Jump to content

Bilgisayarım Çok Donuyor

mustafa2763
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar yeni ikinci el bir bilgisayar aldım ve 8.1 pro  64 bit  işletim sistemi kurdum ama bilgisayarım çok kasıyor ve donuyor 

vede yeniden başlatırken  çok geç açılıyor ve sonrada windows ultimete  64 bit kurdum ve aynı hatayı aldım  bilgisayarı alırken

sıfır 500 gb hardis  takıldı  ve   hp kendi sitesinden orjinal driver indirip kurdum yene hatalar devam etti şimdi ne yapmalıyım 

bilgisayarın özellikleri 

Kısa özet açıklama HP Pavilion dv6-6176sa:
HP dv6-6176sa Pavilion, Gri, Gümüş, Metal, 2,1 GHz, Intel Core i3, i3-2310M, 4 GB
Uzun özet açıklama HP Pavilion dv6-6176sa:
HP dv6-6176sa, Pavilion. Ürün rengi: Gri, Gümüş, Muhafaza malzemesi: Metal. İşlemci frekansı: 2,1 GHz, İşlemci ailesi: Intel Core i3, İşlemci: i3-2310M. Dahili hafıza: 4 GB, Dahili hafıza tipi: DDR3-SDRAM, Bellek yuvası sayısı: 2x SO-DIMM. Toplam depolama kapasitesi: 500 GB, Dahili sabit disk sürücüsü: 500 GB, Sabit bellek arayüzü: SATA. Ekran boyutu: 39,62 cm (15.6"), Ekran çözünürlüğü: 1366 x 768 Piksel, Display surface: Gloss   64 bit
 AMD Radeon HD 6490M

arkadaşım aldıgın hp dv6 serisi aşırı ısınan bi seridir..senin donmalar ısınma kaynaklıdır..

o cihazı elinden çıkarmaya  bak..benden tavsiye..sana yakın zamanlarda çok sıkıntılar çıkaracak..foruma yazsaydın sana onu alma derdim....

Edited by erdal444

tamir görmüşmü lattop aslında win 8,1 pro donmayla ilgili soruna bir çok pc lattop ta rastladım sanırım anakart la ilgili bir sorun çipsette uyuşmazlık yapıyor win 8.1 bendede oldu w7 geçtim sorunsuz bu arada ram 8 gb yaparsan win 7 64 pro sürümünü deneyebilirsin büyük ihtimalle sorunu çözecektir ...

arkadaşım aldıgın hp dv6 serisi aşırı ısınan bi seridir..senin donmalar ısınma kaynaklıdır..

o cihazı elinden çıkarmaya  bak..benden tavsiye..sana yakın zamanlarda çok sıkıntılar çıkaracak..foruma yazsaydın sana onu alma derdim....

hiç ısınma sorunu yok