMİN kullanıcı ve şifresindemi takılıyorsun? Çünkü ttnet için kullanıcı adı ve şifre girme kısmı modeme erişimden sonraki iş

ZYXEL modemlerin ip si 192.168.1.1 dir.Eğer ip alıyorsa komut satırında ipconfig yazarak ip nosunu öğrenip telnetlede girebilirsiniz.Ama önce kullandığınız ethernet kartını ve tarayıcınızı bir sıfırlayın.Komut satırında flush dns yazarakta geçmişi silebilirsiniz.farklı bir pcdede deneyebilirsiniz.Yine olmuyorsa modemde sorun olabilir.